reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Gojek u nas też tępo powolne z jedzeniem. Jak na razie marchew przetestowana .Początkowo było jakby uczulenie, brzydkie kupy ,ale przeszło :eek:(!?) Gluten testujemy .Też brzydkie kupy:eek:. Daje teraz pół łyżeczki i było o wiele lepiej (delikatny odcień zielonego ):sorry: .Ostatnio dałam jabłuszko . Zapomniałam o zasadzie max 3 łyżeczki i efekt taki ze kupa bardzo brzydka :eek:.Ja oszaleje przez to jedzenie jego.:-( Wprowadzam dany produkt przez 5 do 7 dni ten sam bo tak mi lekarz zalecił.

Mamo maluszaka ja przeszłam na mleko 2 w połowie 6 miesiąca. Lekarka jak usłyszała co Kubuś wyczynia (jaki jest ruchliwy ) od razu chciała dać mu 2 . Jednak po namyśle dała mu później .
Tak a propos czy któraś mama daje maluszkowi nutramigen 2 .Wiecie dziwne to troszkę ale chociaż nie wiem jak bym mieszała i wstrząsała to mleko to i tak mi smoczek zatyka:eek:. Mam butelki z tommee tippee od 6 .Dziurka jest mała ,ale od razu żeby się zatykała? :confused2:Z mlekiem nutamigen 1 nie było takiego problemu .

Almeria wiesz moim zdaniem nie ma sensu przestrzeganie diety skoro i tak Filipek będzie miał mleko bebiko. Powinnaś przejść na nutramigen skoro rezygnujesz z piersi . Swoją drogą mi się wydaje że maluszek będzie miał uczulenie na nabiał . Oczywiście może mieć uczulenie na inne składniki które były obecne przy produkcji .Podobne objawy uczulenia występują przy uczuleniu na orzechy (to puchnięcie). Chociaż różne objawy mogą świadczyć o różnych uczuleniach . Jak to dobrze ,że miałaś ten fenistil w domu . Naprawdę różnie mogło się to skończyć . Ja jak dostałam takiego uczulenia skończyło się na pogotowiu i wstrząsie:confused2: .Cudem mnie odratowali :eek:.
Almeria a może zrób tak .Mieszaj bebiko z nutamigenem .Stopniowo zwiększaj dawkę nutramigenu .Tak robiła moja szwagierka jak mały dostał skazy białkowej . Takie miała zalecenie od alergologa. Pomogło .po tygodniu dziecko było na nutramigenie .
Daj znać co z Filipkiem .

Ważka czyżby coś było na rzeczy ? To byśmy miały 3 dzidziusia hihi. Olena, Kamcia i Ty ;-):-):tak::-D

Kamcia nie pomogę z filmem .

Izabel o co to poszło z tą teściową . Powstrzymywałam się z zadaniem tego pytania .Jednak wtrodzona ciekawość wygrywa . W ogóle jak tam pobyt w Polsce (tak poza teściową ) udał się?


Nikamo najkrótszy czas to rok . Najlepiej odczekac 2-3 lata. Tak twierdzi mój ginekolog (dobry specjalista) .Wtedy podobno ta rana na macicy dobrze się zabliźnia .Nie ma takiego ryzyka rozejścia się rany podczas ciąży lub porodu .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam w samo południe :)
Jesteśmy po kontroli. Niestety, jeszcze 6 zastrzyków Marta dostała, dalej robi kupki, co mnie najbardziej martwi ... ale pediatra pozwoliła dawać Jej zupkę marchewkę z ziemniaczkiem i paroma ziarenkami ryżu, więc już się gotuje. No i kleik ryżowy pozwoliła ... na wodzie robiony, a nie na mleku. Na wodzie to taki już z mlekiem modyfikowanym jest, czy są takie bez żadnego mleka tylko w wodzie się to rozpuszcza? Nie mam pojęcia jak to jest, bo do tej pory Marta tylko na piersi i zupki próbowała.
A w przychodni taki tłok, że hej. Sezon chorobowy się zaczął :(
No i dalej kisimy się w domu :( a pogoda za oknem taka piękna :(
 
Nikamo jak lezalam na polozniczym to byla ze mna taka dziewczyna co miala juz 1,5rocznego synka. Rodzila znowu przez cesarke i lekarz powiedzial jej ze miala w macicy "maly telewizorek" tak na pare cm po bokach. Przez cala ciaze o tym nie wiedziala i skonczylo sie dobrze. Nawet po porodzie naturalnym dobrze jest poczekac, ale jak sie przytrafi to co zrobic :p od tego sa nasi lekarze zeby mamusi i dziecku nic nie grozilo.

