reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

dziewczyny mam do was pytanie jesli sa takie maluskie buciki i wkladke maja np 10 cm- to na jaki wiek dzidziusia, bo ja to nie mam kompletnie rozeznania
 
reklama
Aniu wiesz co moj ma i ja jestemy bykami.I musze ci przyznac ze jako maly chlopczyk to z opowiesci wiem ze rozrabiaka byl, troche ma duszy artysty, i naprawde ma wspaniale serce.A co do upartosci to wydaje mi sie ze jest mniej uparty odemnie.Wiec nie ma co sie bac byly to cudne znaki :-D:-D

Monia- witaj na forum :-)
Patusia- kochana trzymam MOCNE KSIUKASY !!!!!! ZA CIEBIE I ZA DZIDZIUNIE:-D:-D:-D
 
dziewczyny mam do was pytanie jesli sa takie maluskie buciki i wkladke maja np 10 cm- to na jaki wiek dzidziusia, bo ja to nie mam kompletnie rozeznania
Mniej więcej tak to sie przedstawia, wszystko zależy od firmy( to tak jak z ubraniami zawyzona i zanizona numeracja ) dlatego ja zawsze sie kieruje długośćią wkładki.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Długość wkładki (stopki) / rozmiar bucika[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]10 cm - 17[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]11 cm - 18[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]12 cm - 19[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]13 cm - 20[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]13,5 cm - 21[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]14 cm - 22[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]14,5 cm - 23[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]15 cm - 24[/FONT]
mam nadzieje ,że ci pomogłam :-)
 
Ostatnia edycja:
Monia witamy na naszym forum mamusiek Majowych !!!
Ankzoc, Justyna0, Katarzynak- dziekuje za wsparcie !!!
Kasiu - mam nadzieje ,że te objawy są przejsciowe a internista rozwieje twoje obawy. I trzymam kciuki by ci przeszło do niedzieli !!!
 
Ankzoc Gratuluje corci..ale fajnie!:-) Oj mi tez sie marzy dziewczynka, chociaz jedna:sorry: Ale moze juz w piatek sie dowiem kto tam w brzuszku u mnie mieszka...No i jak choc jeden blizniak okaze sie dziewczynka to prawdopodobnie tez bedzie Majeczka!!!:-D To takie kochane imie co mi sie z majem kojarzy, no a maj to taki cudny miesiac...Miesiac naszych szczesc..:)
Sheepy mowisz ze twoja Majeczka to taki orginal co ma jajeczka, heheh dobre, to sie usmialam:-D
Patusia trzymamy kciuki, trzymamy, a jakze! takze szybciutko nas tu odwiedz z dobrymi wiesciami jak tylko bedziezs po wizycie:tak:No i pochwal sie cos tam podpatrzyla miedzy nozkami dzidzi (mam nadzieje ze tym razem sie uda...)

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn z UK. Czy wiecie moze jak tu wyglada badanie z tym piciem glukozy? No i czy wogole takie badanie tu robia? No a jesli nie, to jak oni tu wykrywaja ewentualna cukrzyce ciazowa?
 
Ostatnia edycja:
iwee- to trzymam kciuki za twoje maluszki, no i zycze ci tej upragnionej córci :)
nie wiem jak to jest u was z tym badaniem ale podejrzewam że tak jak u nas!
Najpierw pobierają ci krew na czczo, później dają do wypicia wodę z glukozą w takim plastikowym kubeczku, póxniej musisz siedzieć i po godzinie znowu pobierają ci krew. Chodzi chyba o to czy szybko ona się wchłania do organizmu. W ten sposób sparwdzają czy nie masz cukrzycy!
http://www.dobryrodzic.pl/page.php?IDD=1&PID=84
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,39708313,107954625,4478479,0,28350,forumeu.html
znalazłam jakiś artykuł poczytaj może tu coś znajdziesz
 
Ostatnia edycja:
Witam kochane mamusie:-D

Velvet widze ze tez daleko masz od siebie mamcie:tak:ja tesciowa mam akurat 10min od domu:dry:co akurat mnie za bardzo nie cieszy wolalabym miec mamcie:-D no nic jeszcze 3 miesiace i urodze moja Manie i mamcia bedzie:-D:happy2:

U mnie dzisiaj wieje strasznie jest sztorm na morzu fale chyba na 2m...od rana na balkonie rozwalila mi sie doniczka, stol plastikowy wypadl przez okno:dry::eek:ale wieje :eek:maz od rana musial sprzatac bo mi nie pozwala, jeszcze ma troche do zrobienia, ale bardzo dba o mnie po tych bolach.:-DNigdy wiecej mieszkania nad plaza, dzieki Bogu nasze nowe mieszkanko jest wyzej i troszke oddalone od morza nie bedzie tylu szkod!!!
Widze ze nie tylko ja mam problemy z takimi bolami ponoc sa one spowodowane uciskiem na jelito i na pecherz:dry:czasami jak sie mala bardzo kreci to mnie lapia, najlepiej od razu sie polozyc i odpoczac a jak bardzo boli skontaktowac sie z lekarzem:tak:

Ankzoc jeszcze niedawno nie wiedzialas co bedziesz miala i nie wiedzialas jakie ciuszki kupowac (jak pisalas na forum co kupilysmy sobie i naszym maluczkom-czy jak to leci:sorry:) brawo gratuluje coreczki:-Dwitaj wsrod mamus ksiezniczek;-)

Patusia jutro bede 3mac kciuki za wizyte u gina zeby malenstwo sie pokazalo i oczywiscie zeby bylo dziewczynka ktora tak bardzo pragniesz:-Di ty zawitasz w klubie mamus ksiezniczek:tak:czekam na wiesci:cool2:

Justynka to nasze maluszki maja podobna wage, a ty kogo nosisz pod serduszkiem, chlopaczka czy dziewczynke???ale szybko nabieraja tluszczyku nasze sloneczka:-D

Buzki i pozdrowienia
 
czesc dziewczynki!!!!
ankzoc widze ze dziewczyki "nadrabiaja" straty:))) hehe gratuluje mamusiom!!!!
Patusia trzymam kciuki, ale najwazniejsze zeby male bylo zdrowiutkie!!!!!!!!!!!!!!
witam wszystkie nowe mamuski!!!!
Katarzynak zdrowka w koncu!!!!
Paula nareszcie maly zdrowy!!! nie ma to jak w przedszkolu, moj Bartus tez w koncu od tego poniedzialku wrocil:)) a jaki szczescliwy!! i ja tez:)
iwee tez tu\mieszkam, niestety, z tymi tempakami,ale pojecia nie mam jak ,co i kiedy robia, poki co to tylko raz mi pobierali krew w 15 tyg na pierwszym usg,nawet wynikow niewidzialam,podobno jak by cos zle bylo to do domu by przyslali odpowiedz ze musza powtorzyc,wiec nie wiem jak sie sprawa ma,ale

odnosnie UK dziewczynyu moja midwife powiedziala mi ze kazda ciezarna w tym roku po ukonczeniu 25 tyg ciazy dostanie jednorazowo 190 F i to juz w kwietniu!!! niezaleznie od zarobkow, musi byc tylko 25 tyg skonczone...dobre nie??:))

a co u mnie, jestem zdrowa,Bartus tez,zaczal uczeszczac w koncu do przedszkola, ale mam jeden problem o ktorym chyba wlasnie piszecie, tylko nie wiem czy to tosamo...
bardzo boli mnie lewa pachwina!! nie moge chodzic czasem!!! powiedzialam wczoraj wlasnie midwife i ona powiedziala ze zadzwoni do mojego GP i Zleca mi fizjoterapie i dadza jakis specjalny pas ktory "podnosi"ciaze do gory, nie wiem o co chodzi ale jest bezpieczny, to najwazniejsze..z Bartusiem bolala mnie prawa ale to od 8-9 miesiaca a nie od 5!!!! to co bedzie pozniej jak dziecko zacznie wiecej wazyc????
 
reklama
Mamo_Bartusia- odnosnie UK dziewczynyu moja midwife powiedziala mi ze kazda ciezarna w tym roku po ukonczeniu 25 tyg ciazy dostanie jednorazowo 190 F i to juz w kwietniu!!! niezaleznie od zarobkow, musi byc tylko 25 tyg skonczone...dobre nie??:)) - pierwsze slysze, czy wiesz jak o ta kaske trzeba sie starac???? kurcze super jak by u nas w Londynie tez takie 190 £ :-)przyznali.
Daj znac co i jak !!!
 
Do góry