reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
marti, zrobia na pewno usg przed wypisem! U mnie Alan mial dopiero w 7 tygodniu zycia wszystkie badania robione, lacznie z tym pierwszym tygodniem co w Mutter Pass jest. I Krankenkassa sie nic nie przyczepila bo w koncu mialam zaswiadczenie ze przedwczesnie urodzilam. Tak samo nie mialam ostatniej pieczatki od gina bo nie zdazylam i tez bylo ok.
 
Ale nie uwiezycie-w pokoju lezy ze mna kobieta blisko 55lat ktora tez urodzila!!!! wczesniaka. Kobieta jak babcia wyglada a jej facet tez caly siwy hehe jak ich zobaczylam to uwierzyc nie moglam ze to mozliwe w tym wieku.
 
marti_w siedemdziesięciolatka urodziła, do tego bliźnięta, więc kobita po pięćdziesiątce nie jest jeszcze takim ewenementem :-) Szkoda tylko dzieciaczka, bo jednak rodzice są już w takim wieku, że wszystko jest możliwe, a i energia nie ta.
 
Witam dziewczyny, mam pytanie czy któraś chodzi do pediatry Michael Gleicher? w 19 bez.? potrzebuje pediatry do wczesniaka urodzilam w 32 tyg teraz maly ma miesiac i musze wybrac sie na pierwsza wizyte, zastanawia mnie czy jest dobry bo widac ze jest juz w starszym wieku:)
 
Mala90 kiedyś czytałam o nim opinie w internecie, były bardzo dobre, jednak sama nie miałam z nim żadnej styczności i nie znam nikogo kto do niego chodził. Nie wiem czy to ma dla Ciebie znaczenie, ale on jest tzw Wahlarzt, nie przyjmuje na kasę chorych
 
Hej, my juz w domu jestesmy. Wczoraj wieczorem nas wupuscili. Z mala wszystko dobrze ale wiadomo ze trzeba byc ostroznym. Tez musze isc do pediatry w nastepnym tyg. Dzwonilam do tej Claudii T-Klein ale ona chyba na urlopie I dopiero od3 bedzie. Vixen ty sie orientujesz-czy jak w pon zadz do przyjmnie mnie odrazu czy bede musiala jakos dlugo czekac na wizyte. Mam czas do konca nastepnego tyg na wizyte. Pozdrawiam.
 
reklama
Marti super, że już jesteście w domku! To chyba zależy, mój mąż był zrobić termin w poniedziałek a wizyta była w środę, z kolei koleżanka, która rodziła teraz w styczniu to jak mąż był umówić wizytę to jeszcze tego samego dnia kazali przyjechać. Może jak powiesz, że masz wcześniaczka to też inaczej będzie.

Co do pieniędzy to w przypadku przedwczesnego porodu, cesarki i ciąży mnogiej dostaje się Wochengeld miesiąc dłużej, a tak to nie wiem czy jeszcze coś dodatkowo płacą.
 
Do góry