reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dagii tak dla dzidziusia tam wszystko dają dla ciebie w sumie też koszul majtek i wkładek higienicznych masz tam pod dostatkiem możesz się co chwile przebierać ręczniki tez są. Ja tam rodziłam we wrześniu w zeszłym roku i było tak ciepło ze nawet ze szlafroka nie korzystałam. Co do dokumentów to już nie pamiętam dowód chyba nie dawałam tylko muter kind pass i chyba nawet e card nie wywala wziąć możesz tam są szafki zamykane w pokoju a jak ci nie będzie potrzebne to ktoś ci do domu zabierze:-)
 
reklama
Niestety, ale niewykonanie badań przewidzianych w MKP w terminie wpływa na wysokość KBG. Ja miałam pierwszą wizytę w 7 tygodniu, pobraną krew, mocz. Badania wykonane w Polsce. Następna wizyta w 14 tygodniu w At i pomimo przywiezienia dokumentacji KGB obcięto z racji braku badań w terminie. Z tego co się orientuję obecnie zaczynają się o pierdoły czepiać. Obywatele namajstrowali tyle dzieciaczków, że państwo dobrze po kieszeni dostaje.
Ja z suplementów łykałam kwas foliowy, dodatkowo ginekolog przepisał mi mocne żelazo, magnez i kwasy omega.

U nas wszystko ok. Pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu, ale kilka razy z Erykiem wybyliśmy na grzybobranie. W październiku jesteśmy umówieni do ortopedy, bo młody mocno koślawi kolanka. Po kuracji żelazem zaczął tak szybko rosnąć, że nie nadążam mu ubrań kupować. Dopiero co wyciągnęłam rozmiar 92, a już jest za mały. W szafie prawie pustka, w portfelu jeszcze gorsza:-(

Kobietki jak u Was wygląda familienbehilfe? Podnieśli już?
 
Dagi trzymam kciuki&&
Byłam w AK, nawet dwóch oddziałach bo myślałam że nie mnie zbyli w pierwszym... trzeba się na termin umówić lub zadzwonić telefonicznie ,powiedzieli, żeby uzyskać odp na pytanie jak z praca ciężarnej w weekendy..masakra...zadzwoniłam i co.... niby nie powinny ale nie jest to zakazane.. wiec powinnam szefa poprosić...haha dobre bo akurat jemu nie pasi żeby mnie nie było na weekendzie a dodatkowo juz kogoś zatrudniać bez sensu dla nich...bo dodatkowe opłaty, no sama nie wiem pewno jak na razie będę pracować a jak się rozchoruje to pójdę sobie na chorobowe i tak w kółko..sama nie wiem jak to wyjdzie..wszystko fajnie jak jest fajnie;-)
..a coo chodzi o tableteczki to mam 3x dziennie magnez, 1xprenatal classic od 2 trymestru i czasem sobie jeszcze łykne;-) nospe..ale to sporadycznie:-)
Wybieram się do dentysty na czyszczenie ząbków...polecacie jakiegoś dentystę w 11, 10 może?
...pozdrawiam i zdrówka wszystkim i każdej z osobna życzę!
 
Ostatnia edycja:
Dagii z dokumentów to miałam ze sobą MKP, wszystkie badania jakie miałam robione w ciąży, ecard i dowód, będzie potrzebny przy wypisie. Dla siebie to miałam tylko kapcie i kosmetyki, resztę zapewniał szpital w ogromnych ilościach :)

Aniag ojej, to powodzenia u ortopedy!
Tak, podnieśli FB i nie wiem czy wiecie, ale od września jest już wypłacane co miesiąc. Jeśli w sierpniu dostałyście za dwa miesiące, to od października już co miesiąc będzie. Ja się trochę nie dziwię, że teraz tak wszystko sprawdzają, za dużo tu kombinatorów, żony i dzieci w Polsce a kasę chcą ciągnąć.

Ja z suplementów brałam Femibion tylko jedno opakowanie, a potem to mi tylko zalecono brać żelazo, bo w badaniach krwi wyszło mi za mało.

Filip już drugi tydzień zaczął w przedszkolu, cały czas mamy fazę przyzwyczajania. Pierwsze dni byłam z nim w grupie, a teraz wydłużamy czas o 10-15 min gdy zostaje sam. Jest coraz lepiej, dziś był pół godziny, płakał tylko chwilę jak wychodziłam, a potem już się ładnie bawi i jak po niego przychodzę, to nie chce iść do domu :) Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej, bo za dwa tygodnie wracam już do pracy.
 
vixen89 dziękuję! Filipek rach ciach się przyzwyczai do przedszkola :)
Nam 8 września przyszło 168,10euro FB z dopiskiem "Zum Schul" i tak się zastanawiam czy każdy tak we wrześniu dostaje? Bo młody jednak do szkoły jeszcze nie idzie i nie wiem o co chodzi :)


marti_w ja mam Romer King Ts. Romery są ogólnie bardzo wygodne w długich podróżach. Najlepiej jednak przymierzyć swoje dziecko do fotelika, chociażby w sklepie, bo to co dla jednego okaże się wygodne, dla drugiego będzie koszmarem. Eryk w swoim przejechał już ponad 8000km i nie narzeka :)
 
Aniag ja też tyle dostałam, a ten dopisek Zum Schulstartgeld to tylko informacja i dalej podany jest adres strony internetowej. Taki dodatek jest na dzieci w wieku 6-15 lat i wynosi 100€ płacone we wrześniu :)
 
Ostatnia edycja:
Anet ja moge Ci polecic dr Piotrowska z 3 bez. Bylam u niej tydzien temu z moim stanem zapalnym wokol osemki i jestem zadowolona. Bardzo mila, kompetentna i oczywiscie bardzo ostrozna wzgledem zdrowia dzidziusia;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry