reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Vixen jesteś wielka :-) ..Twoja łopata zadziałała i u mnie haha :-D
...a co chodzi o język..racja, czym wcześniej tym lepiej choć ciężko wiadomo odciąć tą pepowine ;-)
 
reklama
Kasia dla scislosci KBG nie bedziesz dostawala fizycznie 20 razy tylko 18. Na czas wyplacania Wochengeld jest wstrzymane KBG.

Vixen :laugh2::laugh2::laugh2: do uslug!

Czasem do Was zagladam, ale nie mam aktualnie za wiele czasu na pisanie. Od wrzesnia zaczelam Bakip-Ausbildung i cale dnie albo siedze na zajeciach albo sie ucze i staram sie ogarnac dziecko, psa i dom. Pozdrawiam Was serdecznie! Nowym przyszlym mamom sle gratulacje i zycze duzo zdrowka!!!
 
Hej dziewczyny byłam teraz w Polsce na weekend i przykra niespodzianka po drodze zmieniłam mojej małej fotelik i Elizka zaczęła nam po drodze wymiotowac:-( biedna nie wiedziała co się dzieje bo nigdy nie wymoitowywala. Spowretem założyłam jej już do jazdy nosidełko i nic się nie działo ale jest już za małe. Nie wiecie czy są tu jakieś leki na chorobe lokomocyjna dla rocznego dziecka czy lepiej się z lekarzem skonsultować? W Polsce są ale od 3 roku.
 
Vixen no i dzisiaj kolezanka dzwoni, ze Finanzamt chce rozliczenie za rok, gdy maz bral KBG...
Patili czyzbys wybrala kierunek Kindergartenpädagogin, wlasnie sie zastanawiam co ze soba poczac i polecono mi wlasnie Bakip. jak tam jezyk, jak sie odnajdujesz? duzo masz zajec?
Gabi89 moj synek ostatnio tez wymiotowal po podrozy, ma ten etap, ze nie moze na tylku wysiedziec :sorry: i najchetniej w czasie jazdy siedzialby u mnie na kolanach z cyculkiem w buzi :rofl2: u nas wymioty byly spowodowane tym, ze zeby go zajac m.in. jadl wszystko, co bylo w zasiegu wzroku (ciasteczka, jogurt, nasze bulki, popijal woda mineralna gazowana, na przystanku pil mleczko, jadl tez kaszke ze sloika, suszone owoce,...), a jesli chodzi o chorobe lokomocyjna to ja bym sie wstrzymala z podawaniem czegokolwiek, skonsultuj sie z lekarzem, bo moze byl to jedno razowy incydent...
 
Maryńka Finanzamt zawsze się o swoje upomni :p
Też rozważam zrobienie tej szkoły co Patili, już pytałam u siebie w pracy co zrobić żebym mogła w przyszłości pracować jako Pädagogin. Z tymże ja chcę wieczorowo, no bo rano praca... Teraz wystarałam się w waff o sfinansowanie kursów niemieckiego i aktualnie robię B2 a od marca C1, także mam nadzieję, że dałabym radę językowo :)
 
Hej dziewczyny , czy ktos chrzcil tutaj swoje dziecko? Jestem ciekawa jak to wyglada od str formalnej i czy brak koscielnego jest problemem no i fakt ze nie placimy podatku na kosciol.
 
Magdalena moj maz, ktory jest Austriakiem mowi, ze te sprawy nie maja zwiazku. Ochrzcza Ci dziecko bezproblemowo, a co wiecej nic sie w tym kraju ksiedzu za uslugi nie daje, wiec gratis.
 
reklama
Hej! Gdyby któraś z Was chciała też kupić Femibion w Polsce, to polecam się zastanowić. Ostatnio postanowiłam w ten sposób trochę zaoszczędzić, ale jak w domu porównałam opakowania, to okazało się, że składy Femibionu sprzedawanego w Polsce i Austrii są różne... W polskim jest trochę mniej witamin i brakuje kilku składników, m.in. żelaza. Także obniżyłam i koszty i jakość:/
 
Do góry