reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

mn.k zadne szczepienie nie jest obowiazkowe ale wizyty to i owszem
Edit: teraz zobaczylam ze w MuKiPassie jest napisane ze pelne Kinderbetreungsgeld dostaje sie po dostarczeniu potwierdzenia przeprowadzonych badan odpowoednio po ukonczeniu przez dziecko 25, 17, 13 i 10 miesiaca zycia. czyli jesli nie dostarczylas podstemplowanej 65 i 66 strony z MuKiPassu po 9 miesiacu to juz masz potracone KBG.

Beata to musi byc strasznie ciezkie dla Was... Nie wyobrazam sobie tak zyc na dluzsza mete. Z przeprowadzka tez na pewno nielatwa sprawa.. szkola, jezyk hmm..
 
Ostatnia edycja:
reklama
mn.k ja wlasnie w tamtym tygodniu bylam zaniesc Mutter Kind Pass do WGKK, pan wytargal mi dwie strony na ktorych sa pieczatki, o tym ze mam przyjsc z ksiazeczka matki i dziecka dowiedzialam sie listownie, powiadomi mnie gdzie i do kiedy musze sie pojawic.

My juz wrocilismy z weselicha bylo super, tak sie wybawilam ze hoho a teraz powrot do rzeczywistosci czyli gugugaga i dziecko wiszace przy nodze, bo ostatnio Kuba na wiecej nie pozwala :-)
 
magdalena6, moja siostra też miała robione prześwietlenie jak była w ciąży, ale urodziła zdrowego dzidziusia, dziś ma już 7 lat. To jak zadziała promieniowanie zależy od organizmu, jak to lekarz powiedział mojej siostrze co ma być to będzie, jeżeli płód jest silny to wszystko będzie w porządku..powiedział jej też że czasami mogą się wtedy urodzić bliźniaki, ale nie wiem ile rzeczywiście w tym prawdy..

Nie zamartwiaj się, i tak już nie masz na to wpływu, a stres jest bardzo niekorzystny w początkach ciąży...Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.
 
ONLY - ja też miałam okropne mdłosci przez pierwsze 3 mies. od świtu do nocy..
jedyne co mogłam jesc w tym okresie to były jabłka..
:tak:tylko po nich nie wymiotowałam.Ale koleżanka po fakcie mówiła ze podobno jest tutaj cos w aptece przeciw wymiotne dla kobiet w ciąży,wiec najlepiej jak byś zapytała.
 
marti_w ja jeszcze żadnych pieczątek nigdzie nie zanosiłam, a pieniądze normalnie przyznali, z tego co jest napisane w MKP to dopiero po 10. miesiącu życia dziecka się donosi żeby dostać pełne KBG.
 
Dziewczyny takie pytanie, familienbeilhilfe przyznają na rok,pózniej co? mam zlozyc wniosek ponownie? tylko kiedy jest jakis termin? z gory dzieki za odp
 
reklama
Elzbieta1989 Tak, familienbeihilfe przyznaja na czas okreslony ale po tym czasie przysylaja list z formulerzem ktory trzeba wypelnic i odeslac.
 
Do góry