reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Hej hej
Witam nowa mamusie na >Forum i sie melduje

U mnei choroba w domu byla i jak zwykle zamowienia zamowienia
Najgorsze ze chora osoba bylam ja i modlilam sie zyby mi sie polepszylo , inaczej musialabym zamowienia odwolywac bo jak to kichac w placki ;)

Wiecie ze jeszcze ni eudalo mis ie bujny naszym samochodem
Porazka maz i syn jezdza codziennie a ja go nawet w swietle dziennym nie widzialam
Kupismy tez synowi nowe lozko a teraz rozgladam sie za czyms dla Gabi bo podjelismy decyzje ze dzieci sie wyprowadzaja do drugiego pokoju a wieczorne obrzadki troche sie tez zmienia
Miejmy nadzieje ze nam sie uda
Na wszelki wypadek zostawilam materac gdybym musiala spac z mala na podlodze ;9
Tyle u mnie
Od poniedzialku ide na kurs wiec znow czasowo ograniczona bede
 
Czesc :-)!!!
Posprzątałam, obiadek robie Ingusia śpi.
Stwierdziłam wczoraj z mężem że około września, października chcemy się przeprowadzic.
Będziemy szukac 2 pokoi do 450Euro tak że jakbyście coś słyszały bez kolosalnych kaucji, prowizji to dajcie znac.
Nie wiem w lipcu niby mija mi 2 lata jak tu mieszkam może złoże do Gemeinde ale wątpie żebym tak szybko dostała.
Już nie moge się doczekac usg4d mam 21.02 w Polsce.
Byłam ostatnio u dentysty tutaj bo nie chciałam czekac aż do Polski pojade wiadomo w ciąży szybciej się psują miałam
2 malutki dziurki i wyczyścił mi osad też niewielki i nic nie zapłaciłam, strasznie mnie to zdziwiło!
W Polsce pewnie z 200zł bym zapłaciła. Może dlatego że takie małe.
Ogólnie bardzo tani dentysta bo za białą pląbe bierze 30-40Euro a tak jak dzwoniam to ceny się wachają od 50-180Euro:szok:.
Kathinko No no robisz mi smaka tymi tortami!!!
Ostatnio tak mnie bierze na słodkie że porażka!!!
Tylko mi nie zachoruj na Ingi roczek;-)14.03 jeszcze Ci dam znac co i jak :-)...
No ja to bym nie darowała przejażdżki takim autkiem, myśle że ciasta bym rzuciła:-p;-).
Powodzenia z przeniesieniem dzieciaczków ja też musz pomalutku Inge odzwyczaic od naszego łóżka bo w 4 będzie nam ciasno jak narazie zasypia z tatusiem co wieczór. Jaka to dla mnie ulga.
Poziomeczko Nadal trzymam kcikasy, może jutro wrzuc na luz przed poniedziałkiem.
 
franiu, a to szkoda, bo jeszcze 2,3 tygodnie temu mialabym dla ciebie 2 duze pokoje za 450 euro....:no: Ale juz sie tam niestety ktos wprowadzil.... ale bede miala to na oku!:tak:

Asiunia, szkoda coreczki, jak siedzisiaj czuje? miejmy nadzieje, ze to przejsciowe!
a ja mieszkam w 21., tez chwale sobie to miejsce, blisko do Dunaju i zielono. Nie moglabym mieszkac w 7. lub 10.!!!

Kathinka, no kurcze, to niedobre chorobsko! dobrze, ze przeszlo!

franiu, tu na kase mozesz u dentysty tez zrobic duzo rzeczy. a w polsce uwazam dentysci strasznie drodzy - przynajmniej w warszawie. wiec chodze tutaj.

nie moge zrobic jutro przerwy....:no: musze powtorke robic. Ale spoko, jeszcze 2 dni i jakos humor mi sie polepszyl..... :tak: Dam rade!!!!
 
Hi Mamuśki

Długo mnie nie było a tu sie tyle wydarzyło:szok:.
Kathinka- gratuluje nowego fajnego autka:tak:. I zamawiam torcika na meza 40 na 17.03. ale jeszcze sie co i jak zmówimy.
Poziomeczka-trzymaj sie, dasz rade a egzamin zaliczysz z palcem w .....:-):-D. I będziesz sie w domu nudzić bez nauki.
Franu- czyżby Ci sie zaczęły ciążowe zachciank:-pi. Ja chodzę tutaj do dentysty i jak porównywałam ceny to wychodzi na to samo jak sie idzie na kasę chorych. Na zdrówku nie ma co oszczędzać:no:
Asiunia- witam serdecznie. Ja mieszkałam jakiś czas temu w 22 na Erzherzog Karlstr. i dobrze znam te tereny, zgadza sie jest ładna okolica i jest gdzie z psem spacerować. Ale mi osobiście podoba sie bardziej w 19, jest architektonicznie ładniejszy i jeszcze parę takich tam drobiazgów. Mam nadzieje ze mała Ci szybko powróci do zdrowia.
mb_1 na pewno niedługo mala będzie lepiej spala a ty będziesz chodzić do łóżeczka i kontrolować czy wszystko ok.( ja tak robiłam;-))

