reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Witajcie poniedziałkowo.
Mnie również jakieś choróbstwo dopadło. Na szczęście młody się nie zaraził... Także nawet sił na pisanie nie miałam :-(
Minea niestety u mnie też jakieś ponure myśli na horyzoncie.
Leo wczoraj skończył 6 miesięcy i pomimo mojej choroby wybraliśmy się na grila do moich rodziców. Oczywiście mój brat od razu z prezentem wyskoczył. Eh w ogóle wczoraj miło było.
Goyek ja zaczęłam wprowadzać mięsko. Twój Samuś jest trochę młodszy od mojego więc wiadomo że u Was wszystko nieco później będzie się działo. Tym bardziej że ma jakąś reakcje alergiczną. Ja bym trochę poczekała. Może rzeczywiście na marchewkę jest uczulony. U mojego wyszło uczulenie na pomidory! i uwaga nie jest uczulony na masło. A ja tyle na diecie bez mlecznej byłam... Szkoda słów :-(
Isabell u mnie również ta słaba laktacja jest dziedziczna. Mama mnie i brata karmiła po jakiś 3 miesiącach bebikiem :-) Jego chyba nawet po 2.
Olena ogromne gratulacje!!! O mało z krzesła nie spadłam jak to przeczytałam. Ale tak ja Isabell napisała życie pisze różne scenariusze. Dzisiaj nam się wydaje że będzie ciężko a wcale tak być nie musi. Powiem szczerze że gdyby nas było stać na drugie to za jakiś czas też bym chciała znowu to powtórzyć. No ale cóż finanse nie pozwalają. Na razie nie planujemy ale nigdy nie wiadomo jak się ułoży.
Ważka Ty też coś wykombinowałaś? :-) U mnie z Leosiem dwa pierwsze testy były negatywne dopiero 3 pozytywny. A to przez to że zapłodnienie nastąpilo przed okresem czyli teoretycznie nie powinno nastąpić :-D
Savanna strasznie niesprawiedliwe i przykre.... Nie znosze takiej obłudy u ludzi. Aż sie niedobrze robi. Teściowa wielka katoliczka na pokaz :-(
My z teściami mieliśmy ostatnio poważną rozmowę. Nie wiem czy pamiętacie jak to traktują mojego męża a jego brata. Nie chce mi sie nawet pisac jak teściu odzywał się do mojego m. I jeszcze rzucał się że aż miesiąac nie widział wnuka bo nie raczyliśmy do niego przyjechać! On myśli że my będziemy do niego przyjeżdżać a sam d.. nie ruszy do nas. A jak już przyjedzie to nie będzie sie zapowiadał bo on ma taka pracę że nie wie kiedy będzie wezwany. Dodam tylko że sam dla siebie pracuje więc jak raz na 3 miesiące do nas wpadnie to chyba mu dużo kasy nie przepadnie. Ale nie to my mamy do niego z małym dzieckiem jeździć. A to tylko początek góry lodowej także również jak tu dziewczyny pisały ochładzamy nasze kontakty na jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:
reklama
olena gratuluję :) ale fajnie będziesz mieć od razu drugie maleństwo.

mała brzuchatka a czym będziesz jechać tyle godzin? I gdzie w ogóle mieszkasz?

mała_31 przeczytał na kafe opis żłobka, aż mi sie słabo zrobiło. Dobrze ze zabrałaś małą. No i jeszcze raz upewniłam się ze dobrze że wzięłam trochę wychowawczego, no cóż najwyżej stracę pracę. I upewniło mnie to jeszcze w przekonaniu ze potem mały pójdzie do teściowej (choć też mam jej sporo do zarzucenia).

Czy dajecie już waszym maluchom mleko następne 2? mój mały skończył kilka dni temu 6 miesięcy i karmię go mieszanie (trochę bebikiem 1 a trochę odciągniętym mlekiem z piersi) Ale jeśli chodzi o pierś to za niedługo zupełnie chcę zakończyć karmienie. No i nie wiem czy wprowadzać mu już bebiko 2 czy jeszcze nie. Boję się czy nie będzie miał trochę namieszane, bo to wyjdzie że będzie miał 3 rodzaje mleka jak będę mu stopniowo wprowadzać tę 2 (dopóki już zupełnie nie przejdę na bebiko 2).
 
