reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej
Inka witaj! i gratulacje ciazy!
Ja w Hitzingerspital rodzilam,to tez nie pomoge.Oba porody bez znieczulenia mialam,choc prosilam o cos przeciwbolowego to tak zwlekali z podaniem ze za pozno bylo potem.
Kathinka tak,tak to natka byla ,ale i korzen pietruszki chetnie wcinaja:biggrin2:Poza tym seler,pomidor,marchew,jablko,papryke zwl. czerwona,kiwi,mandarynki,suchy chleb,pekinke,salate,ale nie za duzo,kapusty nie daje ze wzg. na wzdecia,to tyle co przyszlo mi do glowy.Oczywiscie procz karmy suchej i sianka.Za to nie wiem czy wiesz ze nie wolno podawac ziemniakow ani surowych ani gotowanych!Jak spotkam w sklepie to kupie im jeszcze galazki do gryzienia(tylko drzew owocowych),,bo w lecie to nie bedzie problemu,tak samo jak ze swieza trawa.

No dziewczynki myslcie,myslcie o bobaskach,jak sie postaracie to jeszcze w tym roku przyjda na swiat:tak:
Mezus pojechal dzis zlozyc podanie o przedszkole dla Nikoli,bo sie zapisy zaczely.

Sylvia mnie czeka to samo,juz czuje w kosciach jak bede przezywac te rozstania:eek:No coz trzeba bedzie przez to przejsc.
Poziomeczka a ty pewnie juz w ksiazkach siedzisz:happy:
 
reklama
Beabea, zgadlas, siedze w ksiazkach!:no::wściekła/y::crazy:
dopiero drugi dzien a juz mi sie odechciewa. A tu jeszcze min. 2,5 tygodnia....

dzis bylam w bibliotece i zaopatrzylam sie w kolejne ksiegi o przerazajacej liczbie stron i "zostanem molem ksiomzkowym":-D

Moja Majeczka umie pokazac gdzie mamusia i tatus maja oczko i ucho, umie pokazac lampki ktore sie swieca w oknie oraz ogien w kominku! :szok: Jest taka bastra, ze wszystko dojzy i wszystko uslyszy! dzis zdecydowanym ruchem reki odmawiala przyjecia picia i odpychala mi kubek robiac przy tym skrzywiona mine! jest boska!

sylvia, wspolczuje przezyc przedszkolowych.... Ja wlasnie Maje do zlobka musze zapisac na nastepny rok.... juz mi serce peka jak sobie pomysle!:-p

Kathinka, no to masz urwanie glowy, ale ja tez, wiec witaj w klubie!

dobra, sadam do supply chain.....
 
Hej
te strone wklejam specjalnie dla Kathinki.Mysle ze w miare prosto napisane co i jak o naszych pupilkach.

Caviapage - �winki morskie - Od�ywianie


Poziomeczka fajnie musi to wygladac te gesty Mai:biggrin2:Mozna sie zatopic obserwujac....
U nas na dniach wychodzic bedzie gorna dwoka,identyczna kolejnosc jak u Nikolki i zaraz mi sie przypomnialo ile smiechu mielismy z malej jak sie usmiechala tymi kielkami-istny wampirek!Ichyba z synkiem bedzie powtorka z rozrywki.
O znalazlam to zdjecie corki.Juz wrzucam.
 
hehehehe, ale slodki wampirek!!!:-)

no kurcze, a moja Majula bezzebna nadal!! chociaz wlasciwie to sie ciesze, bo nie musze jej zebow myc i nie musze sie martwic o mleczko nad ranem, ze bedzie jej pruchnica zagrazac... Beabea i inne mamusie, myjecie maluchom zabki? tzn chodzi mi o te dzieci do roczku.

ciekawe co tam u naszych dziewczyn happy i vici? jak nas czytacie to sie odezwijcie!!!!
 
Pisalam, pisalam i co? Skasowalo sie!!!:szok:
Ale pozdrawiam was dziewczyny!!
Poziomeczka: trzymam kciuki! To ostatnie kilometry :tak:
Frania: gratuluje!!!

U nas po bardzo milym Sylwestrze (w centrum do 20, na kolacji w TGI Fridays i na balkonie- super widok na fajerwerki w calym miescie :-)) powrot do pracy (tym razem wiecej na luzie, bo wytrzymalismy caly rok w branzy), nowymi wycieczkowymi pomyslami (pierwszy wyjazd na walentynki :tak:) i starania ciag dalszy (moze ten rok bedzie szczesliwszy).
Poza tym mnostwo noworocznych postanowien, ktore na razie udaje mi sie dotrzymywac. :tak:
Pozdrawiam!!!
 
beabea a dziekuje ja mam liste wydrukowana i eksperymentuje co maluchy lubia co nie
Trawke mam posiana wiec codziennie maja swieza , ziola kupilam tez uwielbiaja suszone a do tego wlasnie pietruche koper ( nie czesto) bazylie , mangold cykorie marchew ogorek pomidorki koktajlowe itp daje Mandarynek nie lubia
Galazki drzew zamawiam u laski od ktorej mam zwierzaki teraz w zimie bo te z zoologicznych sa tak suche ze moje proski ich nie chca
Teraz mam ubaw bo juz o 6 rano piszcza o jedzenie wrednoty ;) a jedza nam juz z reki i wychodza upominaja sie o pieszczoty

Znow rozkreca mi sie tortowe szalenstwo a co za tym idzie brak czasu ;)
Wlasnie krece 3 a na wtorek mam sie pojawic u kolezanki na urodzinach z kolejnym tortem bo juz tak sie utarlo ze dziewczyny daja mi roznice od ceny torta i prezentu ktory bym kupily ( tak mamy utarte ze do 20 euro kupujemy )ja robie i mam prezent z glowy
 
Hi mamuśki.