Gosia sa rzeczy na mleku modyfikowanym ktore zalewasz tylko woda i sa tez rzeczy bez mleka modyfikowanego (ktore ja uzywam) i najpierw robie normalnie mleczko po czym dosypuje kaszke.
 
Ostatnia edycja:
Lawina ja nie chce zupełnie odstawić od piersi, tylko 1 raz podawać butlę jak będę w pracy.
Mieszać mieszałam, ale jak tylko jedną miarkę podam więcej nutramigenu niż bebika to wypluwa.
Niezła ta kobitka, po co jej dziecko, skoro lubi rozrywkowe życie?

Gosia współczuję, biedulka Martunia, tyle kłucia w tę maleńką dupinkę.
 
Hej babki!:)
Wróciliśmy w końcu z wojaży, muszę przyznać, że strasznie mi was brakowało:tak: tyle się ostatnio działo z Kajką i nie było kogo się poradzić w Pl od rad rodzinki i znajomych dostałam migreny no bo jak miożna nie ;podawać dziecku skórki od chleba albo nie nosić na rękach itp itd :eek: dobrze, że już w domku to przynajmniej nikt się nie wtrąca i wszyscy szczęśliwi;-)
Olena ja również mało z krzesła nie spadłam, serdecznie gratuluję!!! normalnie miałam banana cały wieczór:-) my zaczynamy starania w następnym miesiącu po na początku pazdziernika lecimy na wesele i chciałabym się trochę pobawić
Almeria zgadzam się z Lawiną Spróbuj dodać trochę glukozy do nutramigenu, lekarz mi to polecił jakby mała nie chciała pić ale u nas nie było problemu
Lawina ja podaję od dwóch dni nutramigen 2 ale dodatkowo dosypuję zagęszczacz więc używam smoków z aventu z regulowaną dziurką i jest ok
Wazka a może jednak Igorek ;-)
Savanna szkoda słów na teściów :no: mój kuzyn ma tak samo, żenada, rodzice zazdrośni o to że synowi się powodzi i że fajną ma żonę...
Aaa zapomniałam się pochwalić, wczoraj pokazał się pierwszy ząbek!!!!:-):-):-)
Zazdroszczę postępów z rozszezaniem diety u nas idzie jak po grudzie, wiele rzeczy uczula Kaję:-( no i kupki też nieciekawe jejku mam nadzieję, że z tego wyrośnie w końcu
Miałam ogarnąć dom i wstawić pranie korzystając z tego, że mała ma dżemie a tymczasem siedzę na forum ehh
Szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich maluszków i mamuś oczywiście
 
Savanna też walczymy z zatwardzeniami i nic nie pomaga :(

Olena Świetne wiadomości :) ehh ale Ci zazdroszczę tej fasoleczki w brzuszku;-)

Miśka śpi już drugą godzinę, dałam jej paracetamol tak biedaczka się męczyła
 
Ostatnia edycja:
Gosia sa rzeczy na mleku modyfikowanym ktore zalewasz tylko woda i sa tez rzeczy bez mleka modyfikowanego (ktore ja uzywam) i najpierw robie normalnie mleczko po czym dosypuje kaszke.
savanna89 to jak kupię tą bez mleka modyfikowanego to mogę normalnie na wodzie tą kaszkę zrobić?bo chyba o coś takiego lekarce chodziło?
olena jeszcze raz gratuluję fasolki :) i po cichu zazdroszczę :)
 
reklama
Do góry