reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Sheepy cukier w moczu się zdarza, bo w ciąży w ogóle nerki słabiej wychwytują glukozę z powrotem do krwi. Żeby sprawdzić, czy coś się dzieje, to musisz zrobić test obciążenia glukozą, najlepiej od razu 75g.
 
reklama
Wróciłam na chwilkę do domu, żeby Nikusia wykąpać i położyć spać... odebrałam swoje wyniki i mam hemoglobiny nieco mniej niż podana obok norma, ale najgorsze to że mam cukier w moczu:crazy: to chyba źle....

Sheeppy ja miałam tak jak Ty robiłam badania 3 razy dopiero te trzecie wyszły poprawnie. Rosea pisze o glukozie...na pewno zna się na tym dobrze. Ja jednak nie miałam takiego zalecenia przez lekarza. Mój lekarz kategorycznie kazał odstawić wszelkie słodycze, ciasta, biały ryż, ziemniaki, makarony, jasne pieczywo itp. Jadłam wtedy np. owocowe jogurty czasem domowej roboty dżem...i jakoś przetrwałam....;-)Wyniki się bardzo poprawiły :-) mam teraz cukier w normie i nie nadużywam słodkości ... :zawstydzona/y: choć czasem mi się zdarza... Jedno jest pewne, że trzeba uważać. :nerd:
Powodzenia!
 
Wróciłam na chwilkę do domu, żeby Nikusia wykąpać i położyć spać... odebrałam swoje wyniki i mam hemoglobiny nieco mniej niż podana obok norma, ale najgorsze to że mam cukier w moczu:crazy: to chyba źle....
gożej jakby białko było - pamietam ze jak rodziłam przyszła dziewczyna do szpitala właśnie z tym przypadkiem i musiała lezec do rozwiązania- a z cukrem to nie wiem nie spotkałam sie szczerze powiedziawszy- do czwartku blisko pewnie cie w najblizszym czasie tak jak mnie krzywa czeka cukrowa wrrrr....
 
Ja właśnie mam białko w moczu 25mg/dl, dopiero się zorientowałam, że nie powinno go być.
Powinnam się bać? Co to może oznaczać?
 
Dla ciekawostki wkleje podstawowe informacje na temat ogólnego badania moczu:
Kolor różne czynniki, takie jak bilans płynów, dieta, leki, choroby mają wpływ na kolor moczu. Intensywność koloru zazwyczaj koreluje z zagęszczeniem moczu, mocz jasny lub przezroczysty jest rozcieńczony, a ciemnożółty jest zagęszczony. Suplementacja witamin z grupy B może zmienić kolor moczu na jasnożółty. Czerwonobrunatny mocz może być spowodowany lekami, spożyciem jeżyn, buraków, albo krwią.

Przejrzystość To badanie ocenia przejrzystość lub mętność moczu. Normalny mocz, który jest klarowny może stać się mętny przez bakterie, krew, spermę, śluz.

Zapach W niektórych chorobach zapach moczu może zostać zmieniony. Np. zakażenie bakterią E. coli może powodować cuchnący zapach, podczas gdy w przebiegu cukrzycy mocz może mieć zapach słodki, lub owocowy.

Ciężar właściwy Mierzy się zawartość substancji rozpuszczonych w moczu. Wskazuje także na zdolność nerek do zagęszczania moczu. Im wyższy jest ciężar właściwy moczu tym cięższe substancje są rozpuszczone w moczu. Jeżeli spożywa się dużą ilość płynów, nerki powinny wydzielać większe ilości niż normalnie ilości moczu. Kiedy ogranicza się podaż płynów wówczas nerki wydzielają małe ilości zagęszczonego moczu.

pH Oznaczając pH moczu oceniamy kwaśność (lub zasadowość) moczu. pH 4 moczu oznacza mocz bardzo kwaśny, pH 7 obojętny, a pH 9 bardzo zasadowy. Czasami pH moczu może być modyfikowane przez podawanie specyficznych leków, np. powodując utrzymać mocz bardziej kwaśny lub zasadowy, aby zapobiec tworzeniu się specyficznych kamieni

Białko Normalnie nie ma białka w moczu. Gorączka, forsowny wysiłek, ciąża i niektóre choroby (szczególnie choroby nerek) mogą spowodować pojawienie się białka w nerkach.

Cukier Prawidłowo w moczu nie ma glukozy lub znajduje się w niewielkiej ilości. Jeżeli we krwi jest bardzo wysoki poziom cukru, jak w niekontrolowanej cukrzycy, wówczas glukoza przedostaje się do moczu. Cukier może pojawiać się także w moczu w uszkodzeniu lub chorobach nerek.

