reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Jola, Paula jak ja wam zazdroszcze ze bedziecie mialy w Polsce mozliwosc skonsultowania swoich dolegliewosci i dokladnego zbadania wszystkiego.... A ja tu dalej musze tkwic na lasce i nielasce paracetamolu..cokolwiek by mi sie nie dzialo...normalnie tez juz mnie powoli szlag z nimi trafia...Dzis prawie zemdlalam, wystraszylam sie i zadzwonilam do poloznej, a ona na to ze tak moze sie zdarzyc i tyle. Tylko ze ja zaraz potem i to calkiem przypadkiem zapytalam recepcjonistke o moje wyniki badan sprzed 2tyg i okazalo sie ze mam niedobor zelaza i to wlasciwie tlumaczy moje zaslabniecie, no ale polozna nic o tym niedoborze nie wspomniala...i badz tu madry...ech czasem mam wrazenie ze ja sama wiecej wiem o powiklaniach ciazowych niz te cale polozne...
 
reklama
Paula ja tez mam potworny bol krocza jak choc troszke pochodze...Ale ja juz sie poddalam i nic im o tym w przychodni nie mowie bo wiadomo co by przepisali, hehe "zloty srodek".
Pociesze cie jednak, bo jedna mama na watku blizniaczym pisala ze ten bol jest normalny i szczegolnie nasila sie miedzy 20-24 tygodniem ciazy (powod: rozciagajace sie wiazadla miednicy). Takich inf doszukala sie na necie no i sama jest teraz w 25tyg i faktycznie bol jej przechodzi.. Wiec i ja czekam z nadzieja, ze za pare tygodni i mi ten bol ulzy..
 
Dzieki za odpowiedzi. Z tym wczesniejszym porodem, to tak tylko mi przyszlo na mysl, bo mowi sie, ze ciaze i porody matki i corki sa podobne, ale pewnie faktycznie reguly nie ma.
Jola, dobrze, ze lecisz do Polski, tam na pewno bedzie sie lepiej z lekarzami dogadac, bo tutaj jakos ciezko z nimi dojsc do porozumienia, jakos malo sie przejmuja. Mi to tu jakos glupio sie domagac swojego, mimo iz znam angielski, a w Polsce to na pewno bym nie jedno potrafila na lekarzu wymusic w razie potrzeby :)
Paula, Tobie tez zazdroszcze lotu do Polski. Aha, mialam wczesniej juz pisac, dobrze, ze maly juz lepiej sie czuje. A tej mojej kolezanki synek jak juz wyzdrowial po tej mojej biegunce, to mial straszliwy apetyt i szybciutko wszystko nadrobil :)
A co do lotu, to ja sie zastanawiam i nie wiem co zrobic. Jeszcze zanim zaszlam w ciaze, kupilismy bilety na 4 marca, na dwa tygodnie. I teraz nie wiem czy leciec czy nie... Przede wszystkim lekarz by musial mi wypisac pozwolenie, zobaczymy. Nie bede sie w kazdym razie upierac, zdrowie maluszka najwazniejsze :)
I jeszcze mialam pytac mamusiek z UK. Kiedy bedziecie dawac pracodawcy termin odejscia na macierzynski? To chyba na pismie trzeba zlozyc? I trzeba miec jakis formularz od midwife, a ja wczoraj zapomnialam zapytac i nic mi nie dala. Z tego co wyczytalam to pracodawce trzeba poinformowac na pismie na 15 tygodni przed porodem, to juz chyba niedlugo.
 
Xatia jezeli chodzi o macierzynski to musisz dac 4 tygodnie przed planowanym odejsciem-miesieczne wypowiedzenie.Ja dostalam juz wniosek od midwife i ona tak mi powiedziala.Co do lotu to mozesz leciec w zaleznosci jak sie czujesz,twoje zdrowko i dzidzi najwazniejsze,ale jak ciaza przebiega prawidlowo to mozesz leciec z zaswiadczeniem od midwifeJa bede leciec w 32 tygodniu ciazy do Polski jak bedzie wszystko ok.Jezeli twoj maz pracuje powinien przyslugiwac mu 2 tygodniowy paternity leave-ty bierzesz zaswiadczenie ze jestes w ciazy i planowany termin porodu ,wtedy twoj mezczyzna moze dostac platny urlop.
 
Jola ,Paula ja tez teraz wybieram sie na urlop do Polski wylatuje 19.01 juz nie moge sie doczekac ,wierze ze wszystko bedzie ok bez zadnych skurczy .Wysokich lotow wam zycze
 
Mam do was pytanko do dziewczynek co ostatnio mialy wazone i mierzone malenstwa chce zobaczyc ile sie roznia ja mialam mierzana i wazona moja mala w 23tygodniu i 5dniu i wazyla 589 a mierzyla 22,31:tak:jak u was???:confused:

Moj maly w zeszlym tyg 22 tydz 4 dzien wazyl 495 g a na poniedzialkowym usg 23 tyg 3dzien wyszlo 577g wiec rosnie jak na drozdzach w przeciagu tygodnia.

