reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

No ja mam podobne zdanie na temat mleka krowiego i tez nie zamierzam go szybko podawać. A co w takim razie sądzicie o jogurtach, kefirach, maśle w końcu to też z mleka?
A kiedy zamierzacie wprowadzić te jogurciki dla dzieci, ewentualnie te deserki z twarożkiem czy jogurtem co są po 6 miesiącu?
Moja teściowa kupiła małemu te jogurciki z bobovity co są po 6 tym miesiącu i tak się zastanawiam czy już dać małemu czy jeszcze troszkę poczekać.
 
reklama
hej hej

qassandra-jednak mysle,ze jak raz dziennie sie wprowadzi to mleko krowie-np.deserek:kaszka zamiast na mm lub wodzie to na krowim,badz kozim.lub zamiast tego jogurt z owocami.to sie chyba maluszkowi nic nie stanie.
ale tak wieksza ilosc to tez bym sie bala...to chyba wlasnie jest ten artykul o mamach co to na krowim robia wszystko.

co do ciuszkow-ja tez mam raczej uniwersalne.Tu gdzie meiszkam to sie tez tak nie cykaja-chlopcy biegaja w rozu i nikt na to uwagi nie zwraca.
Nie wiem czy zworilyscie uwage na panujaca ostatnio mode.coraz wiecej Panow w szczegolnosci w bankach,urzedach ubiera rozowe koszule.
Tu w de ta moda trwa juz jakis czas.
Mlodzi chlopacy chodza w rozu,dorosli mezczyzni.
Ostatnio przechodzilam obok banku i widzialam goscia normalnie w rozowo-jagodowej koszuli.Na taka extreme to nawet moje oczy co juz duzo widzialy,nie byly przygotowane he he

nie wiem dokladnie jak jest w PL,ale chyba w wiekszych miastach to juz tez faceci w rozu chodza-ogladam tvp info i zwrocilam juz na to uwage.

olena-a jak sie czujesz???

mama maluszka-zaraz obejze linka na temt tego leku.nie znam go,ale lepiej sie w wiedze zaopatrzyc-w razie czego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mama maluszka dziekuję za info o Viganolu właśnie mam ten z wycofanej serii :szok: .Ide w środę na szczepienie to porozmawiam z moją pediatrą.Brrr!

Marcelina
no niestety taka jest mentalnośc ludzi ,skaleczysz się w palec a dowiesz się że Ci juz go amputowali.....

Co do mleka krowiego to ostatnio słuchałam wywiadu z jakimś lekarzem w TV i mówił że z umiarem mozna już dziecku je podawać w drugim półroczu życia ale w niewielkich ilościach.Ja jeszcze nie dawałam .

U nas dziś słoneczko wychodzi więc zaraz młodego w wózek i jadę na spacerek .Potem świętujemy bo mamy z M dzis pierwszą rocznicę ślubu :-)
 
W wielu artykułach pisze ze powinno sie wstrzymywac do 3 roku zycia ale ja nie bede i malo kto do tego sie stoduje a 20 lat temu i wiecej to chyba nikt. Wiadomo ze mleko krowie wprowadza sie jako urozmaicenie a nie jako posilek glowny chociaz ja juz pilam normalnie takie mleko w wieku 8 miesiecy i nic mi nie bylo. Jesli Arturek nie zareaguje alergicznie to mysle ze bede mu wprowadzac w jakihs tam ilosciach.
To samo tyczy sie przetworow mlecznych jak np. Danonki. Watpie zebym z nimi czekala do 3 roku zycia :p

Podalam Arturkowi deserek z jogurtem wczoraj. Czekamy na kupce - jestem ciakawa jak zareaguje :p

Olena 3mam za Was kciuki jutro :) kurcze noo.. troszke Ci zazdroszcze :D
 
Witajcie,
Karmienie dziecka WYLACZNIE mlekiem krowim mogłoby doprowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu m.in. z powodu nieodpowiedniej ilości znajdującego się w nim białka (możliwe skutki to przede wszystkim nietolerancje i alergie pokarmowe oraz zaparcia).

wiec różnica kolosalna bo co innego podawać non stop a co innego zajadać się od czasu do czasu;) i tez z reszta wole małej podawać mieszankę gdzie wiem ze jest dobrze dopasowana do potrzeb dziecka sztuczna co prawda ale to jest jakby nie patrzeć główny posiłek dziecka...jest dzis taki luksus wiec warto korzystać...a taki deserek czy to serek itp z mleka krowiego czy samo mleko krowie od czasu do czasu podam, nie ma co przesadzać..warto wszystko wyposrodkowac..i tu już nie chodzi o skład mleka ,ze mało wartości bo grzyby jemy a wartości to one tez mało maja;), za dużo białka itp ale o to ze mleko jednak jest bardzo powszechne czy to w stanie niezmienionym , czy to w naleśnikach czy to do sosu dodawane czy to ukryte w jakiś produktach...tego jest pełno

Nikamo ja oglądałam doktora Piotra arbrechta czy jakos tak ..zabij nie pamiętam dobrze nazwiska..wypowiadał się w programie MIEDZY NAMI RODZICAMI na tvn style9lubie ten program hihi)...z uśmiechem na twarzy mówił ze jeden posiłek dziennie (dziecko po 6 miesiacu) z mleka krowiego czy to serek od czasu do czasu, czy jogurt czy inne przetwory mleczne dziecku absolutnie nie zaszkodzą...jeśli dziecko dobrze toleruje mleko to nie ma przeciwwskazań...bo wiadomo to od dziecka zalezy


Olena o rzesz tyy GRATULACJE HIHIHIHI superrr

a ty wiesz ..ostatnio miałam okres równo po 28 dniach a dziś już 4 dzień czekam i nic:/ czasem cos zaboli i mysle acha nadchodzia potem znowuż cisza...czuje sie swietnie .... 2 testy zrobione i sa negatywne..na pewno cos mi sie poprzekrecalo:p


marcelina haha super wioska..ale tak to już jest gdzie malo innych atrakcji jest no i wszyscy wszystkich znaja hihi;)

ja dziś kupiłam Szymkowi kurtkę na zimę za 3f nówka..z tym w,.włochaczem wokół kaptura ..tak to jest ze jak się szuka specjalnie bo szukałam to znaleźć nie mogłam a dziś tak nam się trafiła...

mama maluszka moja już jadła domowy serek z twarożku i malin//reakcja pozytywna jeśli chodzi o kupę:p

Saskiana kiedyś chciałam M namówić na różowa koszulkę haha nie dało rady bo co kumple w PL powiedzą;) dobra nie będę robić z niego młodzika:p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie wróciłam z Mothercare i nakupiłam bluzeczek, skarpetek, czapkę, dresy, podkoszulki i inne rzeczy dla mojej dwójki i wyszło ponad 400 zł :/ masakra cenowa jakoś.. a i tak kupowałam okazje i rzeczy np., 20% taniej itp...
Chciałam też kupić sweterek Mateusiowi ale najtańszy kosztował 80 zł, a inne sklepy wcale taniej specjalnie nie miały, za to o wieeeele gorsza jakosć. Poczekam na przeceny, a póki co na allegro coś poszukam..
Fajne skarpetki dziecięce są w ZARA Kids - takie ściagacze mają pionowe

aha i dla poprawy humoru kupiłam sobie 3 kosmetyki MAC i dostałam zaproszenie na makijaż :) także na 5 rocznicę ślubu zaraz będzie jak znalazł :)


HELP!!! wlasnie chyba skrecilam kostke u nogi...puchnie i boli, robie zimny oklad, noga w gorze, mam masc ketonal ale nie wiem czy przy karmieniu moge stosowac- w necie rozne odpowiedzi...macie jakies pomysly co moze pomoc?
 
Ostatnia edycja:
Do góry