reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Magdawieden KBG zostaje wyplacany po wyplaceniu Wochengeld, czyli 8 tygodni po porodzie. Naturalnie najpierw trzeba zlozyc wniosek i spelnic wymagane kryteria; ale KBG wyplacane jest wstecz. Wniosek nalezy zlozyc do 6 miesiecy po porodzie.
 
Magda ,Patili jesli rodzice przed porodem maja tylko tymczasowy meldunek a staly dopiero przy meldunku dziecka to wyplaca od czasu zameldowania a nie porodu.Mialam tak z Victorem i znajoma ostatnio tez.
 
Maryńka tak, kupiłam. Zamówiłam na stronie baby-markt.at, są z firmy Playshoes, nie zawierają formamidu, więc są bezpieczne. Po otwarciu nie było ich czuć przed czym przestrzegały inne mamy. Też patrzyłam na te które Ty pokazujesz, ale jak dla mnie są za małe (jeden puzzel 15x15), bałabym się, że dziecko może połknąć środki literek np A czy P, bo wszystkie elementy są wyciągane. Te co ja kupiłam mają wymiar 30x30 :) Generalnie są super, Filipowi się podobają ;D

Zobacz załącznik 591134
 
Hej dziewczyny moze ktoras sie orientuje w takiej sprawie.Moja kolezanka byla w ciazy i przyjechala tutaj do chlopaka i trafila do szpitala ale miala ta europejska karte ubezpieczenia i ten pobyt pokryl NFZ pozniej wzieli slub i maz ja dopisal do ubezpieczenia i jak poszla rodzic to normalnie miala e-card a mimio wszystko przyszedl jej rachunek za szpital.Dzieki za odpowiedz.
 
dawno mnie nie było;) ale normalnie nie mam czasu nawet komputera włączyć;/ Czas tak szybko leci mała już ma ponad miesiąc;) Pierwszą podróż do polski ma już za sobą całą drogę spała zatrzymywaliśmy się tylko na karmienie;)
Dziewczyny które o wilhelminspital pytały ja tam rodziłam i jestem zadowolona, polskich położnych dużo ale tak szczerze wam powiem że nie umiem języka ale austriackie położne są milsze... w pokoju dziecięcym nie ma ani jednej polki a mino to pielęgniarki są tak wyrozumiałe i miłe że i tak się jakoś można porozumieć... Tak naprawdę to z położnymi ma się do czynienia tylko podczas porodu i potem jak na obchód przychodzą dać tabletkę przeciwbólowa i zapytać czy wszystko dobrze... a tak to cały czas z dzieckiem się chodzi do tego pokoju dziecinnego a tam polskiego nikt nie umie... ale wszystko się da załatwić... pokazując rękami hehe;P
 
Wikniki a ile jej przyszlo? Moze to tylko te obowiazkowe oplaty?Choc nie wiem czy one przy porodzie tez sa.Ja bym poszla wyjasnic w krankenkasie bo tze taki przypadek mialam kiedys i obylo sie bez placenia.No nie liczac tej obowiazkowej ale to nie jest duzo.
gabi no ladnie to juz miesiac :szok: szybko leci dopiero co gratulowalam hehe i fajnie,ze mala dobrze podroz zniosla.

Mi zostalo jeszcze 3 tyg bo jak sie samo nic wczesniej nie ruszy to cc mam juz umuwiona na 25 listopada :tak:
 
Kobietki jak to jest z tym urlopem chorobowym, który może wziąć mąż, jeśli chora jest żona (bądź też dziecko, nie pamiętam dokładnie)? Kiedyś jakiś znajomy nam o tym mówił. Od prawie tygodnia jestem chora, ledwie żyję i nie mam siły zajmować się małym, którego też rozkłada przeziębienie.
 
reklama
Do góry