reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Hej mam do Was pytanie ponieważ.. mąż wyjechał do jak sie wydawało pewnej roboty ale na miejscu po zbywaniu jednak go nie przyjęli ze względu na język i czy wiecie w jaki sposób można by znaleźć inną prace ?
 
Witam dziewczyny:) dawno nie odwiedzałam naszego forum i troszkę tych nowości sie nazbierało;) ale wszystkie posty dokładnie przeczytam!
Obecnie jestem w 24tc i jak narazie mamy sie z dzidzia całkiem niezłe. Od tygodnia przebywam w domu i już nie pracuje z racji otrzymanego freistellung. I w tym temacie chciałabym Was troszkę podpytac. A mianowicie czy po otrzymaniu takiej decyzji o freistellung wystarczy złożyć zawiadomienie u pracodawcy i w KK czy jeszcze gdzieś indziej? W firmie i KK już złożyłam te papiery i wypełniłam wnioski dot wochengeld gdzie podawałam swoje konto bankowe i Pani poinformowała mnie ze to wszystko z mojej strony do załatwienia,ale spotkałam sie z opinia ze za okres freistellung płaci ktoś inny niż KK dlatego chciałam sie upewnić czy aby napewno wszystko co potrzeba załatwiłam. Proszę o odpowiedz Mamusie które same były na takim freistellung i wiedza jak to dokładnie wyglada. Kto i jak będzie mi teraz wypłacał pieniążki do czasu Wochengeld? Sa to jeszcze 2 miesiące dlatego chciałabym mieć pewność ze przez ten okres nie zostanę bez niczego:) z góry Wam dziękuje
 
Kasia pieniądze wypłaca KK - tyle ile zarabiałaś, musisz im dostarczyc chyba trzy ostatnie lohnzettel i decyzje o freistellung. I pracodawca też musi otrzymac tę decyzje. Tak więc chyba wszystko załatwiłaś.
 
Magdzia bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Dezycję juz dostarczyłam ale w KK pani poprosiła aby pracodawca przesłał im online jakies 2 zaświadczenia. Mam nadzieje ze to zrobia:) a powiedz Madziu jeszcze w jakim terminie KK wypłaca pieniążki za ten okres?tez na poczatku miesiaca czy moze miesiac od daty rozpoczęcia freistellung? Pozdrawiam serdecznie;)
 
Cześć dziewczyny jestem tutaj nowa:-) jeszcze nie w ciąży ale starajaca się i mam nadzieje ze w najbliższym czasie do Was dolacze:-) mam pytanie do tych dziewczyn , które maja problemy z tarczyca jak to wygląda w ciazy i czy w Wiedniu jest endokrynolog mówiący po polsku bo z niemieckim kiepsciutko. Dziękuje wam z gory za odpowiedzi. Pozdrawiam
 
Czesc Anna. W pierwszej ciazy przyjmowalam euthyrex a w drugiej... ozdrowialam, to znaczy mam swietne wyniki (a zdiagnozowano wczesniej niedoczynnosc/hashimoto) wiec stety nie pomoge, bylam tez jedynie pod opieka ginekologa.
 
reklama
Do góry