reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Gabi89 dla maluszków są oczywiście żłobki, ale one z reguły są w tych samych placówkach co przedszkola, tak więc potocznie mówi się przedszkole. Grupa dla najmniejszych to 'Krippe', czyli żłobek, a tak to starszaki też normalnie są w tym samym budynku, tylko w starszych grupach :)
 
reklama
Witam Was Dziewczyny...
Ja jak zwykle ostatnio mam do Was pytanie...
Gdzie można znaleźć ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży w Wiedniu? Oczywiście bezpłatne...
Z góry dziękuję za odpowiedzi jeśli coś Wam na ten temat wiadomo...Pozdrawiam wszystkie Mamusie i wszystkie Ciężarne :-) Też zresztą Mamusie :-)
 
Dziewczyny wiecie może gdzie najblizej 2 bez. znajde laboratorium bo musze zrobić wynik glukozy.
A co do wizyty u anestezjologa w szpitalu to długo sie tam siedzi?? ja mam juz wypelniony ten dokument bo robilam to z polozna.
 
Hej ,podczytuje was ale jakos mi sil brak.Na koncowce chyba tak juz jest.Ja juz wszystko zalatwilam,dzis w szpitalu i anestezjologa zalatwilam i umowilam sie juz na poniedzialek :tak:.W niedziele popoludniu mam sie zjawic na oddzial,od polnocy nic nie pic i nie jesc a rano tniemy i przywitamy maluszka :tak:Torba spakowana,w domu chyba wszystko przygotowane i teraz tylko czekam i dni odliczam :-)
mala ja u anestezjooga bylam moze z 5 min.Ale nie musial duzo wyjasniac bo juz jedno cc mialam i takie samo znieczulenie wiec tylko formalnosci zalatwilysmy.
 
Kapelutek takie zajecia organizowal szpital w ktorym rodzilam, jesli dobrze pamietam to mozna bylo na nie chodzic od 25 tygodnia ciazy, 2 czy 3 razy w tygodniu. Ja niestety bylam lezaca i nie chodzilam. Sprawdz moze Twoj szpital tez cos organizuje.
Ola ja Ci moge polecic wloska knajpke Salieri, pyszna pizza z pieca opalanego drewnem, makarony tez bardzo dobra, o winach nie wspominajac.
Vici to juz faktycznie koncowka, bede trzymac kciuki a pamietac bede, sama tego dnia przed rokiem rodzilam:-)
 
reklama
Witam jestem tutaj nowa mam takie pytanie... Obecnie mieszkam z mężem w Wiedniu od 4 miesięcy jestem w ciąży to dopiero 14 tydzień. Pytanie dotyczy pieniędzy otrzymywanych po porodzie, ja nie pracuję tutaj nie dawno zapisałam się na bezrobocie, mąż pracuję tutaj legalnie... Czy będą należały mi się pieniądze po porodzie? Dziękuję z góry za odpowiedź:)
 
Do góry