My mamy odwiedziny z Pl, mój brat i tato przyjechali:-) a młody ma tyle frajdy. Myślałam ze będzie sie trochę krępować bo nie widzimy sie za często, ale tu jednak więzi krwi pokazały swoja moc:-):-D.
JA co do przedszkola to mam mieszane przeczucia, nie jest zbyt czysto, i opiekunki nie wymagają od dzieci przed jedzeniem mycia raczek:baffled::szok::no:. Jeszcze pojedziemy parę razy i zobaczymy wszystko dokładnie i zapytam sie czemu tego nie robią. W środę przeprowadzają sie do nowego budynku i zobaczymy jak to będzie wyglądać, mam nadzieje ze lepiej. Opiekunki sa mile ale to nie wszystko:no:.

Poziomeczko_ ja zaczelam mycie z pierwszym zabkiem (10 miesiac), maly to bardzo lubil. Kupilam ta silikonowa nakladke na palca i masowalam mu dziaselka aby sie przyzwyczajal.
Te czerwone buciki u malej sa super, mała księżniczka.

Kathinka_ ty to masz super z tymi tortami, idealny prezent. Bynajmniej nie trzeba sie martwic gdzie go schować albo dalej wydać:-):-p;-).
Pozdrowionka
 
Sylvia to porazka bo np u mnie Max od samego poczatku byl pilnowany a do tego uczyl sie nozem smarowac wode nisci zmiatac itp itd . Ja w szoku jestem ile moje dziecko dobrego przynosi z przedszkola , zwlaszcza po programie faustlos
Nie wiem czy zasady sie zmienia bo przeciez panie te same sa - mam nadzieje ze przy pierwszym spotkaniu rodzicow bedziecie o tym mowic :) i sprawa sie rozwiaze
Bo jak przed jedzeniem nie myja to pewnie po przyjsciu z placu zabaw tez nie beda brrr

Poziomeczka my mylismy tez od pierwszego zabka ale taka szczoteczka na palec do dzis Gabi uwielbia
Max mimo zaczecia w mlodym wieku hihi nie lubi i juz

No wlasnie JAKIE MACIE POSTANOWIENIA??
 
hej dziewczeta,
ja tylko na chwile wpadam, bo w ferworze nauki jestem.
Egzamin mam 24 stycznia o 17.00, wiec juz wpadlam w panike, ze nic nie umiem i nie wiem za co sie zabierac, zeby sie tego wszystkiego nauczyc!!!! :szok:

powracalyscie juz wszystkie z tej Polski?:-)

mb_1, slodkie zdjecia na fb i nk.
Kathinka, postanowien nigdy nie robie, bo i tak nie dotrzymuje, hihi. Ale przydaloby sie zrzucic fald skorny z brzucha.....:baffled:
sylvia, no to nieciekawie z przedszkolem..... Moze bedzie lepiej...

dziewczeta, piszcie a ja czytam ale nie za duzo odpisuje, bo "siem uczem"! "bendem uczonym":nerd:
 
reklama
czesc dziewczyny,
my juz w Austrii i powiem wam szczerze baaaardzo sie ciesze:-D Teraz jak jezdzimy do Polski to mieszkamy u rodzicow meza, bo u moich jest brat z rodzinka i troche ciasno, a u tesciow wiecej miejsca. Mimo, ze zawsze lubilam moich tesciow, to teraz mialam ich juz serdecznie dosyc. Czasem mialam wrazenie, ze tesciowa gdyby mogla, to zabralaby mi Laure nawet na czas karmienia. No i nie mowi do niej po imieniu, tylko ciagle moja wnusia:confused: Wiem, ze to imie jej sie nie podobalo:-p Tak naprawde odpoczac moglam tylko u moich rodzicow. Rodzice nie tylko zajeli sie wnuczka, ale i ja poczulam sie jak dziecko:-p Dostalam pyszne pierozki przygotowane przez mame, herbatke zrobiona, a nie zrob se sam itp itd:-D Echh juz nie moge sie doczekac, kiedy brat znow zamieszka na swoim i bedziemy mogli jezdzic do moich rodzicow, a tesciow tylko odwiedzac:-p
A po calym naszym pobycie Laura dostala kataru i teraz sie meczymy:baffled:
Kurcze podziwiam was dziewczyny, ze wam sie tak chce jeszcze z tymi zwierzakami.
Sylvia moze warto zwrocic na to uwage podczas spotkania z rodzicami??
Poziomeczka trzymam kciukasy za egzamin i zycze szybkiej nauki:tak:
 
Do góry