reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Hej:-) My dzień jak co dzień 6:30 -pobudka: cyc i meega-kupa poranna;-)
No wiecie co -że też nikt mi nie powiedział że wieczorkiem będzie nasiadówka:-( Poklikałabym z Wami a tak leżałam w łóżeczku sama:confused2:
Goyek ja mam Isis...hm ponieważ ten zestaw który mam można używac też jako ręczny laktator to powiem tak: wydaje mi się że jeśli Ci leci dużo mleka to poradzisz Sobie ręcznym. Ale gdybym ja miała tak machać to bym chyba padła. Teraz naciagnę max 100 ml... i mogę ściągać i ściągać i więcej nie bedzie:-(No i tez mam części na wymianę. Niedługo też go wystawię na allegro;-)
No i wczoraj pod wieczór piersi mi mało nie esplodowały, odpaliłam więc ten mój laktator. A w nocy już mała działała...miała tyle mleka w tych cycach że tylko 3 razy w nocy wstawałam:-D Niestety więc odstawianie musze trochę rozciągnąc w czasie bo mi te moje balony eksplodują;-) Zauważyłam że faktycznie mała chce butlę ale tylko kiedy jest głodna-jak nie to wpada we wściekłość. A cyca to ciumała dla samej przyjemności i przez to więcej wypijała... Lawina dzięki za wsparcie i info. Dobrze mieć kogoś kto przez to przechodził i pamięta jezcze jak to było.
Saskiana co do chłopów...tak to z nimi jest, jak mój usypia synka to potem mi każe szeptać i chodzić na palcach mimo że jestesmy w drugim pokoju.:tak:Wygląda na to że doceniają wysiłek dopiero jak sami muszą popracować. Warto więc ich angażować przy dzieciach ile wlezie. Ja wolę gotować, sprzątać cokolwiek a on niech dla odmiany popilnuje dzieciaków to zobaczy jak to jest a ja mam raj:laugh2: No i też juz czekam aż skończy się to cycowanie bo ten "trzeci osobnik" w naszym łóżku przez pół nocy nie działa na małżeństwo najlepiej...Wreszcie wyskoczę w jakiejś koszulce bez wkładek laktacyjnych hihi:-pSchudłam już do 50 kg, czyli wszystko pięknie ładnie :happy:
 
reklama
Witajcie

Nikamo super!!!! jestes WIELKA! Nalezalo sie draniowi.

U nas noc masakryczna, od 2giej praktycznie przechadzki po pokoju...dziadek twierdzi ze to przez pelnie. moze i ma racje. Co do piszczenia, to moja piszczy zadko, ale za to warczy jak jakis zwierz!
A czy Wasze skarby maja chodziki? czy tylko moja?
Z nosa nadal kapie, od wczoraj zaczelismy robic troszke inhalacji, bo juz nic nie pomaga. Jest taki olejek OLBAS i pisze na nim, zeby nie stosowac ponizej 12mcy, ale chyba jej kupie i kropne na pieluche, zawiesze na lozeczku. Czy ktoras z Was go stosuje moze? Troche sie czaje czy stosowac, doradzcie. Juz 3tygodnie temu mielismy sie szczepic bo jestesmy do tylu, a przez ten katar nadal siedzimy w domu:-(.
Mala brzuchatka pisalas ze przechadzalas sie z rana i odkrylas ze swiat jest piekny...ja uwielbiam fotografowac i od paru dni jestem "zapowietrzona" polska jesienia:-), jezdze na rowerze po gorkach i podziwiam. Praktycznie 15 lat nie widzialam takiej jesieni.

Savanna niezly ten twoj M z ta akcja sledzenia.

