reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

mój mąż gdzieś wyczytał, że dla zwiększenia szans na chłopca można jeść więcej soli i zauważyłam wyraźny wzrost jej spożycia w ostatnich dwóch miesiącach, więc u nas w domu chłopcy są preferowani, bo ja jestem niezdecydowana;) ale tak czy siak u mnie to jeszcze nic na pewno nie wiadomo, a co dopiero córeczka czy synek!
 
reklama
Anienka haha to znaczy, że mąż ukradkiem dosypuje soli do zupy? :-) mojego męża przekonała natomiast teoria najlepszego czasu na spłodzenie dziewczynki - przed owulacją. No i nawet zadziałało, ale hmmm... ;-)
Vixen mój mąż po prostu nie chce kinkurencji w domu mieć :-)
 
Mokito właśnie też słyszałam, że przed owulacją to większa szansa na dziewczynkę i u wielu moich znajomych się to sprawdziło, dlatego na pewno spróbujemy wykorzystać ten sposób, może akurat :)

Anienka o soli nie słyszałam, ale próbować nie będę, bo my bardzo mało soli używamy. Swoją drogą nie wiem czy dieta może mieć jakikolwiek wpływ, ale kto wie :p
 
Dziewczyny napiszcie prosze jak wyglada meldunek w szpitalu w ktorym planujemy rodzic. Jakie papiery sie tam wypełnia? Jest to cos skomplikowanego? Bylam juz w szpitalu na Nackenfaltenmessung ale zeby sie zameldować wyznaczyli mi calkowicie odrębny termin, wiec nie wiem czego sie spodziewać. Z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam:)
 
Witam w ten kolejny ponury poranek :-( oj chętnie w łóżku zostałabym jak pewnie nie jedna ;-)
Kasiu ja z Donauspital miałam papierki w których uzupełnić trzeba było m.in :
Adresse, grupę krwi, miejsce pracy, ubezpieczenie jakie masz, ewentualne Twoje choroby i jak są to jakieś rodzinne.., tabletki jakie bierzesz od dłuższego czasu,
wyznanie, a osobę jaką powiadomić w razie czego ..;-), dr który się Tobą "opiekuje" w czasie ciąży i chyba tyle z tego pamiętam :-)
Mam nadzieje ze badanie wyszło ok :-)
Gabi niestety nie wiem czy z fotelikami mają ale wypożyczalnia jest jak się nie mylę na Alte Donau, obawiam się jednak że sezon zakończył się wczoraj :-/ czyli końca września :-( ...może jeszcze nad jakimś jeziorem mają ale niestety nie orientuje się!
Pozdrawiam i dobrego samopoczucia dla Was Mamuśki :-)
 
Kasia15044 ja w szpitalu przy meldunku odrazu dostałam papierki do wypełnienia , gdzie musiałam wypełnić dokładnie to co anet:) a z dokumentów to chyba był potrzebny dowód i mutter kind pas:)
wCaeCBlugFf8ZLjMcxmEFIUdiB8NDAQCN4zEB1yrxHwAAAABJRU5ErkJggg==
 
Anet i Dagii dziękuje Wam bardzo za odpowiedz;)

Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy do czasu porodu mamy jeszcze na głowie jakieś sprawy papierkowe/ urzędowe oprócz złożenia wniosku o Wochengeld ?
Kiedy trzeba zgłosić w KK jaki wariant wybieramy? I czy jesli chce wybrać 20+4 to to oznacza ze po 20 miesiącach muszę wrócić do pracy nawet jesli mój maz nie będzie mógł skorzystać z tych 4 miesiecy bo zarabia więcej niż wskazane 16.200€ rocznie? Już sie w tym pogubilam . wiem ze ten temat był pewnie już kilkakrotnie poruszany ale proszę Was o wyjaśnienie tej kwestii;)

Życzę wszystkim Wam miłego wieczorku:)
 
Wszystkie sprawy papierkowe zalatwiasz po porodzie. A jeżeli chodzi o Karenz to trwa 2 lata czyli przez 20 miesięcy będziesz dostawać pieniądze i mieć ubezpieczenie.U mnie właśnie tak jest.Później na te.pozostałe 4 miesiace będę.musiała się u męża ubezpieczyć no i nie będę dodawać KBG.
 
reklama
...czyli Marti jakbyś chciała to możesz wrócić do pracy po 20 miesiącach a Dzidzia pod "kogoś" opiekę, czy to jest mus żeby jeden rodzic był te 20+4 miesiące przy dziecku. Pytam i ja bo chyba też zdecyduje się na ten wariant. :-)
 
Do góry