reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Nastolatków - pogaduchy

Wisieńka trzymam kciuki za wasz plan.

sempe u mnie się ostatnio problem z kanapkami zaczął, już kilka znalazłam za książkami, w zabawkach, itp :confused2:
 
reklama
Sempe masz rację, my tez miałyśmy swoje za uszami:-D, ale wyszłyśmy na ludzi i to wazne. Co do 19latka obstawiam rzeźnię, staraj się go tam posłać, nauka przez pracę. Niech wie,ile trzeba się naharować na kromkę chleba. Ja się własnie bałam, że mój zareaguje tak,że się zbuntuje a on złagodniał i lekcje wczoraj odrabiał w pokoju przy mnie, tak wolał. Pewnie zeby zrobić a i tak sprawdziłam.Moim zdaniem to u niego z praca byłaby katastrofa bo jak miał pomagać pomalowac altanę to po 20 min. ręce go rozbolały a od koszenia trawnika dostał alergii.Fakt taki, że zawsze krzyczałam i robiłam awanture a teraz na spokojnie i z długa rozmową. Przyjął to dbrze ale martwię się na jak długo i czy sie dostosuje bo to raczej radykalne środki. Na przyjemności musi sam zapracować, no i ścisła kontrola nauki. Nie stopni ale jak w podstawówce. Dziś rano , szedł na 9.50 przyszedł sie pochwalic, ze zabrał wszystkie zeszyty a nie tylko matmę i polski. Dumny był z siebie. Jejku jaki on jeszcze dziecinny. No a na prośby tez miękka byłam zawsze.Teraz się staram konsekwentnie. Myslę, że młodszy twój na dobrej drodze, a ideału nie możemy wymagać. Ja odpuściłam ten porządek nieszczęsny dopóki nie śmierdzi. Chociaz teraz jest względnie bo zaczęły u nas częściej pojawiac się panny...
 
Moj syn to akurat porzadek w pokoju ma.
nigdy nie bylo z tym problemu, od najmlodszych lat wymagalam segregowania zabawek, ksiazek Itp.
Wiem Ze to sie moze zmienic I za jakis czas bedzie Mial to gdzies :sorry:
Ale poki co dba o porzadek - na polce z grami ma porzadek, w biurku I na biurku tez.
rano gdy wstaje zawsze ladnie poscieli lozko :-D
po mlodszym zawsze sprzata klocki Lego - oczywiscie nie Sam z siebie ale na moja prosbe .
wieczorem musi przeczytac co najmniej 5 str ksiazki - w j.angielskim poniewaz niecale 2 lata jestesmy w uk i czytac musi. Ale Chyba trafiamy dobrze z ksiazkami, bo zawsze przeczyta kila stron wuecej.
najwiekszym problemem jest komputer, bo jak popuscimy lejce to idzie na calego - gry, YT, FB, lub loguje sie na fora I troluje - co strasznie mnie wkurza.
ostatnio za akcje z trolowaniem dostal od meza bana- czyli 4 dni bez komputera.
od Czasu do Czasu slysze tekst - Dlaczego ja? Znowu? Nie mam Czasu. Itp
z lekcjami nie ma problemu - w uk zadawaja raz w tyg ( zalezy tez od Szkoly ) zazwyczaj sa dwie prace - j.ang plus matematyka czasami przyroda. Ma na to czas od czwartku do wtorku- ale ja mu Kaze w czwartek I w piatek jako jedyny oddaje prace domowa.
Z nauka nie jest zle.
ale jest Len, Trzeba gonic do kekcji , ksiazek I nauki.
z jedeniem nie ma oroblemu - bo maja przerwe 40 min I wszystko zawsze zje.
 
sempe u mnie się ostatnio problem z kanapkami zaczął, już kilka znalazłam za książkami, w zabawkach, itp :confused2:

my jak kolejny raz znaleźlismy nie zjedzone śniadanie to od tego czasu musiał sam robić i w efekcie tego Najstarszy w wieku 13lat przestał jesc wogóle bo mu się nie chcialo a natomiast Średniak od wrzesnia robi sobie sam:tak: przynajmniej szanuje to co sobie sam zrobi....oczywiscie moja matka twierdzi ze powinnam mu robic ale z własnego doswiadczenia wiem ze robie dobrze.

Wisienka oby tak dalej:-)

jak pomyśle ze jeszcze trójka moich dzieci będzie nastolatkami to az mi skóra cierpnie:-p
 
Sempe tamta trojka juz bedzie wyszkolona :-D
mi sie wydaje ze nasz mlodszy jak dorosnie, to on wtedy nam pokarze
- co to nastolatek w domu :-D
wszystko Mozna znies- lenisteo, niskie oceny, Nawet zawalony rok
gorzej gdy wejda w narkotyki, kradzieze lub inne nie ciekawe sprawy.
ale Trzeba byc dobrej mysli ....:-D


Wampi uwazaj na pierwsze odchudzanie.
z tego co wiem chyba 12 latki w tym czasie zaczynaja przygode z - niejedzeniem.
 
sempe ja nie robię Mackowi od 12 roku zycia i nieźle sobie z tym radzi a jak mu się nie chce to trudno, chudy nie jest:-DU mnie jeszcze 2 zostanie nastolatkami i tez nie to przeraża!
Beata u nas tez kiedyś w pokoju był porządek i lekcje odrobione. Lekcje skończyły sie w 2 gimnazjum a sprzatanie jakis rok temu. Znaczy brudek jeszcze przed tobą:-D
Wiecie ja się zaczynam przekonywać o tym, że darcie nic nie daje. U nas drugi dzień cisza w domu i lekcje odrobione i nauczony(sprawdzałam) i wykonał zadaną prace w domu. Teraz ma czas wolny. Mam nadzieje, ze wytrwamy
 
Wisienka ja wiem ze wszystko przed nami :-D:-D
Szczerze mówiąc strasznie przeraża mnie wiek chłopców miedzy 13-18 lat :-D
male dzieci mały kłopot , duże dzieci duży kłopot :sorry:

Moj dzis przyszedł dumny bo jako jedyny po feriach przyniósł prace domowa, która zadana była na ferie :-D
 
sempe moja córa od 8 roku życia robi sobie sama kanapki, jedynie ja do szkoły jej szykuję, bo pewnie by poszła bez.

Wampi uwazaj na pierwsze odchudzanie.
z tego co wiem chyba 12 latki w tym czasie zaczynaja przygode z - niejedzeniem.

Nie, nie u nas takiego problemu nie ma (i oby nie było), ona chowa jedzenie najczęściej z lenistwa, bliżej jest położyć np. skórkę od mandarynki na półce z książkami, gdzie później jak książkę odkłada wszystko wlatuje za książki, niż iść do kuchni wyrzucić do śmieci. Albo nie zje kanapki w szkole, to wciśnie gdzieś w pokoju.
 
reklama
Moj wczoraj polozyl sie spac o 22:00 ale zamiast spac smial sie, zadnl po 23:00 a dzis Rano ciezko mu bylo wstac I 8;00. Od Rana podniosl mi cisnienia bo on taki zmeczony a musi wstac :-D

Oby do przodu :-)
 
Do góry