Ja miałam ostatnie 2 tygodnie strasznie zakręcone.
Od rana z małym w przedszkolu na przyzwyczajaniu.Cale przedszkole, przeprowadziło sie do nowego budynku co spełnia wszystkie kryteria, i jest lepiej. Do tego byłam na dniach otwartych w innych przedszkolach, w Perchtolsdorfie i byłam w szoku jak super sa tam państwowe przedszkola. W porównaniu do naszego prywatnego Montessori, niesamowita różnica. Do tego dożo papierkowego kramu. A popołudniu spotkanie z firmami budowlanymi itp. Jakos ostatnio nie mam na nic siły, szybciej zasypiam wieczorem jak mały. A od 2 dni cierpimy na jakiegoś wirusa zoladkowo jelitowego, od małego sie zaczęło z tatusiu zakończyło. W czwartek młody rozwolnienie z biedaka leciało a w nocy wymioty, pościel 3 razy zmieniana, mnie wczoraj rozłożyło a męża dziś w nocy. Wszyscy na diecie ryżowo marchewkowej. Jedno co mnie strasznie u Gabriela dziwiło mimo tych całych przejściach to tryska energia i rozrabia jak zawsze, my ledwie sie ruszamy a młody buszuje jak za dwóch.

Zmykam do łóżeczka
Pozdrowionka
 
Witam w niedzielny wieczor! Szkoda ze juz sie weekend konczy, jakos nie odpoczelam:-(
Z mala juz lepiej, ale w piatek wieczorem musielismy jechac do Kinderabmulanu, bo miala znowu prawie 40stopni goraczki, pomimo Nureflexu. Dla mnie to takie dziwne bylo, bo tu 40 stopni a dziecko calkiem normalne, zero objawow jakiegos zlego samopoczucia, tylko goraca strasznie byla. A w szpitalu przebadali i stwierdzili ze to takie cos wirusowe, i tylko zbijac goraczke i obserwowac, dalej Nureflex przez 3 dni dawac. No i wczoraj juz bylo wszystko OK, zero goraczki, a dzis znowu 38. Nie wiem co to za pieronstwo, na szczescie narazie znowu goraczka spadla, zobaczymy jak jutro bedzie. Najgorsze jest to, ze nie mozna na spacer nawet pojsc, trzeba jakos dziecku czas w domu organizowac.
Poziomeczka, powodzenia jutro! Trzymam kciuki!
Frania, to na jakiegos dobrego dentyste trafilas. Jak ja tu poszlam zaleczyc zeba, do Polki w 22gim, to mi tak zrobila za darmo, ze w tej chwili mam plombe do wymiany (rok temu robilam). Jakos do dentystow za darmo nie jestem przekonana, bo na kase to w tych tylnich zebach to wsadzaja te ciemne plomby. A znacie moze jakiegos dobrego dentyste do dzieci? Jakos nie moge trafic na jakiegos konkretnego, no i zeby mial podejscie do dzieci. I koniecznie musi byc pani, nie pan, bo moja strasznie nie lubi panow jako lekarzy (jakas trauma czy co)
Kathinka, jaki kurs? Bo nowa jestem tu i chyba nie w temacie

Ogolnie zycze wszystkim milego tygodnia!
 
dziewczynki, juz mam rozstroj zoladka!!!:szok:
dzieki za zyczenia powodzenia!!!:tak:
chyba nic nie umiem....:-D:rofl2::baffled::sorry2::crazy::no:;-)
aaaaaaa

no juz w kazdym razie nic nie zmienie i musze czekac do jutra!

a najbardziej ciesze sie na moja corunie codziennie i w 100%!!!!
 
reklama
Czesc mamusie,
Poziomeczka to kiedy opijamy??;-)
Frania ale ci dobrze, ze maz usypia mala. U nas, gdy Laura widzi tate, to chce sie bawic i ze spania nici :tak:
Sylvia juz mialam pare takich nocek, ze zagladalam do Laury, czy aby na pewno oddycha:-D, bo spala prawie cala noc.
U nas placzu i nieprzespanych nocy ciag dalszy. Wczoraj wieczorem Laura przysypiala na godzine, potem poltorej godziny placzu, noszenia, spiewania i zagadywania. Dzisiaj nad ranem bylam juz tak nieprzytomna, ze od 4 Laura dostawala cyca co godzine:zawstydzona/y:Maz mi to rano uswiadomil. Podejrzewam, ze to zeby jej ida, ale od lekarza dowiedzialam sie tyle, co sama wiem. Moga wyjsc teraz, albo za dwa miesiace :-D
 
Do góry