Rozumiem cie kochana, ja tez musialam pozegnac sie z mama i siostra w sobote jak wracalismy i wylam jak bobr.w sumie zobacze ich dopiero po porodzie.Trzymaj sie :tak:

Jola466 - nie ma to jak pomoc w Pl, musze ci powiedziec ze dobrze ze juz nieglugo jedziesz, w polsce wydaje mi sie lekarze bardzo przejmuja sie kazda ciaza, bardziej niz tu.Trzymaj sie i mam nadzieje ze za chwile wszytsko bedzie dobrze
Ewee - nie wiedzilalam ze tyle mam z Uk jest na naszym watku.Wiesz co wydaje mi sie ze tutaj panuje taka zasada ze jezeli nie ma zagrozenia dla zycia dziecka i matki to oni olewaja- czeka sie w kolejkach po 4 godziny itd. natomiast jezeli jest jakies zagrozenie jakiekolwiek to wtedy o taka ciezarna zaczynaja dbac. Niestety tak tu jest :wściekła/y: za duzo kobiet rodzacych i za malo osob pracujacych w sluzbie zdrowia.

Ewela-83- no to udanego lotu ci zycze i wspanialego urlopu w pl :-D ja bylam 3 tyg i powiem ze tak malo :-p jeszcze z tydzien by sie przydal

U nas wszystko w porzadku, czujemy sie z malym super.Synus fika koziolki jak szalony :-D:-Dale musze sie poskarzyc ze rosnie nam maly uparciuszek.Wczoraj robil takie akrobacje ze az brzuch mi falowal i chcialam zeby moj mezulek w koncu poczul jak sie synus wierci ...i co synus robil jak tatus przykladal raczke to maly przestawal sie ruszac i tak przez caly wieczor.Nie pomogly rozmowy do brzusia caluski nic, maly uparciuch jak tata odkladal reke zaczynal od nowa fikolki:-D:-D:-D:-D:-DSmiechu warte
 
Justyna_0, jak byłam w ciąży z Nikusiem to też nie dawał się poczuć tacie. zawsze się uspokajał jak kładł rękę na brzuszku, chyba dziecko wyczuwa ojca :tak:
Teraz Szymusia w brzuszku głaskam tylko ja i Nikuś, i potrafi się nieźle powiercić.. swojego taty nie czuł ani głosu nie słyszał więc by go nawet nie poznał ale może to i lepiej... Bo ponoć dziecko słyszy przez brzuch głos ojca, i to że gdy mówisz do niego Twój głos zmienia barwę i wyczuwa, że jest kimś wyjątkowym

moja mama powiedziała, że mam złe te wyniki badań:dry: w sumie ona się nie zna...
przejrzystość moczu niezupełna :confused:
leukocyty i erytrocyty w moczu:confused:
a te wyniki krwi to chyba po chińsku :eek:
 
Witajcie rankiem,
po wczorajszych badaniach nastrój mi się poprawił. Lekarz zbadał mnie, powiedział, że szyjka się nie skraca, jest zamknięta i twarda, zwarta. Tak więc moje skurcze nie wpłynęły na nią. Wypytał sie dokładnie o te skurcze i powiedział że to są już bóle Braxtona ( co wiem sama). Mówił że jeśli skurcze robią się bolesne i nie pomaga na nie nospa i leżenie to wtedy trzeba się martwić i jechać do szpitala. Mówił, że warto obserwować ale teraz macica jest coraz większa, uciska na jelita i to mogą być bolesne skurcze jelit. W każdym razie uspokoił mnie ale powiedział że jak będę gorzej się czuć, to najlepiej przyjechać na oddział, sprawdzą czy coś się dzieje i albo zostawią na oddziale lub wypuszczą do domku. Ten lekarz ma takie podejście do pacjentek, że woli zostawić na oddziale żeby mama się uspokoiła niż posłać zestresowaną kobietę do domu.
Jola - nie martw się, już niedługo będziesz w Polsce to wtedy dokładnie Cię przebadają. Jestem zdziwiona podejściem brytyjskiej służby zdrowia. Wiem, że ciąża to nie choroba ale w XXI wieku chyba można czegoś wymagać. Nie po to nauka idzie do przodu żeby teraz tkwić w czasach króla Ćwieczka

Oj mój post dziś jest jakiś chaotyczny, bo synuś obudzil się przed 3 i zachciało mu się muzyczki;-) To mnie tak skutecznie wybiło ze snu że już do rana nie mogłam zasnąć.
Miłego dnia
 
reklama
Misza- no ja mam nadzieje ze w koncu da sie poczuc tatusiowi bo mnie az smutno sie robi ze on nie moze przezywaz tego co ja.
ja jak za dlugo na sofie to tez mnie plecy bola i juz taka czuje sie coraz bardziej ociezala jak wychodze z samochodu to juz zdazylo mis ie poprosic meza zeby mnie " popchnal " :-D:-D:-DA pozatym nie smuc sie!!! jestes w najpieknieszym stanie w jakim kobieta moze byc!!! duzo usmiechu dla ciebie :-D:-D

sheeppy- kurcze no to moze idz do lekarza jak masz takie kiepskie wyniki.Przeciez musza dac ci jakies witaminki i wszytsko musi wrocic do normy !!

Ania77- no dobrze ze u ciebie wszytsko ok.
 
Do góry