reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Rybka-Sz witamy i gratulacje :) Tak, dostaniesz Familienbeihilfe i Kindebetreuungsgeld, jedynie nie dostaniesz Wochengeld (płacone 8 tyg przed i 8 tyg po porodzie).
 
reklama
Z ciekawości o pytanie co do zasiłków, jezeli mąż pracuje a żona nie i nie jest zameldowana na bezrobotny to również pieniązki się należą?? czy kobieta musi w tym przypadku zgłosić swoje bezrobocie by zyskać świadczenia socjalne??
 
Rybka Sz Gratulacje :-) Spokojnego przebiegu ciąży życzę :-)

Ja się dziewczyny dziś dowiedziałam, że od jutra muszę wrócić do pracy :-( Masakra... jestem prze.....szczęśliwa :-/ Jakoś to przeżyję chyba... ale przed świętami znów pójdę na zwolnienie... taki mam plan ;-)

Vici Trzymam kciuki za Ciebie i Maleństwo... sama już się nie mogę doczekać, a tu jeszcze tyyyyle czasu,
 
Mala90 do otrzymania swiadczen potrzebne jest stale zameldowanie i wywiazywanie sie z obowiazkowych badan. To tyle.
Rybka Sz witamy i gratulujemy :)
Kapelutek to faktycznie niespodzianka..
 
RybkaSz jak juz dziewczyny pisaly po orodzie beda ci sie nalezaly pieniazki o ile bedziesz tu prowadzila ciaze.Jak jest 14 tc to idz jak najszybciej do lekarza po MKP.Jak masz obawy z jezykiem to bierz meza ze soba :tak: No i gratulacje oczywiscie
kapelutek nim sie obejzysz to bedziesz na koncowc ,zobaczysz.Teraz jak sie cofam myslami to w szoku jestem jak to szybko minelo :tak:A dlaczego musisz wrocic czy ty nie mialas ciezkiej pracy czy ja zle kojaze? Ma szef cos dla ciebie bo nie daj sie wcisnac w jakis syf jak cos to wal do AK.

A ja im blizej tym bardziej mieszane uczucia mam :szok: radosc,strach,podniecienie wszytsko naraz normalnie :cool2:
 
Vici No ja mam ciężką pracę, bo pracuję w hotelu... byłam przez 2 dni w pracy i na niedzielę wyprosiłam dzień wolny, bo nogi mi nie wytrzymują i plecy strasznie bolą... i do tego mam 1 godzinę dojazdu do pracy... No ale jeszcze trochę pociągnę chyba :-) Szef nie jest zadowolony z mojego powrotu, ale mam to gdzieś :-)

A Twoje Maleństwo już jutro będzie z Wami o ile pamiętam?
 
reklama
Witajcie
Vici czekamy na informacje ze szpitala napewno juz tulisz swojego maluszka.

Dziewczyny czy dostalyscie za listopad kase z KGB, pytam bo ja nie, byl list na poczatku listopada zeby dowiesc im moje dane z karty bankomatowej i zawiozlam to ale w sumie nie wiem czemu nic mi za ten miesiac nie wyplacili, poczekam do nastepnego miesiaca czy przysla mi grudniowe z listopadowymi.

Pozatym u nas nuda, dni mi sie zlewaja do kupy, brak mi pomyslow na obiad jak zwykle i tylko wymyslam co by tu nowego zrobic. Gdzie moge kupic spiworek do wozka bo potrzebuje, oprocz tego z bipy. Dajcie znac moze gdzies widzialyscie.
 
Do góry