reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Goyek ja też już nie karmię piersią, więc nie pomogę. Oby udało się odzyskać dane.

Saskina ja kiedyś spotkałam parę Niemców całkowicie na golasa, na plaży nad polskim morzem, zero krępacji i taki nasz naród, że to my się czuliśmy skrępowani i spoglądaliśmy tylko ukradkiem:-)
 
reklama
Dziewczyny dziękuję za dobre słowa, na razie kolega M milczy ... poczekamy ....

No cóż dziewczyny skoro nie karmicie, poczekam na te co karmią, może one mi podpowiedzą ....



Denerwuję się przed jutrem ...
 
goyek-mozesz smialo sciagac-najlepiej wieczorem przed snem(mleko w nocy jest bardziej tluste i dluzej trzyma)zobaczysz wtedy czy taka opcja ci pasuje.jak samus nie wypije to zamroz i bedziesz miala na nastepny raz.
jak nie to najwyzej zdecydujesz sie na butelke.
A umie Samus wogole pic z butelki?

u nas bylo tak,ze karmilam piersia i jeden raz dziennie dawala butelke,po jakims tygodniu 2 butelki itd.tak,ze zostawilam sobie nocne karmienie.
a teraz karmie tak raz na 2-3 dni.Po malu mleko mi zanika.
ale ostatnio jak maly mial katar to sciagnelam,zeby mu zakropic do noska i lecialo normalanie jeszcze.

trzymam kciuki za jutrzejszy dzien:)

co do kompa-tez mi padl,umarl,odszedl:(
moj em siedzial kilka dobrych dni az go przywrocil do zycia.Odzyskalam wszysciutko.
a moj em zadnym komputerowcem nie jesz.Z pomoca netu to zrobil-sa instrukcje jak kompa mozna naprawic:)

przesylam fotke-przyszedl i czas na mojego babla:)
http://picasaweb.google.de/108941380666364716703/Kasjo#5529805915821981202
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Goyek witaj w świecie żywych:-) kurde współczuję problemów z kompem też nam się takie coś przydarzyło:no: oby udało wam się odzyskać dane

Ojej jaka dziś dyskusja O tych pedofilach na necie też słyszałam, jakiś czas temu była afera po tym jak mamy znalazły zdjęcia swoich pociech na pedofilskich stronach:szok:

My dziś wyruszyliśmy w poszukiwaniu kurteczki na zimę i zakończyło się owocnie, mam bardziej cieszy się niż dziecko:-D:-D jakiś czas temu kupiłam małej śliczne kozaczki i w zeszłym tygodniu zgubiła jednego na spacerze:confused2:
 
Wiadomość od Administratora: "Dziewczyny kochane poproście wszystkie użytkowniczki, o usunięcie suwaczków pobranych z portalu maluchy.pl. Strona na razie jest oznaczona, jako dokonująca zamachów- prawdopodobnie napadli na nią hakerzy. W związku z tym mam już pierwsze zgłoszenia od naszych moderatorek, że niektóre strony na BB nie chcą działać. Dzięki wielkie za pomoc:biggrin2: "
 
Qasandra co ty robiłaś u Arabów :szok:???:confused:

Badka wież mi jak zgubie te 15 kg to wszyscy to zauważą i będą komentować (oczywiście pozytywnie :-p). W takim przypadku samoocena rośnie:-D .
Co do akceptacji samej siebie :sorry2:. Teraz bardziej akceptuje siebie niż kiedykolwiek przedtem:sorry2: . To dzięki kochającemu mężowi:tak: .
Schudnąć chce dla siebie:tak: i kręgosłupa:-p haha:-D

Olena ja kupiłam kiedyś te pampersy tez za 40 zł ( tesco ) i leżą czekają aż Kuba dorośnie:tak: .