Dziewczyny mam butki na chlopaczka nowe chicco, moze ktoras reflektuje zanim je na allegro wystawie? Kupilam je dla szwagierki jak byla w ciazy i gin jej oswiadczyl ze bedzie chlopiec, po czym urodzila sie dziewczynka:-). IMG_3288.jpg numer 20. Za 50 zl. W przypadku Nikamo z dostawa do domu:-), bez kosztow przesylki:-)

Milego dzionka! Lece, bo u mnie sobota to dzien sprzatania a mam troche tych hektarow.
 
hej hej

my po ciezkiej nocce,ale jakos funkcjonuje-o dziwo!

szarlota-mi zajelo jakos miesiac odstawianie od piersi.choc mozna i szybciej,tylko wygodnie mi bylo w nocy karmic lub nad ranem-a nie po butle latac z pietra,po schodach!w srodku nocy-taki sport brrryyy
I tez czuje sie teraz inaczej jak nie karmie:-)

szarlota-ale jak tylko 100ml sciagniesz to widdocznie mala nie najada sie z piersi tylko pije.Bo jak dziecko je to wtedy automatycznie pobudza laktacje-ja sciagalam lekko 180.
dajesz jej pic w ciagu dnia?

ale malutko wazysz!a ile masz wzrostu?

mala-wlasciwie to juz mozesz dawac wszystko:oprocz szpinaku ,cebula,czosnek i takie ostre warzywa to trzeba uwazac.na cytrusy trzeba uwazac
choc ja kiwi podaje i mango-nic sie nie dzieje.
wszystko stopniowo jak bedziesz wprowadzac to sie nic nie powinno dziac.
ja np.wczoraj malemu sandacza zrobilam.Je juz kalarepe,wczoraj nawet wyzebral korniszona-ale tylko do polizania:tak:

moj maly strasznie zebrze o jedzenie:glupio to brzmi-ale podchodzi do mnie na czterech,stoi pod nogami z otwarta buzia.jak piesek:eek:
albo na kanapie jak jem-to w talerz mi glowe wklada i otwiera buzie,lub lize ten talerz:szok:

marcelina-witaj w klubie.Ja tez sobie wczoraj pomyslalam,ze przez pelnie.Polozylam malego do lozka a on sie wdrapywal na ema-w kierunku okna caly czas i robil takie yyyyy yyyyy yyyy

ojej-kurujcie sie marcelina.

natka-ja wczoraj cie w blad z tym winem wprowadzilam-studenci na imprezach nie pija z woda tylko z COLA:-)

Lawina-i jak sie ma rozrabiaka??

reszte kobietek pozdrawiam cieplutko,szykuje sie na spacero-u nas meeeeggaaa mgla
 
hey dziewczyny
Lawina Arturek tez czesto mowi "nie", a zwlaszcza jak sie go o cos pytam :-p
Natka mielismy taki zamiar, ale jednak zostajemy w PL

wlasnie skonczylismy z Szymonem ogladac "jak wytresowac smoka"
Super bajka. Oczywiscie sie poplakałam :-D
 
hej
Saskiana okropni Ci rodzice, brak wyobraźni.
Wczoraj przeczytałam wszystko, ale już byłam padnięta i nie skomentowałam a dziś oczywiście nic nie pamiętam komu co.

Mu po sczepieniu i mały waży 7700g mam go odstawić od piersi po w ciągu 1,5 miesiąca przybrał tylko 400g. Trochę mi szkoda, ale on sam już włściwie tylko pił z cyca bo po chwili szła butla w ruch, bo głodny.
Ja pracuję i czasu brak na kompa.
Dziś wymyśliłam mycie okna w kuchni i sypialni a teraz mam małą przerwę.

natka domek śliczny tak przypomina mi się jaka ja byłam w euforii jak zaczynaliśmy, każdy kolejny etap niezmiernie cieszy.

Marcelina współczuję katarku, myślę,że możesz spróbować z tym olbasem, ja wkapiałam na gorącą wodę i stawiałam w pokoju, gdzie mały spał.

Mikamo gratulacje wiedziałam,że tak się to skończy.

Michałka oby małej przeszło.

Lawina przebojowy ten Twój chłopak.

