reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

reklama
Ola Retz, Melk, Loibnerhof, Spitz, Jarnek, Mödling, Carnuntum. Chodzi Ci o restauracje w centrum? Polecam zydowska kolo Ruprechtkirche. Fajna jest tez Wok&Go kolo Karlsplatz w formie bufetu.

Dziewczyny, ktore zapisywaly dzieci do przedszkola: Jakie dokumenty oprocz formularza zgloszeniowego i zaswiadczenia z miejsca pracy nalezy zalaczyc?
 
Patili ja musiałam wysłać tylko formularz i nr dziecka z Mag 10, ale może dlatego tak mało, bo jestem pracownikiem jednej z filii tych przedszkoli
 
aniag78 ola8806 nie jesteście same, u mnie z niemieckim tez szału nie ma, polecam fajna książkę Beaty Pawlikowskiej Blondynka na językach, ona idzie schematem, więc w łatwy sposób może coś się nauczyć, nie ma typowego wkuwania gramatyki i słówek,ale wiadomo jak idzie nauka samemu;-) myślę że najlepiej isć na kurs(jeżeli ktos może sobie na to pozwolić), albo porostu gadać z ludzmi, ja tez mam blokadę przed ludzmi, ale jak jestem w parku z małą i ktoś do mnie czasem zagada to jestem taka potem z siebie dumna że wydukałam cos z siebie:)),
 
Vixen od kiedy posylasz Filipka do przedszkola? Od przyszlego wrzesnia? U nas panstwowych pod dostatkiem, tyle tylko, ze niektore nie maja dobrej opini - niestety. Szwagierka kolezanki jest przedszkolanka i troche nam poopowiadala historii... Wybralismy dwa, mezulo byl je ogladac. Jeszcze tylko czekam na zaswiadczenie z pracy i bedziemy meldowac malego.
 
Patili tak, od września :) Filip nie idzie do państwowego. W sumie jakoś nawet nie pomyślałam, od razu nastawiłam się, że pójdzie tam gdzie ja pracuję, bo wiem jak tam wszystko wygląda od kuchni że tak powiem. Tzn nie wiem jeszcze czy po macierzyńskim będę w tej samej filii co on, ale miałam przyjemność pracować w kilku filiach i w różnych grupach, wszędzie byłam bardzo zadowolona :)
 
VIxen a w jakim przedszkolu pracujesz? Bo jak Kilian nie dostanie sie do panstwowego to myslalam nad KIWI albo Kinderfreunde. Zastanawialam sie tez nad koscielnymi, ale oni maja tam takie niezyciowe godziny otwarcia...
 
Olu polecam Melk! :) Bardzo lubię po nim łazić (chociaż my najczęściej tam na zakupy jeździmy, a nie zwiedzać - powód do rozpaczy), alejki w starszej części miasta są po prostu piękne, te budownictwo... Stift przecudny. Do Melku mam 10 km :)
 
reklama
mamami1 A z kolkami dajemy rady już są coraz mniejsze;) herbatki ziołowe pomagają;)

Widzę że tu z miejscami w przedszkolach jak i w polsce;) To tu nie jest tak że dzieci idą do przedszkola od 3 roku życia a wczeniej można do żłobka dać??
 
Do góry