reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Mokito jak tam przygotowania? Wszystko dopiete na ostatni guzik?
Marti pieklas juz? Na jaki sie zecydowalas?
Unas leci do przodu,w przyszlym tyg mamy bilans i szczepienie. No i musze sie do Wiednia za paszportem wybrac wrrr
 
reklama
Witam ponownie nie udzielałam się dawno wiec może mnie nie pamiętacie ale padło tu kiedyś hasło ze ciężarnym w Austrii należy się bezpłatne ubezpieczenie na okres ciąży i połogu. Byłam się w tej sprawie dowiedzieć co nie co i pani w krankenkasse powiedziała mi ze to nie prawda ze dopóki jestem w ciąży mężowi bedą pobierać z wypłaty 3,4 % od wynagrodzenia brutto miesięcznie a od momentu narodzin dziecka wynagrodzenie męża nie będzie juz obciążone :)
 
Vici, guziki to u nas jeszcze porozpinane ;) nie mamy np. jeszcze szafy, wiec nie mam tez gdzie porozkladac ubranek niemowlecych. A spac z nerwow ostatnio nie moge :(
 
Witam kobietki. Czy mogłybyście mi pomóc? Mój jeszcze-nie-mąż pracuje w Austrii od pięciu lat. Mam jechać do niego w lutym, mam już załatwioną pracę w Wiedniu. W czerwcu bierzemy ślub. Pod koniec roku chcielibyśmy rozpocząć starania o dziecko. Jak to wszystko tam wygląda? Opieka nad ciężarną? Do kiedy się pracuje? Ile trwa urlop macierzyński ? Czy za urodzenie się dziecka wypłacany jest tamtejszy odpowiednik becikowego? Czy opieka medyczna nad kobietą w okresie ciąży i połogu oraz noworodkiem jest lepsza niż w Polsce? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
 
Czesc melisa. Czy opieka jest lepsza no to wiesz zalezy na jakiego czlowieka trafisz, ale np. ja jestem bardzo zadowolona i pewnie, ze powiem, ze opieka, socjal lepsze niz w PL. Dziewczyny z Wiednia slyszalam maja nienajlepsze zdanie o polskich lekarzach, ja nie mialam stycznosci. Nie pracowalam ale z tego co sie orientuje, to od 32 tygodnia jest sie na zwolnieniu (?) urlopow masz kilka wariantow, az do 3 lat, poza tym urlop mozna dowolnie dzielic z ojcem dziecka. Co miesiac dostaje sie pieniadze. Kinderbetreungsgeld wedle wybranego wariantu, no i Familienbeihilfe az do 26 roku zycia dziecka (o ile kontynuuje nauke). Becikowego nie ma, ale nikt z tego powodu nie placze :-).
 
Witam witam się również w Nowym Roku... mam nadzieje ze chorobska Was nie męcza.
Co u mnie...35tc jestem na etapie... dopiero pakowania papierkow i jakiś tam *******ek do szpitala, prasowanie, pranie i sprzatanie takie tam...późno zaczelam bo dopiero nie dawno skonczylam pracować
Szukam lekarza dla mojego Bobaska żebym mogła wiedzieć już przed porodem gdzie z nim iść ale ciezko bo co lepszy lekarz w okolicy jest już fuul i jak to mówią nie przyjmują nowych pacjentow... a szukam w 11tym ew 10lub3, chyba zostana mi jacyś tacy z niezbyt opinia:-/ ale chciaabym gdzieś blisko a nie tłuc się z wozkiem ubanami itp . Poleci mi ktoras kogoś? Będę wdzieczna oczywiście.
Pozdrawiam serdecznie i Zdrowka Wam i Waszym rodzinkom życzę!
 
reklama
Do góry