Ja właśnie zakupiłam książkę Dukana i się psychicznie nastawiam na dietę. Myślę,że za tydzień 2, zacznę, jak całkiem Filipa odstawię od cyca. Chcę zrzucić ok. 6 kg
Mam nadzieję na wsparcie od dietujących?
 
hej, ale sie rozpisałyście:)

Savana, ja też uwielbiam bajki:) wczoraj oglądalismy "Roboty" na polsacie, bo "Ratatuj" oglądaliśmy w kinie:)

Dusia wczoraj dostała syropku przeciwbulowego (Kidofen) bo już nie wiedziała, co do buźki włożyć, tak ją swędzą dziąsła, są rozpulchnione, więc już na dniach doczekamy się zęba/zębów i nie wiem, czy to po syropie, czy nie, ale obudziła sie na jedzonko dopiero ok 4 rano, zjadła i spała do 7:)

a u mnie dziś stagnacja na wadze, dobrze, że nie przyrost:) za to świeżo uprane dżinsy weszły bez problemu i nie uciskają w brzuch:)

miłej soboty

Almeria, jak najbardziej:)

aaa, moja Dusia dziś się przekręciła z brzuszka na plecki:) jestem z niej dumna
 
Hej :sorry:


Byłam dziś u gina :sorry:. No i nie jest dobrze :confused2:. Ze spiralą ok . , ale pojawiły się u mnie zmiany hormonalne:no: i przez to urosła cysta dwukomorowa na prawym jajniku :no:. Buuuu… :sad:Ona ma 3 centymetry:szok: !!!. Lekarz mi to mówi a ja mu na to że wielka:hmm: . On że mała ta cysta jest:szok: … Hmmm no on w swojej karierze na pewno widywał większe :sorry:
Jak się cieszę że przyjął mnie poza swoją kolejnością :tak:. Jak bym poszła tak jak mnie jego pielęgniarka umawiała to nie wiem jak dużą ta cystę bym miała :oo:. No wydaje mi się ze z bólu bym już nie chodziła :oo2:..
Dostałam tabletki przeciwbólowe , jakiś antybiotyk , luteinę i globulki na ewentualną grzybicę po antybiotyku :sorry:… ehhh :no:.Te przyjemności dzisiejsze kosztowały mnie ponad 100 zł:frown: .
Tabletki przeciwbólowe już działają jupiii :-D.
Aha co może zaciekawić Olene:confused2: . Te cysty zrobiły mi się prawdopodobnie przez prolaktynę :sad: . Nie badałam jej jeszcze więc nie wiem jaka ona jest:nerd: . Doszło u mnie najprawdopodobniej do nie pękania pęcherzyków w wyniku za dużej prolaktyny:sorry: .. i cysty gotowe:no: . Dziwnie jakoś zaczęło mi się to jak przestałam karmić piersią…Mam na szybko zrobić badanie i lekarzowi jak najszybciej pokazać .Jeżeli to będzie prolaktyna to włączymy bromergon:sorry:… Trochę mnie to niepokoi bo przy bromergonie wzrasta płodność :sorry:…Z jednej strony będę podnosić płodność( lecząc się ) a z drugiej mam spiralę :eek:….hmmm:baffled:.
Jeszcze bym zapomniała:-p. Szukałam na youtube czegoś w rodzaju zabezpieczeń:tak: . Wybrałam opcje na te 2 filmiki z kompieli ze można je oglądnąć mając tylko ten link do nich:tak: .
Ciekawe co administrator odpisał Olenia na zapytanie o podtytuł :sorry:. Tam by można było linki wklejać:tak: .
Można ewentalnie też zrobić tak ,że na Nk wklejać linki i kazda sobie będzie mogła oglądać i nikt obcy tych filmów nie będzie widział:tak: .
Na youtube jest też można zrobić tak że nikt inny poza określonymi użytkownikami you tube nie będzie oglądać waszych filmów:tak: . Z tym że każda z nas która by chciała oglądnąć film musiała by mieć swoje konto :tak:


Mała witaj:-D . Na samym początku forum jest o robieniu suwaczków:-D . Jak będziesz mieć problemy to pisz:tak:.


