reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

super sara!!! Twój Maluszek jest już coraz to większy :))) moja gin powiedziała żeby terminami usg się nie sugerować, zresztą co ma być i kiedy - niech tak będzie:-D

kokoszko - ale Ci zazdroszczę tego wykańczania mieszkanka Kochana. My na wiosnę dopiero będziemy kładli instalacje w domku, póki co stoi sam stan surowy...

Ehhh - ciekawe czy za rok się w końcu wprowadzimy... Kasa idzie teraz na wazniejsze priorytety i pewnie już tak sobie będzie szła przed dłuższy czas.. ehhh

ula_28 - mam nadzieję, że te testy to jednak nie zwykłe papierki lakmusowe.. One muszą być "skalibrowane" na jakiś odczyt (w tym przypadku - wód płodowych).. Pracowałam w laboratorium fizyko-chemicznym i często robiłam badania wody (w tym szybkie testy), więc pamiętam zwykłe papierki lakmusowe, jak również i takie bardziej specjalistyczne, które mialy porównywalne wyniki z najnowszymi pH-metrami.
 
reklama
nina27, aga_k_m, barmanka, slonkoonline,, dziekuje dziewczynki za ws[arcie.. ulzylo mi i dopiero teraz odczuwam skutki stresu tzn zmeczona,, w nagrode tak jak zasugerowala barmanka wypilam kubek goracej czekolady i zjadlam princepolo... posluchalam tez muzyki relaksujacej a zaraz pojde pod prysznic i to juz wogole... jesli chodzi o sex to mmoj maz zdaje sobie z tego sprawe i sam nawet powiedzial ze moze wczorajsze nasze brykanko cos kubusiowi zaszkodzilo... wiec na wszelki wypadek narazie nie bedziemy przeszkadzac malenstwu..tylko biedny chyba zeswiruje od tego postu,, w sumie nie ma duzego temperametu bo ma taki jak ja czyli przed ciaza tak raz , dwa na tydzien,,,takze ma maly temperament dokladnie taki jak ja.. wiec jest ok..:rofl2::-D:tak:
 
sara- super ze z dzidzia ok...

tikanis- no to juz mozesz odetchnac ze wszystko gra z dzidzia i toba...

U nas dzis ciag dalszy remontu.... oj sam syf do oklola... ale panele wlasnie leza jeszcze tylko mebelki i dodatki... juz koniec tuz tuz...

velvet- to ty tez masz zament w domku...
 
ula_28 - mam nadzieję, że te testy to jednak nie zwykłe papierki lakmusowe.. One muszą być "skalibrowane" na jakiś odczyt (w tym przypadku - wód płodowych).. Pracowałam w laboratorium fizyko-chemicznym i często robiłam badania wody (w tym szybkie testy), więc pamiętam zwykłe papierki lakmusowe, jak również i takie bardziej specjalistyczne, które mialy porównywalne wyniki z najnowszymi pH-metrami.

aga- wydaje mi się, że to jednak są zwykłe papierki tylko ładniej zapakowane :sorry2: przynajmniej jest taka sama zasada ich działania co tych testów w aptekach:tak:...nawet w google można znaleźć wypowiedzi, że np. położne robią testy takimi papierkami...

ja na lekcjach chemii nie uważałam ...ale to nic skomplikowanego
wody płodowe mają odczyn zasadowy a pochwa ma kwaśny/obojętny więc papierek się nie zmieni a jeśli będą to wody to zrobi się niebieski/zielony



to identycznie jak w opisie tych niby specjalistycznych testów:
Bobo Safe wykrywanie wycieku wód płodowych - Strefa leków
 
slonkoonline- sciagnelam sobie te cwiczenia , jutro pewnie glebiej sie przyjze, ale dzieks :)

tikanis- to najwazniejsze, ze nie wody plodowe a z dzidzia jest wszytsko wporzadku :)

barmanka- dobry ten obrazek hahah , a ta kupa to na szczescie byla :p

nina- a moze sa w innym sklepie, a co to w ogole za wozeczek jakiej firmy?

sara- to super wiadomosci :)

kokoszka- ja sporadycznie, ale jak mam ochote to sie napije nie odmaiwam sobie :), ostatnio mnie wzielo na cole w mc donaldzie hahah

paula- jeszcze troche i pokoik bedzie gotowy, a u mnie sie zacznie ehhh, chociaz w sumie u mnie to kwestia przemalowania scian w pokoju niuni no i wystroju , zlozeniu łozeczka :p
 