Ostatnia edycja:
kochane jesteście :) dziękuje wam bardzo za miłe słowa :)

narazie to do mnie nie dociera :) dziś umawiam się do lekarza więc zobaczymy co i jak :)
 
Mała brzuchatka szczęśliwej podróży!
Yra jak wrócisz od gina to daj znać :-)
Mama maluszka ja zacznę od podawania jednej miarki 2 czyli jak mam dać 6 miarek to dam 5 bebiko 1 i jedną bebiko 2. Ale jeszcze nie kupiłam 2 więc to za jakiś czas.
 
Goyek wysłałam Ci mój plan, sprawdź tylko czy paragrafy się zgadzają, bo mogło się coś zmienić.

Olena gratulacje, a to Ci niespodzianka ;-)

Mała szok co piszesz o tym żłobku, naprawdę trudno aż uwierzyć.

Wczoraj miałam niesamowitą przygodę z Filipem, dałam mu troszkę spróbować ptasiego mleczka ,ale tylko to ze środka bez czekolady. Minęło parę godzin , a on robi się cały czerwony , dostał wysypki na całym ciele, (oprócz nóg) taka pokrzywka, aż uszy miał spuchnięte. Dobrze,że miałam krople Fenistil, bo inaczej to gdzieś trzeba by było szukać pomocy. Dziś jeszcze śpi i nie mogę sprawdzić, z twarzy zeszło nie wiem jak reszta ciała.
No i ten nutramigen nie da rady wypić, nie wiem co ja mam zrobić. Tak właściwie to nie wiem czy jest uczulony na mm bebiko.
Jak myślicie podawać mu bebiko, a samemu przestrzegać ściśle diety ( jest na piersi, tylko 1 raz dzieennie dostaje mm) i zobaczyć czy coś się będzie dzialo?


Co do mleka krowiego to też jestem zdania,że z rozsądkiem można podawać.
Mój starszy syn pił mleko, właściwie kasze mannę od 9 miesiąca i nic mu nie było.
14 lat temu nie mówiło się o mleku krowim,aż tak źle.
 
Ostatnia edycja:
Witam:) Juz od wczoraj leci mi z nosa, gardlo zawalone, glos mam jak Tina Turner a co gorsza moja gwiazda tez cos zakatarzona. No i wracamy do "normalnego " zycia i moj syn znowu zaczyna ryczec w przedszkolu....a tak bylo fajnie:(.

Savanna strasznych masz tesciow, no rece opadaja, ale Saskina dobrze wniosek wyciagnela: to zazdrosc, pewnie tesciowa widzi , ze jestes od niej w czyms lepsza i szlag ja chce trafic:) A Twoj M wymyka jej sie spod kontroli i znowu szlag...
Babcia mojego M jak sie pobieralismy 10lat temu dala nam na prezent: obraz i zegar, a to dlatego dwa, bo jak bedziemy sie rozwodzic to kazde wezmie po jednym i nie bedzie klotni....ogolnie mega babcia jest, bo np jak przyjdziemy na kawe to pyta: a to na ile PRZYJECHALES? co tam u CiEBIE slychac? Ja siedze z boku, ale chyba dlatego ze rutinoscorbin nie biore jakas niewyrazna jestem i babcia mnienie widzi....hi hihi hihi. Kiedys mnie to wkurzalo, a teraz to juz mnie smieszy. Ale fakt ze babcie widzimy raz na rok, gdyby byla blisko to byloby inaczej pewnie:) . Brat mjego M ma roczna coreczke, a dopiero w czerwcu wzieli slub, wiec babcia na chrzest nie poszla bo ona nieslubnego dziecka nie bedzie w kosciele ogladac...Zreszta na slub wlasnej corki ciotki jednej mojego M tez nie poszla bo ta w ciazy byla....jesssu jak hipokryzja.
Tesciowie za to, ostatnio na chrzest przyjechali (650km) i zostali 5 dni, tesciowa non stop myla szklanki itd, kawe pilismy 2minuty bo od razu lapala za filizanki i myla bo po co ma stac? A my to lubimy posiedziec i pogadac o *******ach:) Tesc za moim M nawet do kibelka idzie i ciagle ma nadzieje ze jednak sie przeprowadzimy do ich miasteczka ibedzie mial nas pod kontrola. Gosc jest dusza czlowiek, tylko straszny jekol, nic nie da zrobic w domu np. nowa szafa czy cos, bo PO CO? Stara przeciez jeszcze ladna. Przyczepe campingowa to po co to ciagac i auto meczyc a ile to paliwa idzie, lepiej w domu wakacje spedzic...Na pizze bron boze isc cala rodzina bo przeciez tyle jedzenia w domu...

wazka czy ty tez oczekujesz?:):):):)

lece bo juz slysze, ze mala sie obudzila, 25minut spala........
 
