reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej kobitki! :)
Oj, daaawno już do Was nie zaglądałam. Remont nam się przedłuża (na szczęście jesteśmy na końcówce). Rano H. wozi nas do przedszkola, zostawiam małego i idę do nas do domu. O 12 go odbieram i wracamy, a o 18 H. po nas wpada i wracamy do teściów. Trochę już denerwujące te kręcenie się. Ale chce się wszystko zrobić porządnie, więc trzeba robić powoli.
Eryk w końcu zaczyna się rozgadywać, mówi co raz więcej i większość w końcu da się zrozumieć. Nareszcie zaczął powtarzać, więc używa co raz więcej słów.
Z dobrych wiadomości - jestem w 10tc :) W końcu się zdecydowaliśmy na drugiego diabła w domu :D Liczę dni do 3 miesiąca. Ciążę mam koszmarną, "poranne" mdłości mam od 7 rano do 1 w nocy. Nie mam wymiotów, ale ciągle jest mi niedobrze, większość rzeczy nie pachnie przyjemnie, wykonywanie najprostszych czynności kończy się przewracaniem się zawartości żołądka. Pomaga mi podgryzanie. Wpierniczam wszelakie orzechy, krakersy, biszkopty, owoce i warzywa. Oby coś jeść. Do tego mam wilczy głód, który zalewam wodą. Jak tak dalej pójdzie to przytyję 50kg, albo będę sfrustrowaną, głodną ciężarówką :)

Mam pytanko odnośnie porodu. Pierwszy miałam poprzez cc ze względu na ułożenie. Przy drugim porodzie jest tak jak w PL, że polecają cc? Nie chcę rodzić naturalnie (nikomu nie życzę takich porodów jak miała moja mama, czy siostry), do tego mam wąski kanał rodny, który jak to ładnie ginekolog ujął "Nie jest tak wąski, by być wskazaniem do cc, ale na pewno poród będzie pani pamiętać do końca swoich dni".

I czy słyszałyście cokolwiek o zasiłku na dziecko nadpobudliwe? Podobno podwajają familienbehilfe, jeśli dziecko ma orzeczenie o nadpobudliwości. Czy coś więcej się wiąże z takim orzeczeniem? Problemy z przyjęciem do szkoły, przedszkola itp?
 
reklama
aniag gratuluje i wspolczuje dolegliwosci. mialam takie z G, teraz ciaze przechodze duuuuuzo gorzej - mialam lekkie krwawienie, obserwacja w szpitalu i zapisany progesteron i mam uwazac na siebie, nie przemeczac sie. no ucze sie pokory... :rofl2: mnie przy zapisie do szpitala w St. Josef od razu pytali o pierwszy porod i jak go przezylam. Mialam cesarke w 41 tyg i tez sobie nie wyobrazam porodu naturalnego. Mimo, ze szpital prowadza siostry zakonne i nastawione na nature, to od razu uszlyszalam, zeby na Ambulanzgesprach podkreslic, ze sie chce cesarke i nie bedzie z tym problemu:yes:
 
Dzięki karolask87 :) właśnie dziś byłam w WSP :)dali mi jakieś papierki do wypełnienia i kazali przyjść 27.01 , czego mam się spodziewać ? będą mi jakieś badania robić czy co ? :)
 
Hej ja23. Ja pierwszy termin miałam tam w 22 tyg. Jeśli jesteś w tym terminie mniej więcej w tych tygodniach, to pewnie będzie tak jak u mnie. Wtedy pobrali krew, żeby potwierdzić grupę krwi i standardowo badanie moczu. Przeprowadzili wywiad, założyli kartotekę i zarezerwowali łóżko. Dostałam wszystkie info na temat kursów, gimnastyki, możliwości zwiedzania sali itp. Dostaniesz też papiery i ankietę do wypełnienia odnośnie znieczulenia. Z tymi papierami będziesz musiała podejść do anestezjologa, najpóźniej do 32 tyg. Nie masz się czym stresować, jeśli chodzi o język. Jak ja tam byłam to jakiś facet dostał formularz po polsku i przyjęła go anestezjolog-Polka :)
 
Czesc dziewczyny. Czy macie jakies lekarstwa na wszelki wypadek kupione dla maluszkow???na goraczke...biegunke...zaparcia....kolki???
 
Hej Anitaka :) Z tego co pamiętam to u mnie w szafce na zaparcia i kolki Kümmelzäpfchen, herbata z koperkiem itp.
W ostateczności Espumisan w kroplach (podobno może na dłuższą metę "rozleniwiać" pracę jelit maluszka). Na gorączkę Paracetamol w czopkach dla noworodków. 1wszy termin już jutro, a w zasadzie to już dzisiaj, ale małej nie spieszno :) W razie czego będziemy uzupełniać braki.

P.S. Jak tam w nowym roku dziewczyny?
 
Hej,cóż za beznadziejne świeta mi się trafiły. 23 grudnia miałam umówiona wizytę kontrolna i okazało się że ciąża obumarla. Odrazu skierowanie do szpitala, wywołanie popronia i w wigilię Lyzeczkowanie!!! Takie świeta w tym roku. Powiedzcie mi czy w Austrii po poronieniu dostaje się jakieś zwolnienie do pracy? Wiadomo że czuję się źle i nie chce wracać do roboty.
 
Marti bardzo Mi przykro.. Ale wiem jak sie mozesz czuc. Przezylam to samo ponad rok temu. A z tego co wiem to jak moja szwagierka miala lyzeczkowanie bo ciaza tez obumarla to byla na chorobowym.
 
reklama
marti bardzo mi przykro. Nie poddawaj sie. Ja przeszlam przez to w lipcu... 3 mce pozniej znow zaszlam w ciaze. Badan mi zadnych nie przepisali. Dopiero po 3 razie cos tam sprawdzaja... poza tym rzadko znajduje sie przyczyne.
 
Do góry