reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy majowe 2009

a ja dalej nie mam pomysłu na roczek.W piątek zrobię dla swoich a w sobotę dla teściów.Jedziemy do nich w piątek w nocy bo mamy 18 siostrzenicy M i bez sensu było ich ciągnąc na jeden dzień.Slawka mama robi obiadokolację bo zjeżdżają się wszystkie jej dzieci więc na deser będzie tort z szampanem. U mnie jest bardziej luzacko i z grilla wszyscy byliby zadowoleni.

Dzieki Moniq,zaraz ich poszukam na necie


Monia - u mnie podobnie... Nie zapraszamy wielu gości: moi Rodzice, Siostra (Chrzestna) ze Szwagrem, Teściowie, Kuzynka z Meżem i Synkiem (20 m-cy), Przyjaciółka z Mężem i Synkiem (17 m-cy). Chrzestnego nie będzie, bo oczekuje własnego dziecka..
Impreze robimy w sobotę 29.05 (bo 22-23.05 nie byłoby mojej Sis) - no i będzie to pewnie grill (o ile pogoda pozwoli, jak nie - będę musiała pokombinować w stylu Moniq). Dopiero dzisiaj zaczęłam szukać dodatków, ozdób, itp... Jutro jadę z moim Tatą i Jagą do Wrocławia popatrzeć za prezentami. Rodzice chcą jej kupić jakiś rowerek albo pojazd (mi się podobają traktorki z przyczepkami, hehe), a ja chcę zobaczyć co się podoba mojej Córce... No i będziemy testowały wózki :-);-)
 
reklama
Moniq ,a jak te torty przedstawiają się cenowo? Nie mogę się dopatrzyć ceny i rozmiarów:baffled:

Aga jak znajdę fotkę to Ci pokaże jaki traktor ma Mikołaj. Przyczepa stoi w garażu bo nie ma jej sily ciągnąć.
 
Ostatnia edycja:
Moniq ,a jak te torty przedstawiają się cenowo? Nie mogę się dopatrzyć ceny i rozmiarów:baffled:

Tak, bo na stronie nie ma tej informacji :sorry2:
Ja zanim się decydowałam na tort wypytałam o wszystko panią.
Tort trochę modyfikowałam, nie ma z tym problemu, można wymyślać co się chce.
Kg tortu kosztuje 70 pln. Ja wzięłam 2 kg, bo bałam się żeby nie wyglądał śmiesznie mały. Ale spokojnie mogłam wziąć 1,5 kg, bo 1 kg byłby faktycznie malutki. Natomiast poszło go połowa (na 8 dorosłych osób)


Aga, bo ja bardzo chciałam żeby wszystko fajnie wypaliło.
Najlepsze jest to, że myślałam że będzie za mało :-D K się ze mnioe do dziś śmieje :rofl2:
Słodkości oblewane czekoladą zrobiłam w piątek i leżały sobie w pudełeczkach w lodówce, a blok i trufelki w niedzielę. To nie jest bardzo pracochłonne, bo nic się nie piecze. Także luzik.

Natomiast jeśli chodzi o rzeczy na ostro, †o sobie żeberka i udka zamarynowałam w poniedziałek, w poniedziałek też zrobiłam zupę cebulową, farsz do papryk i je nadziałam i przygotowałam sobie pasty na grzanki, starłam ser, pokroiłam już bagietki i włożyłam do woreczków, żeby mieć mniej takiej drobnej pracy.
No a we wtorek to już zrobiłam przekąski, pokroiłam warzywka do zapiekania, ziemniaczki do pieczenia, jag goście przyszli to wstawiłam zupkę, ryżyk się smażył, papryki i warzywka włączyłam w piekarniku zapiekłam.
Organizacja byla, bo musiałam sobie rozpisać to na karteczkach :-D Inaczej by się nie dało, bo w kuchni mam blat około 60-70 cm :sorry2:

Natomiast na takiego urodzinowego grillika z chęcią bym poszła. Tak dawno nie jadłam grilla, że nie pamiętam już jak smakuje pyszna karkóweczka :dry:
 
Dzięki Moniq. Musze to przemyśleć. Tort chciałam zabrać ze sobą. Mamy porządna lodówkę samochodową więc nie ma problemu z transportem. Teściowa zamówiłaby u siebie ale nie wiadomo co by wybrała. No nic zobacze.
 
Aga no torcik musowo jagodowy,innego u Was sobie nie wyobrażam;-)Powodzenia na jutrzejszych zakupach:tak:.
Moniq no szczena opada:szok:super jedzonko,u nas był grill kilka sałatek i przekąsek:sorry2:ale i tak było super:tak:.
 
Widze, że temat tortów się przewija,my zrobiliśmy taki:

gallery-98673149-500x500.jpg gallery-98673150-500x500.jpg 27fae5aaeb.jpg

teraz jeszcze kolejny na sobotę i na niedziele jeszcze jeden
 
Ostatnia edycja:
reklama
Martalis ile tego cukru pudru zużyłaś na jaka średnice tortownicy


ja mam tortownice o srednicy 24cm, a cukru pudru wyszlo ok800g, normalnie mial byc caly kilogram ale na moje oko bylo by za duzo.


agakm ja robilam mase cukrowa 2 razy i powiem ci ze lepsza jest z cukru pudru,a nie z pianek -bardzo sie klei i wiecej roboty przy tym jest.
a torcik dla Jagody musi byc jak najbardziej w kolorze jagodowym...

kasica slicznie wam ten torcik wyszedl ,pisalas kiedys ze chcesz sama zrobic.

moniqsan ale pyszne menu mialas ,normalnie zjadlabym sobie ....mniam
tez sie martwilam czy starczy a wsumie polowa zostala

m&ms buciki sliczne bedzie mala ksieznicza..

tsarina ta kursantka chyba cos nie taka,jakie ona historie opwiada ...ubaw po pachy.
 
Do góry