Izabell nadal ciągnę dwójkę for hungry a z tego względu że za 4tyg. zlecimy do Pl i tam chce juz po woli przejść na bebiko..wiec nie chce mieszać teraz;)

co do cow&gate..mała jadła kalafiora z serem (uwielbia i dobre to jest), sunday lunch z kurczakiem(takie sobie)grandpa's sunday lunch z kurczakiem (takie sobie)..chicken&sweet vegetablemedley z ryzem(takie sobie)w ogóle te z kurczakiem to takie sobie i kupowałam na początku kiedy to jej jedzonko wprowadzałam(ta konsystencja taka sucha i wody dolewalam);/, vegetable turkey casserole..chyba było lepsze od kuraka ale nie pamiętam dobrze..mini beefcasserole (dobre i to jej teraz tez kupuje)...kupiłam tez ostatnio pasta in a tomato &ham sauce z hippa od 6 miesiaca i jest pychota....aż się zdziwiłam ze słoiczki mogą naprawdę mieć dobra zawartość co do konsystencji i smaku..a i ten co ty kupilas tez jest dobry ten bolognese;)

Carolaine no to super, to jednak dla mnie nie jest pocieszenie ze 2 negatywne a 3 pozytywny hihi..ja mam nadzieje ze jednak ten okres przyjdzie..wczoraj momentalnie jak mnie głowa rozbolała..zygać mi się chciało od tego bólu...strasznie się czułam...
spać nie mogłam od myślenia..teraz siedzę i myślę jak to miało być i jak mam nadzieje że będzie:confused2: bo to nie ten czas, jak coś to Igorek ma być później :-D
denerwuje się strasznie..eh jak to jest wcześniej się modliłam aby zajść :-D a teraz czekam z utęsknieniem na okres:cool:



Almeria możliwe ze mały zareagował na coś innego zawartego w tym mleczku ptasim...a co do bebika moze sprobuj..mówisz ze dostaje jej tylko raz...
 
Ostatnia edycja:
hej hej:)

czekam az maly sie obudzi i lecimy na jakis sport,co by kosci rozruszac.

wazka-to rob ten trzeci test bo z ciekawosci umre:)
a ty sobie tak super z dwojeczka radzisz,ze trzecie to pewnie dla ciebie zaden klopot:)

ale numer,co to sie tu u nas wyprawia:)

nikamo-jeszcze ty pisalas,ze w kazdej chwili mozesz dwie kreski zobaczyc:):)

buziaki dla wszystkich,a dla choruszkow naszych duuuuzzzooo zdrowka
 
Mama maluszka-
Ja przeszlam na Bebiko2 tak:
Na noc podalam 210ml Bebiko2 + kaszka
Rano tylko dalam 4 ostatnie miarki z opakowania Bebiko2a reszte uzupelnilam Bebikiem2
Nastepny posilek znowu caly juz Bebiko2
Chyba nawet sie nie zorientowal ze mu mleko zmienilam bo w ogole nie protestowal wiec nie mieszalam 2 typow :)
Ja bym u Ciebie po prostu zamienila jedynke na dwojke zeby faktycznie maly tyle tych mlek nie pil.

Almeria moze sprobuj jak tego swinstwa nie chce pic. Najwyzej bedziesz dalej walczyc z tym nutramigen.
Artura uczula kazde mleko oprocz Bebiko
 
reklama
Marcelina jak piszeszo swoim teściu to jakbym widziała mojego tatę ha ha:)
Saskiana he he oj ja mam nadzieję ze dostanę @ dopiero 2 dni po terminie ale to moja druga @ od porodu więc nie licze że bedzie punktualna.Bardzo chce dugiego dzidziusia ale jeszcze nie teraz...

Ja też zmykam polatać z moim małym na spacerku tym bardziej że pogoda jest piekna! Zostalismy znów sami M pojechał do pracy na tydzień więc musimy sobie jakoś fajnie czas wypełniać.
Ja wczoraj eksperymentowałam z chrupkiem ale jak Michas go skosztował to pluł dalej niż widzial ha ha ,więc próba nie udana:)

Olena daj znaka co u lekarza.
A propos dziewczyny jak jest po cesarce? Kiedy najwczesniej mozna zacząć się starać o drugie ?
 
Do góry