reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Vici mam nadzieję że poród przebiegł bezproblemowo i że z maluszkiem jest wszystko dobrze.


Dziewczyny jak to jest z pracą fizyczną w ciąży, lekarz nie zabronił mi pracy, chociaż do końca nie mówiłam mu nawet na czym ona polega, a czy pracodawca nie ma obowiązku ułatwić mi pracę? W moim przypadku przydała by się osoba do pomocy bo zwyczajnie mam dużo pracy, do tej pory pracowałam na nocki ale już teraz pracuje od rana i mam jeszcze mniej czasu na wykonanie tej samej pracy co wcześniej jest to ogólnie ciężka praca trzeba się nieźle czasami nagimnastykować, stres nie pomaga też. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, nie chciałabym iść na zwolnienie lekarskie, zwłaszcza że nie ma powodu bym na nie szła, ale z drugiej strony jakoś nie widzę dalej mojej pracy w takim charakterze jaki panuje teraz...
 
reklama
Elżbieta ja dostałam KGB za listopad. Śpiworki widziałam w Leiner, Kika, chyba w Möbelix też, wszystkie te meblowe gdzie są działy dziecięce. Z tymże tutaj same drogie widziałam, min 100€. Ja zamówiłam w Polsce na allegro, płaciłam ok 90 zł

fana999 pracodawca powinien zapewnić Ci dobre warunki. Ja ze względu na ciążę byłam przeniesiona do innej filii przedszkola gdyż nie mogłam pracować z najmłodszymi dziećmi, dostałam do podpisania papier, że nie wolno mi dźwigać, siedzieć na ziemi, nie mogłam przewijać maluchów, przysługiwała mi przerwa gdybym się gorzej poczuła, musiel mi zapewnić miejsce do położenia się w razie złego samopoczucia. Oczywiście z tego nie korzystałam, bo ciążę miałam książkową, ale zostałam poinformowana co mogę a co nie
 
Ostatnia edycja:
Witam mamy,;-)chwile sie nie udzielalam na forum bo moj mały szkrabik wymaga żebym coraz wiecej mu czasu poswiecała na wspólną zabawę.. :-DI tak jakos czas ucieka.
Mam pytanie do Was o kaszki te początkowe, jakie najlepiej dawać do zagęszczania mm? Ja zaczęłam od kaszki ryżowej bobowity o smaku malinowym zakupiłam ją jeszcze w PL. Zaczełam stopniowo najpierw jedna łyżeczka,wszystko było fajnie mały jadł i nic mu po niej nie było,ale po jakims tyg. wysypało mu trochę brzuszek..wiec to pewnie jakies uczulenie tylko nie wiem czy na kaszke czy na maliny w niej zawarte. Przerwałam wiec podawanie i wysypka zaczyna schodzić. Tylko teraz nie wiem czym zagęszczać mleko??może macie jakieś sprawdzone produkty jak najmniej uczulające do zakupienia tutaj w wiedniu:tak:
 
mamami1 ja zagęszczam kleikiem ryżowym lub kukurydzianym, bo mniej tuczą niż kaszki, a mój synek już i tak spory jest. Kukurydziany kupowałam w Pl, a ryżowy można kupić tutaj w Bipie, nazywa się Reisschleim
 
Elżbieta1986 ja kupiłam śpiworek w Toysrus, przedział cenowy od 30 euro w górę, nie wiem gdzie mieszkasz ale widziałam na Thaliastr(niedaleko magistratu, 16 bez) bardzo fajne od 25euro, ale tylko na wystawie, nie dotykałam ich. Jak coś to pisz, pójdę sprawdzić pod jakim to jest numerem.
 
Ela my mamy spiworek z Womar - zamawialam w PL.

Mamami od czasu rozszerzania diety kupuje albo kaszki firmy Holle w sklepach Denn´s albo w dm z Alnatury. Sa to kaszki, ktore mozna zrobic w zaleznosci od potrzeby na bazie mleka matki, mleka krowiego, mm czy wody. Sa Haferflocken, Reisflocken, Dinkelflocken i Hirseflocken - na opakowaniu pisze czy zawarty jest gluten czy nie.
 
Elzbieta, za listopad Kgd dostaniesz w grudniu, jest wyplacane "do tylu". A Vixen pewnie chodzilo ze dostala w listopadzie ale za pazdziernik. Zawsze do 10 go nastepnego miesiaca. Sorki, ze malo sie odzywam ale ledwo zyje bo do pracy wrocilam i na nic czasu nie mam. Jedynie teraz, wieczorkiem, kiedy dzieci juz spia...
 
mamami1, na pewno to uczulenie na maliny:) My dajemy tą samą kaszkę ale o smaku jabłkowym i nie ma żadnego problemu:) Zuzia na początku nie lubiła jeść zbyt gęstego mleka więc dawałam tylko jedną miarkę kaszki, a teraz daje 4-5. Zuza nie chciała jest mleka z kleikiem ryżowym, bo kiedyś kupiłam takie gotowe w Pl, a z kaszką je. ale teraz domaga się dużo innego jedzenia, i ciągle chodzi i mówi mniam:)
 
reklama
Asiunia dokładnie tak, chodziło mi, że dostałam w listopadzie, a wiadomo, że to pieniądze za październik, z automatu przyjęłam, że o to Eli chodziło :p
 
Do góry