reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej

Fana ja sie przylaczam do pozostalych gratulacji!! i wspanialych 9-ciu miesiecy zycze!

Macie jakies pomysly na prezent dla 5-ciolatki????
A moze ktoras ma w domu tablet Storio,albo Mobi go i moze powiedziec jak to sie sprawdza?
Zastanawiam sie wlasnie co kupic corce,ona to by pewnie wszystkie zabawki swiata chciala,a ja mysle o czyms co by ja rozwijalo,a nie poszlo w kat po 2 dniach.Echhhh

Moje zdanie na temat szkol rodzenia: jak zbywa komus kasy to pewnie mozna na kolejny kurs ja wyydac,ale mozna rownie dobrze ksiazke sobie na temat przeczytac.Tak naprawde nam kobietom wszystko podpowaiada instynkt macierzynski,to sie tyczy porodu,jak i pielegnacji malucha pozniej.Bo zwykle jest tak ze teoria sobie,a praktyka to juz zupelnie cos innego:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny, muszę wybrac sobie szpital, co sądzicie o Wilhelminenspital? Ja słyszałam, że tam jest dużo Polek położnych- wrednych! Macie doświadczenie w tym temacie? A może któraś rodziła w AKH?
 
magdalena6 nawet mnie nie strasz co do szpitala:szok: bo ja tez na ten jestem raczej zdecydowana :tak:zreszta słyszałam ze duzo dziewczyn tam rodziło i chwalą sobie ....no nic trzeba bedzie wyprobowac na sobie:-)co do AKH nie mam zadnych info:-(a Ty w ktorym tyg.jestes?
 
ja tez zameldowałam sie do wilhelminen i uwazam ze nie ma co patrzec na opinie innych bo sa to subiektywne odczucia kazdej kobiety, kazdy co innego oczekuje. Wazne by byc w bezpiecznym miejscu i urodzic zdrowe dzieciatko, wiem ze w tym szpitalu jest jedyny oddział ambulatoryjny dla dzieci wiec to jest plus opieki a co do polek to sa rowniez te miłe sama osobiscie znam dwie a poza tym to jest ich praca wiec musza odebrac poród prawidłowo a to najwazniejsze, nikt nie kaze przeciez sie z nimi od razu zaprzyjazniac:) co do tutejszych poloznych na meldunku mialam doczynienia z jedna przemiłą aż wręcz przefantastyczna kobitką a natomiast druga już mniej przyciągała uwagę ale czy to ważne...mi sie wydaje ze nikt az tak zle nie trafił zeby narzekać a co do Akh to tylko wiem od znajomej rodziła dwójke dzieci ze wzgledu ze miała dwa kroki do szpitala i nie chwaliła zbyt połoznych ,podoobno wredna sie trafiła tyle ze dziewczyna tez rozsadnie podchodzila do porodu wiec z jajami przyjela ta sytuacje co ja spotkala.Ale na tyle co ich tam pracuje w jakimkolwiek szpitalu to zawsze mozna na cos trafic co nie bedzie nam po nosie...:) nawet ta najmilsza moze miec ciut gorszy dzien albo my to tak odbieramy bo czujemy sie pekiem swiata w tej stresujacej sytuacji:)
 
Only ja jestem w 7 tyg. w sumie to mój gin zaproponował mi AKH, ponieważ mam dwa mięśniaki- a to już zagrożenie dla ciąży, a w AKH mają ambulans właśnie pod tym kątem dostosowany. Tak więc pewnie mądrzej będzie się kierowac opinią lekarza.
A tak na marginesie będę się starała o Freistellung ze wzg. na miesniaki własnie i mam pytanie czy któras z was dziewczyny wie gdzie trzeba się udac? tzn. wiem ,że do centrali KK w 1 bz. ale nie mam dokładnego adresu.
 
Dziewczyny mam jedno pytanie. Mianowicie jeżeli jestem w ciąży i pracuję tylko na nocki, teoretycznie szef ma obowiązek znaleźć mi inną pracę na dzień, a co jeżeli szef nie ma takiej możliwości? Ma wszystkie etaty obsadzone? Czy w takim wypadku może mnie zwolnić?
 
Fana to nic pewnego, ale zdaniem mojego meza Austriaka w takim wypadku przysluguje Ci wczesniejsze Mutterschutz, 4 miesiace (16 tyg) przed terminen -,to najwczesniejsze mozliwe Mutterschutz (wczesniej moze dzialac tylko Krankenstand).

Podczytuje co jakis czas forum, ale jakos nie mam o czym pisac ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magdalena ginekolodzy maja liste z 15 pozycjami schorzen, ktore kwalifikuja ciaze jako zagrozona a tym samym moga wypisac na czas trwania ciazy Krankenstand. W innych wypadkach Krankenstand wypisuje Allgemeinearzt, ale nie na caly czas ciazy i nie "na ciaze".

Fana jezeli powiadomilas szefa, ze jestes w ciazy on ma obowiazek zastosowac sie do prawa pracy obowiazujacego w czasie ciazy. To on musi zapewnic Tobie odpowiednie warunki, no i nie moze Cie zwolnic bez konsekwencji dla siebie.
 
Do góry