Szarlota jak się Emów w coś zaangażuje to inaczej późnej do tego podchodzą:tak:. Jak np. mój M myje podłogę to bardzo później na nią zwraca uwagę:sorry: . Lata i każdy okruszek podnosi i krzyczy na mnie że brudzę jak gotuję :-phaha:-D .
Co do odstawienia to piersi są teraz na etapie ‘ produkcji na żądanie „.:tak: Ja 3 dni ściągałam:tak: . Czwartego ledwie mililitr uciagłam:-p . Piątego było po sprawie :sorry:.
W pierwszym dni ściągałam duże ilości co 3 -4 godziny –nawet w nocy :-p. Kolejnego dnia nawet co 5 -6 :tak:. Na trzeci to już co 8 godzin:tak:
Na taki śpiący maluch w łózku i karmienie piersią nie należą do hmm ... poprawiających relacje damsko - męskie :-p
Taka koszulka wiele zdziała :-phaha :laugh2:.
Szarlota jaką ty masz ładną wagę :szok:.

Marcelina ja tez latam z aparatem :tak:.Robie małemu zdjęcia na tle każdego kolorowego drzewa :-phaha:-D. Uwielbiam te kolory :tak:… Jednak szczerze powiem że ładniej o tej porze jest w USA :tak:. Coś pięknego :tak:. Jakie oni tam mają różnego rodzaju drzewa a jakie kolory miewają :szok:… cudne:-p . Uwielbiam jesień w USA:tak:…. Szkoda że pewnie jej już nie zobaczę:eek: ….

Saskania normalnie wizja twojego szkraba proszącego o jedzenie jest słodziutka:-D
Może to yyy yyy robił bo mu się księżyc spodobał :-phaha:-D.
Co do mojego rozrabiaki rozrabiaki , to przewrócił dziś suszarkę:sorry: . Dobrze że nie spadła na niego :sorry:…ehh :oo2:.
Do zapamiętania przez Lawinę : nie zostawiać pustej suszarki …:-p
Gdzie ty znalazłaś coś takiego o tych rodzicach ???:szok:
Tu fajne filmiki znalazłam:tak: .

http://www.youtube.com/watch?v=-LcxFpiPde0
http://www.youtube.com/watch?v=W0Err1lhb3A&feature=related


Sawana jak lubisz łzawe bajki wypożyczcie sobie króla lwa :-p.


Almeria oczywiście że możesz liczyć na nasze wsparcie:tak: . Bardzo się ciesze ze będę miała kolejną koleżankę w „ niedoli:-p „ ( bo bez możliwości picia winka buuu ..:-p) .
Zapraszamy na dietkę:tak: . I prosimy się dzielić jak znajdziesz fajne przepisy i strony:tak: .

Asiulek na to Dusia goni nasze szkraby:sorry: . Ani się nie oglądniesz jak Ci zacznie się platac między nogami:-p haha :-D
 
Ostatnia edycja:
Witam.
Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie ... nie mam pojęcia o czym piszecie, jak znajdę wolną chwilę, to postaram się nadrobić, ale mam tego ponad 30stron!!!a nie było mnie tylko 2tygodnie.
Wróciłam do pracy i był to ciężki powrót :-( tęsknię za Martusią i cały czas w pracy myślę, co robi. Marta chyba lepiej znosi rozłąkę niż ja.
Dobrze się czuje z nianią.
Potrafi się przekręcać na brzuch i przez prawe i przez lewe ramię.Ponad to kręci się w koło na macie i podnosi pupę do raczkowania tylko nie wie co z rękami zrobić.no i zęby Martę męczą,tylko że na razie wszystko głęboko siedzą.
No i co najgorsze, budzi się w nocy po 5 razy, dostanie pierś i idzie spać dalej.
Pozdrawiam
 
reklama
Lawina Krola lwa widzialam 1000 razy z czego 2 razy w kinie :-D bylam wtedy mala dziewczynka :-)
najwazniejsze zebys miala dobrego lekarza ktoremu czujesz ze mozesz zaufac :-) na pewno poradzi sobie z ta cysta. Jesli mowi ze jest mala to jest mala :-p no i wczesnie wykryta :-)

Saskiana szok z tymi najgorszymi rodzicami. Z niektorych nie wiedzialam czy mam sie smiac czy plakac, ale to z fajka i dzieckiem podniesionym na noge to przesada :/
 
Do góry