reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Hej dziewczyny! Trochę się nie odzywałam. Mały ma już całkiem zaawansowany bunt dwulatka, ale jakoś sobie z tym radzimy. Razem z H. zaczynamy poważnie myśleć o drugim bobasie:-) Zazdroszczę Wam tych wakacji, wyjazdów. Nam jednak szkoda pieniędzy, odkładamy każdy grosz. Może na miesiąc pojedziemy z Erikiem do Polski, jak będzie już ciepło, ale jeszcze dokładnie nie wiadomo jak z tym będzie.

natalia7 ja miałam ułożenie pośladkowe, młody ułożył się tak w 7 miesiącu i już się nie obrócił. U nas w szpitalu (Melk) nie zgadzają się na poród sn, nawet jeśli to kolejna dzidzia. Chyba, że kobieta podpisze stosowne papiery. Ordynator twierdzi, że to najgorsze położenie, nie dość, że dziecku może stać się przy porodzie krzywda, to kobieta może zapamiętać ten ból i ubytki na zdrowiu do końca życia.

Zdrówka dla chorowitków małych i tych dużych:-) U nas, odpukać, młody nie ma nawet kataru od kiedy regularnie dostaje tran.
 
reklama
Hej dziewczyny:-)
Aniag78 no ja mam 4 miesięczną córeczkę ale ona już ma bunt dzisiaj jej chciałam rajstopy założyć do spania bo cały czas chce z gołymi nogami spać jak zaczęła krzyczeć tak strasznie jej złe było:-) a katar się jej zaczyna przez te gołe nogi. Nawet nie chce myśleć co ona będzie robić jak będzie starsza:-)
 
Aha a pierwsza wizyte u pediatry powinnam na ktory tydz zamowic? Moja niunia juz lepiej sie czuje, tlen jej odlaczyli. Dzis probowalam karmic piersia ale chyba nic z tego nie bedzie bo za krotkie sutki mam a ona juz sie chyba zdarzyla przyzwyczic do butelki. A u was jak wyglada, wygladalo karmienie? Same karmilyscie piersia czy butelka ze swoim mlekiem badz kupnym.Pokarm mam, zaczelo sie od wczoraj I mysle ze bede sciagac I butla ja karmic jak z piersia sie nie uda.
 
Marti_w super ze juz lepiej :) podczytuje i po cichu trzymam za Was kciuki. A probowalas z kapturkiem karmic? Mi w szpitalu dali bo na poczatku tez kiepsko szlo z karmieniem. To byly takie nasadki na sutki firmy Madela. Po niemiecku to Stillhüttchen.

U nas wszystko ok, wlasnie wrocilismy z odwiedzin rodziny, ktora przyjechala na narty do Zell am See. Podobnie jak Mama Erika zaczynam z mezem myslec o drugim dzieciatku. Pozdrowienia dla wszystkich forumowych Mam :) !
 
Ostatnia edycja:
marti_w ja pokarm mialam juz wczesniej, ale nie mialam bladego pojecia jak karmic, tak wiec po 2h od cesarki Gucio sie przyssal sam, pozniej kilka karmien bylo oki, zawsze ktos byl w poblizu, no i przez te 6 godzin nie bylam sprawna tak wiec pomagano mi. Ale jak zostalam na noc sama, to bylam przerazona i poszlam do pielegniarek po pomoc, trafilam na Japonke, ktora hardcorowo lapiac mnie tu i tam pokazala co i jak. no i to byl dla mnie taki "policzek", zeby sie nad soba nie uzalac, wziac sie w garsc i wykarmic Miska. Pomoglo, karmie do teraz, choc na poczatku plakalam z bolu przy karmieniu, Mlody ma niesamowite ssanie :-) a teraz to i dziabnie zebiskami wiec znowu wesolo nie jest... ale tej bliskosci z synkiem, ktora dzielimy nieoddalabym za nic...

Mokito mi sie tez kolejny brzdac marzy, ale zaczniemy sie starac po 2 latach od urodzinek Mlodego (mialam cesarke) :-)
 
marti_w ja też karmiłam przez tą nakładkę o której pisze Mokito, dlatego ze mała pogryzła mi sutki i strasznie mnie bolało. Tak sie do nich przyzwyczaiła ze póżniej juz nie chciała jeść bez. Ja od 4 miesiąca karmiłam już tylko butlą, najpierw sciagałam swój pokarm bo miałam duzo, ale pózniej juz mleko modyfikowane, bo to było uciązliwe. Dokarmialismy Zuzie butlą bo wydawało nam sie ze malo się najadała, a jak juz poczuła smak smoczka to koniec, nie chciała juz piersi. Ubolewałam nad tym, bo karmienie piersia to wielka wygoda, ale cóz taki miała kaprysiki ta moja Zuzka:)
 
My też myślimy o drugim dziecku, tylko jakoś przeraża mnie ta wizja, że będę miała 2 dzieci na głowie. Maż wraca o 18 wiec przez cały dzien jestem sama:( Nie wiem jakbym to wszystko zorganizowała...
 
Ja ciemna w tych wszystkich sprawach jestem,wszystko nowe. Dzis mala zjadla przez ta nakladke wlasnie 40ml. A wczoraj no nic nie chciala ciagnac. Zadowolona jestem ze juz lepiej. Mam nadzieje ze nie bede musiala bawic sie w sciganie mleka I karmienie butla, strasznie duzo czasu to zajmuje. Mysle ze niedlugo dadza mi ja na noc, wtedy bede miala stresa ze hoho !!
 
reklama
Hej dziewczyny, czy konieczne jest badanie bioderek w 1tygodniu zycia czy moze byc tez w 4 zrobione. Czy od tego badania zalezy czy dostane 1 stepel? Pierszwy tydzien spedzamu w szpitalu I nie wiem czy zrobia jej tutaj wszystkie te badania?
 
Do góry