Hejka:-)
Slonkoonline prezentacja rewelacyjna:tak::tak::tak:
Dzięki niej coraz bardziej wiem jak się oddycha przeponą bo jakoś tak nigdy nie bardzo wiedziałam o co w tym chodzi.:zawstydzona/y:
Ale oddychanie przeponą i ćwiczenie równocześnie mięśni Kegla to już cięższa sprawa.. Bo robiąc wdech przeponą - brzuch ma iść do góry, więc wtedy bardziej mi pasuje rozluźnienie mięśni Kegla a przy wydechu - brzuch idzie w dół i wtedy jakoś mi lepiej zacisnąć mięśnie Kegla:baffled: eh..muszę poćwiczyć tą przeponę..
Barmanka79 - dzięki za info - myślę, że też się skuszę i w końcu zmobilizuje do zapisania się na tą szkołę rodzenia:tak:
Bo jak tak czytam to widzę, że sporo się można dowiedzieć na tych zajęciach. Aż się pojawia nutka zazdrości..bo tu pewnie będzie inaczej niż w Polsce:-( - a już o zadawaniu przeze mnie pytań nie ma mowy - eh ta bariera językowa:crazy: Ale zawsze to nowe doświadczenie:rolleyes:
Jeśli chodzi o masowanie brzuszka - to będę pamiętać, że kremować się mam w pionie a nie okrężnie. I skoro nie boli jak twardnieje to jest OK - więc się nie martwię. Chociaż ciężko będzie nie masować się wtedy okrężnie;-)
Przepis na bigos przepisałam sobie:-) - mi też się na pewno przyda - thx Sara1983 - a na marginesie uśmiałam się z Twojego zdania: "gin pokazywał jajka i ptaszka":-D super to ujęłaś:tak:
Kulka1616 - ja właśnie będę w Polsce około 30go tygodnia ciąży i też mam dylemat czy 4D czy po prostu 2D.. Ale w końcu to pamiątka na całe życie, więc chyba się zdecyduję na 3D lub 4D bo nawet jeśli sama buzia ma być na zdjęciu - to i tak będzie rewelacyjna bo im dziecko starsze w łonie tym ładniejsze:-) Ale jeśli masz już ładne zdjęcia z 4D to możesz sobie podarować.. Ja miałam z 21tygodnia i zdjęć mało lekarz zapisał mi na płytce w tym sporo niewyraźnych..i większość samej twarzy - chociaż pokazywał mi na ekranie całego bobaska też, więc lipnie po prostu wybrał zdjęcia; a filmiki trwają dosłownie po parę sekund i to na dodatek w 2D. Także tym razem powiem na dzień dobry co chcę na płytce - bo tak to jest jak się liczy na gust specjalistów;-)
Kokoszka - w małych ilościach na pewno nie zaszkodzi:-) ja też czasem mam chęć ale na Colę - staram się unikać ale jak to moja mama mówi - nie powinno się odmawiać sobie w czasie ciąży nawet słodyczy bo widocznie dziecko tego potrzebuje i organizm:tak: oczywiście wszystko w umiarze:rolleyes:
 
Aga k_m ja juz mam dosyc, moze i fajne takie urzadzanie jak sie masz czas...a my mamy wyscig z czasem i caly czas gadanie gdzie i jak to zrobic i jaki kolor...ja juz chce byc w srodku:eek::laugh2:zwariuje od tego ustalania biegania itp...wspolczuje ci kochana urzadzania moze urzadzanie jest przyjemnie ale te mierzenie dopasowywanie....bla bla...tragedia:baffled:im dalej tym lepiej wiadomo...

Ankzoc, Joannn, Aga, Ja kochane staram sie coca coli nie pic bo ma kofeine ale fante i sprita od czasu do czasu mam ochote i to wielka...i jak piszecie w ciazy sie nie odmawia wiec czemu nie:-Dhehe...Masz racje Sara o samej wodzie czlowiek zyc nie moze:sorry:Ale fajnie napisalas o tych jajkach lekarza znaczy synka:-D:tak::laugh2:...super ze babel zrowy i mialas takie ciekawe widoki, ja pamietam jak lekarz pokazywal nam pipke naszej malej az sie smialam:tak:

Lece przyszedl maz i chce gadac o meblach...ehhh...buzki
 
A ja pijam cole od czasu do czasu, taka mala 0,2l, mam dostepna w pracy oprocz sokow i wody wiec sie zawsze skusze:tak: Ostatnio dopadlo mnie straszliwe zmeczenie, nic mi sie nie chce, dzisiaj zaspalam do pracy, budzik dzwonil a ja pierwszy raz w zyciu go nie slyszalam:dry: No coz zdarza sie:rofl2:
My juz jestesmy w 90%;-) urzadzeni, dzis wlasnie kupilismy meble do jadalni, wiec zostaly jeszcze dwie szafeczki do kupienia do lazienki i kilka pomniejszych dupereli:tak::-). Maz skladal dzis w ogrodzie wiezyczke ze slizgawka dla Erika i nie dokonca podolal zadaniu:-p. Myslal, ze uda mu sie ja zlozyc juz dzis w calosci a tu niestety, jutro rowniez sie musi nameczyc z drewnianymi balami:-p:rofl2:
 
ankzoc- super ja sie ciesze u mni juz prawie koniec... a u ciebie sie zacznie oj wspolczuje...

aga- mam nadzieje ze szef nie byl zly... co? super u ciebie tez juz prawie koniec balaganu... ja uwielbiam efekt po remoncie ale nie cierpie sprzatac... ja sama lubie malowac i dekorowac... wiec pomagam mojemu M ile moge a on krzyczy ale to jest czasem silniejsze....
 
reklama
Akunia - co do składu tych kosmetyków, to niestety znalazłam (na polskich stronach) tylko po angielsku, ale może sobie poradzisz z tymi słówkami :tak:
- maseczka Avon z minerałami z morza martwego
Skład: Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Alkohol denat., Butylene glycol, Talc, Dipropylene glycol, Stearyl alkohol, Behenyl alcohol, Phenoxyethanol, Xantham gum, Glyceryl stearate, Glyceryl distearate, Hydrated silica, Disodium EDTA, Parfum, Stearic acid, Potassium stearate, Silt, Maris sal, CI 77891, CI 77499, CI 77497, CI 77007
- maseczka peel-off
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Polyvinyl Alcohol, Glycolic Acid, Ammonium Hydroxide, Lactic Acid, Poloxamer 185, Citric Acid, Octoxynol-9, Propylene
Glycol, Oleth-20, Parfum, Mangifera Indica, Vitis Vinifera, Pyrus Malus, Benzophenone-2, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, CI 42090, CI 17200


z ta pierwsza to uwazaj bo kaolin, z umiarem rzadko, druga tez nie za czesto bo ma dzialanie sciagajace. a teraz wazne jest nawilzanie i ujedrnianie skory
 
Do góry