Ciała ketonowe Kiedy tłuszcz jest wykorzystywany jako źródło energii, organizm ludzki produkuje półprodukty zwane ciałami ketonowymi i wydala je z moczem. Duże ilości ciał ketonowych w moczu mogą być oznaką niebezpiecznego stanu zwanego kwasicą ketonową. Dieta z niska zawartością cukrów lub skrobi, głodzenie lub uporczywe wymioty mogą również spowodować powstanie ciał ketonowych w moczu

Analiza mikroskopowa moczu Do tego testu mocz jest odwirowywany, tak aby powstał osad sedymentacyjny. Następnie rozprowadza się go na szkiełko i ogląda pod mikroskopem. W osadzie można stwierdzić:

Czerwone lub białe krwinki Prawidłowo w moczu nie powinny znajdować się krwinki. Zapalenie, choroby lub uszkodzenie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, cewki moczowej może spowodować pojawienie się krwi w moczu. Forsujący wysiłek (taki jak bieg maratoński) może również spowodować pojawienie się krwi w moczu. Białe krwinki są często oznaką infekcji, zmiany nowotworowej lub chorobę nerek.

Wałeczki Niektóre choroby nerek powodują tworzenie się zlepów z różnych substancji w kanalikach nerkowych. Jest kilka typów wałeczków : wałeczki woskowe, tłuszczowe, białkowe, w skład których wchodzą krwinki czerwone lub białe. Rodzaj wałeczków pomaga w rozpoznaniu istniejącej choroby nerek

Kryształy U zdrowych osób w moczu występuje niewielka ilość kryształów. Ale większa liczba kryształów lub obecność specyficznych rodzajów, może powodować tworzenie kamieni moczowych, lub sygnalizować nieprawidłowy metabolizm organizmu.

Posiew moczu Bakterie, drożdże, pasożyty nie występują w prawidłowym moczu. Obecność ich wskazuje na zakażenie.

Badanie jest przeprowadzane z próbki moczu.
 
Hej dziewczyny! Jak tam dzionek? Moj maly dzis nawet niezle rozrabia. Tak zaczelam troche myslec po wczorajszym badaniu. Bo w sumie nie powiedzieli mi ile maly wazy, a ja zapomnialam spytac, ale babka mowila, ze na USG ciaza wyglada na 22 tydzien czyli na tydzien mlodsza. I tak sobie mysle, ze moze byc malutki. A moja mama urodzila pierwsze dziecko w 7mym miesiacu. Myslicie, ze to rodzinne i u mnie tez tak moze byc? Mam nadzieje, ze nie, ale lepiej byc na wszystko przygotowanym.
 
pomnik, a lekarz już widział te wyniki?
Bo białko w moczu jest sygnałem ostrzegawczym, niby w ciaży może byc odrobinę podwyższone i ulegać wydalaniu z moczem, tak samo np. wysiłek fizyczny moze zwiększac wydalanie białka z moczem,ale ja bym tego nie lekceważyła. Do tego dieta z mniejszą ilościa białka, i mało wysiłku fizycznego, a po konsultacji z lekarzem dodatkowe badania. A czy masz obrzęki albo podwyższone ciśnienie? Bo jeśli tak, to jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
 
Pomnik włąśnie wyszukałam cos na ten temat-

Białko w moczu może świadczyć o infekcji pęcherza czy nerek, czasem oznacza możliwość wystąpienia groźnych dla życia dziecka i kobiety powikłań ciąży takich jak np. tzw. zatrucie ciążowe.
Gestoza moze być jedną z przyczyn kiedy występuje białkomocz
Konflikt Serologiczny http://www.we-dwoje.pl/zatrucie;ciazowe,artykul,3526.html- skontaktuj sie szybko z lekarzem w celu wyjasnienia tego zjawiska
 
Ostatnia edycja:
Rosea - jutro mam wizytę, mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Obrzęków nie mam, ciśnienie niby też w normie, ale w moczu w ogóle mam dużo rzeczy, których nie powinno tam być - pasma śluzu, flora bakteryjna, szczawiany wapnia, leukocyty. Obawiam się, że to może być jakiś stan zapalny.
 
reklama
Pomnik ja przed ostatnie miałam fatalne wyniki moczu leukocyty40-50, i liczne bakterie i fosforanybezpostaciowe - diagnoza infekcja drug moczowych - i jechałam na urosepcie 3xdziennie po 2 tabletki i przezło
Pominik mam teraz straszne wyrzuty sumienia ,że wrzuciłam linki z zatruciem - jak to moze swiatczyc tylko o infekcji idróg moczowych czy nerek przepraszam cie bardzo kochana
Głupio mi teraz .....niepotrzebnie cie mogłam zmartwićheh
wybacz
Czekam z niecierpliwościąna wieści od ciebie oby to tylko infekcja trzymam kciuki
 
Ostatnia edycja:
Do góry