reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z FRANCJI!

anucha : w tym momencie banki praktycznie nie anlziuje rynku... zbyt ciezka jets sytuacja, ludzie nie biora/dostaja kredytow... wiec daja kredyt nie patrzac Jaki dom, gdzie, jelsi ktos wogole taki kredyt moze wziac! i do na dodatek z o wiele nizszym taux dlatego warto probowac, teraz jets bardzo dobry moment na zakup :)

a o ciazy trzeba wierzyc ze bedziemy pisac :) no nie ? :)
 
reklama
anucha : dziekuje za odp! a my wlasnie myslelismy o normandii bo tam jets najblizej ...choc korki wiem ze sa, bo regularnie jezdzimy tak po prostu na weekend do hotelu
myslimy tez nad bretania i hiszpania...tylko tam daleko... dluzej niz w korku z normandii a na dodatek nawet na weekend sie pojechac nie da, bo za daleko :/
 
josephine, doskonale Cie rozumiem, w normandii jest super ladnie..
z tymi masowymi sprzedazami domkow na wsi to moga byc dwie przyczyny: po pierwsze zdaje sie rzeczywiscie hollande podniosl podatek od "logement non occupé" i wlaczyl w to residences secondaires. Po drugie w 2014 roku wzrosnie podatek od plus-value przy sprzedazy domu. Wiec jak ktos kupil/odziedziczyl domek tanio i chce sprzedac drozej to musi sie spieszyc bo w 2014 czekaja na niego nowe taxes...
 
Ostatnia edycja:
A wiesz , zeby bylo taniej i wygodniej przynajmniej w naszej sytuacji , my kupilismy domy w la roche sur Yon mamy 25 min do oceanu ale nam to nie przeszkadza, ale za to cenowo jest super, my do tego celu stworzylismy SCI. Generalnie my to kupilismy juz jakis czas temu ale do odnowy. A ceny zupelnie inne niz w regione paryskim wiec czasami za cene studia paryskiego mozna dostac domek z fajnym ogrodkiem:) zawsze inny klimat takze tanio i naprawde warto bo region jest sliczny:)
 
Dziecko spi, ja chyba tez zaraz padne, ale poki co to siedze tu I mysle ze bylam nie mila taka dla mojego skarba I ze tak przykro mi teraz az serce boli..chyba go wezme z lozeczka I bedzie spal ze mna tej nocy tym bardziej ze meza nie ma.milej nocy wszystkim zycze!
 
Hop hop pobudka;)

ja juz w garach stoje:/ jak myslicie bedzie padac czy nie? Czas zaczac pozoli pakowanie tylko od czego?! I gdzie to poskladac... A moze jutro dopiero i prosto do auta... A moze wogole zostac w boulogne;) ohhhh bedzie mi brakowalo tego wszystkiego:( znajomych z parku, kazdego kata boulogne,widoku zza okna:p
 
hej
magda : powodzenia w pakowaniu, bedzie dobrze - zobaczysz :) mi tez brakuje poprzednich katow, ale trzeba isc do przodu, nie ma co zalowac, tylko odwaznie probowac nowych rzeczy, a moze sie uda i bedzie LEPIEJ ? :) tak musisz myslec! :)

kapryka : my tez bralismy pod uwage odkjazd do morza, przede wsyztskim ze wzgmedu na cene a po 2gie : domkow pryz morzuy praktycznie nie bylo w ofercie, a jak byly to w chorej cenie! A teraz!!!! mozna znalezc przy morzu,; z samym widokiem z dala, lub doslownie przy plazy! I w haute normandie ceny takie jak kiedys w campagne, w ziemi ... wiadomo ze nie jets tak samo w basse normandie, w katkakach typu deauville trouville, ale to nas nie interesuje akurat, ani ze wzgledu na cene i brak mozliwosci, ale nawet z ate sama cene ze wzglmedu na miejsce i wrazenie przeniesienia na weekend paryzewa nad morze ;)

u na spoki co nie pada, zaraz klade synka na sieste i trzecia kawa... Co za pogoda ...SZOK....

sabi : i co ? spalas z synkiem ? :)
 
Dzien dobry!
Za oknem pochmurno I depresyjnie..zaczynam miec dosc!
Ale dzis piatek, maz wraca do domu, hurraa! No a pozniej weekendzik..
Synek spal ze mna, wytulilam go jak tylko moglam, ale nic go nie ruszalo, tyle dobrego ze syncio w nocy spi jak zabity, dopiero rano zaczyna sie krecic:tak:
Jutro czeka mnie slub z rodziny meza, okazja zeby kapelusz zalozyc hehe..
W tamten weekend bylam po raz pierwszy na francuskim weselu, u przyjaciela mojego meza w Paryzu, nie wiem dziewczyny jak mozna znosic ten nawal samochodow, korkow i wariatow na skuterach, wyprzedzajacych z kazdej strony...to nie dla mnie, Paryz jest piekny, ale jak dla mnie tylko na wycieczke, wole jednak Lyon..
A co do wesela, calkiem inaczej niz w Polsce..tutaj wszyscy sobie siedza, spokojnie gadaja, popijaja winko itp, a zabawa zaczela sie dopiero po polnocy, gdzie ja juz padalam ze zmeczenia i zadne tance mi w glowie..ale bylo fajnie, tylko ze glodna wrocilam haha..jakies takie malutkie porcje tego jedzenia, chociaz bylo na prawde pyszne, szkoda ze dokladki nie bylo haha!
Milego dnia!
 
reklama
Josephine,

weekendy nad morzem/ocenaem to wspaniala odmiana :) wiec jak najbardiej i powietrze inne i zawsze fajna zabawa z dzieciakami na plazy:) My la Roche wybralismy ze wzdgledu na cene ale tez moj maz tam spi jak jezdi w delegacje bo pracuje w tamtych rejonach takze juz nie musi po hotelach tylko prosto ze spotkan do siebie do domku tylko tego drugiego:)

U nas ne pada ale cos tak wisi w chmurach, ze czuje , ze zaraz doslownie lunie. ja juz 2 ga kawa i 1 doliprane ....
 
Do góry