Gojek kochana jak się cieszę że Cię widzę :-D:-D:-D:-D. Normalnie stęskniłam się:-):-):-) . Już myślałam że nas opuściłaś :no:.
Uśmiałam się z twojego kompa:-D . Ja miałam kiedyś taki że jak startował to wydawał mega dźwięki :-p. Czas odpowiedni do jego odpalenia odpowiadał długości zrobienia kawki:laugh2: . Dużo kawy piłam kiedyś haha:-p:laugh2: .
Współczuje z tym kompem:no: .
Kubuś swoje zdolności zawdzięcza genom taty:laugh2: . On taki był do przodu:-p . Ja to zaczełam chodzić jak miałam koło roku:zawstydzona/y: . Jeść też je jak tata :no:. Ja tam zawsze wszystko jadłam:-p .
Myśle że z mówieniem tez będzie ciężko:-p .Mąż zaczął mówić jak miał 3 lata:no: ( !!) .
Co do karmienia:sorry2: . Napisz przede wszystkim o której będziesz wychodzić i ile Cię nie będzie :sorry2:. Nie powinno być większych problemów bo Samuś już ładnie je :tak:.
Ja bym przed wyjściem dała pierś i tak po 2 godzinach :
- deser owocowy ( może być kleik kukurydziany z owocami ):tak:
- kaszka na mleku lub bez -skoro karmisz piersią + woda ( do picia ):tak:
- obiadek + sok :tak:
-deser lub jak zdążysz to pierś
I do końca dnia pierś …

U mnie wygląda tak ( choć nie karmie piersią ) nie daje mleka od rana:tak: . Zauważyłam że jak je dam to już Kubuś nic innego nie chce jeść:-p
8 –sinlak z kleikiem kukurydzianym:tak:
10 – 11 owoce ( zwykle mix 2 lub 3 ):tak:
14 – obiad :tak:
17 owoce lub owoce warzywa (mix):tak:
19 mleko z kleikiem ryżowym:tak:
21-22 mleko z kleikiem kukurydzianym .:tak:
Do picia daje wodę .:tak:


Winika mam pytanie odnośnie włosów:-p . Ogólnie mam włosy farbowane farbą z najjaśniejszych blond:tak:. I tak mi to nie chwytało jak chciałam i przedłużałam farbę ( nie farbowałam tylko odrostów:-p ) te włosy kilka razy pokryte są oczywiście jaśniejsze :tak:. Jednak i tak to nie był „ ten kolor” dla mnie:-p. Położyłam na to 2 razy pasemka ( rozjaśniaczem :-p) i było w miarę :-p. Teraz mam 2 miesięczny odrost ( swoje włosy :tak:) , odrost 2 miesięczny tych włosów 1 pokrytych :-p, kolejnie odrost włosów z 1 pasemek :-p, a następnie mam odrost z 1 pasemek:-p:zawstydzona/y: .Włosy mam do ramion :sorry2:.
Słowem kolorowo :-p. Nie wygląda to aż tak źle jak by mogło się wydawać z opisu :-p. Moje pytanie jest takie:sorry2: . Mam zamiar zafarbować się na brąz ( wiem żeby nie farbować rozjaśnionych – z doświadczenia:-p) . Czy jak bym obcięła włosy do tego momentu co mam farbowane włosy na blond tylko raz będzie dobrze:confused:? Czy farba nie zejdzie mi z tych końcówek:-p?
Trochę to skomplikowane :-p.Wdzięczna bym była za pomoc w tej kwestii:tak: .
Jak założę fanklub Kubusia to dam znać:-p;-) .

Natka ja słyszałam o Niemcach którzy przyszli sobie plażą do pl:tak:. Polacy nasłali na nich policję:-p haha za nieobyczajność:laugh2: . Mówili o tym w TV w zeszłym roku :laugh2:.

Saskiana no ślicznie:-D . To będzie się działo teraz i u Ciebie :tak:.
 
lawina, czytalam dwa razy, ale sie troche nie lapie... jeszcze goraczkuje, wiec moze dlatego ;-) tak sie pocieszam... ;-) ogolna zasada jest taka, ze cokolwiek jest rozjasnione, czy to farba, czy to rozjasniaczem, zlapie ci jasniej niz naturalny wlos. najjasniej oczywiscie chwyca pasemka zrobione rozjasniaczem i z nich sie wyplucze farba natychmiast... wlosy po rozjasniaczu nie maja najczesciej juz pigmentu naturalnego i rozlozone luski wlosa co powoduje, ze sztuczny pigment nie ma sie gdzie trzymac- tak obrazowo! :laugh2: rozjasnione farba nie sa tak zniszczone wiec lepiej zlapia i beda tez lepiej trzymac. :tak: najzdrowsze sa te od skory, niefarbowane. fryzjer powinien zrobic wstepna pigmentacje wlosow- mozesz tez sama w domu, to sie robi pianka do farbowania wlosow, najlepiej ruda bo tego pigmentu brak w blondzie. a dopiero pozniej farbowac, chociaz, nie cyganmy sie i tak bedzie sie wyplukiwac... :-( ale duuuuuuuzo wolniej :tak:

mam nadzieje, ze pomoglam! jak moge cos jeszcze podpowiedziec to chetnie :-D
 
Winika dzięki kochana że się odezwałaś :tak:.
Tak wiec pasemka robiłam ( ostatnie) w czerwcu :tak:. Później farbowałam najjaśniejsza farbą i przeciągałam:tak: .
Zrozumiałam że powinnam zrobić pigmentację :tak:. Pianką do farbowania włosów :confused:? Widziałam takie pianki do farbowania :tak:. Mogą być takie:confused: ? Ktoś mi już sugerował żebym się na rudo zrobiła :-p. Jednak boje się tego zmywania .
Zakładam że zetnę te włosy do wysokości pasemek :rofl2:. Jak zafarbuje na brąz od razu czy mi się to tak będzie zmywać jak z tych rozjaśnionych pasemek :-p?
Może lepiej poczekać i ściąć do wysokości co farbowałam 1 raz:sorry2:?

Kiedyś miałam całe rozjaśnione na maxa . Zafarbowałam to na brąz i po 3 myciu miałam „brudny blond :no:„ . Później zafarbowałam to na czerwono i tak chodziłam później w spranym różu na głowie:no: haha:-p .Szczerze powiem że wole chodzić z odrostem niż mieć takie coś na głowie :-p.

Wdzięczna byłabym za sugestie lub wybranie najlepszej opcji :-D
 
Goyek - super że jesteś, walcz z kompem. Uda się na pewno! Co do karmienia to jak patrzę na Wasz jadłospis to synek Ci je co 2 godziny, tak? a jak duże są te porcje? bo wydaje mi się, że chyba nie powinien być głodny? może, skoro braknie Ci porcji na butelkę Twojego mleczka - spróbuj wydłużyć pory między posiłkami, tak żeby było np. co 2.5 godzny na jedzonko. Bo przecież pewnie w międzyczasie śpi, albo jest na spacerku?
Ja karmię piersią cały czas i uzupełniam dietę właściwie o 3 posiłki: od rana jest tak u nas:
7 - pierś,
9- pierś
sen do 10.30
11 - pierś
12 - sinlak plus deserek (wychodzi tego jakieś 160ml)
12.30 starte jabłko
póżniej sen/spacer itp
16. - pierś plus obiadek (cały słoiczek jakies 130/150 ml)
picie w międzyczasie
19.30 butelka mojego mleka plus kaszka ryżowa - 150 ml
20.30 kaszka ryżowa (jakieś 100 ml)
i pierś o 23.30, 2, 4, 7

więc widzisz w ciągu dnia jada w dalszych odstępach, nadrabia w nocy itp. Możesz podać mu w ramach jednego karmienia np. owoc - takie starte jabłuszko albo kleik ryżowy, albo sinlac, albo np. kaszkę. Albo wodę do picia. Nawet lepiej jak będzie lekko głodny jak wrócisz, bo będzie ssał intensywnie i pobudzi Ci laktację. Ja, jak wróciłam po córce do pracy to karmiłam tuż przed samym wyjściem i zaraz po przyjściu z pracy, w pracy odciągałam raz. Ale mnie nie było 9 godzin.
Ja odciągam po każdym karmieniu (żeby pobudzić laktację bo w ciągu dnia wsyzstko przy karmieniu piersią go rozprasza i pocycka mi tak z 4 minuty i już...szalałby) i wieczorem kiedy daję mu kaszkę (wtedy udaje mi się odciągnąć 150 ml - czyli teoretycznie jedno karmienie)
 
reklama
lawina-jutro poszukam twoich zdjec na nk, to bedzie latwiej cos doradzic. dzisiaj juz leze, pije grzane piwo z zoltkiem- pycha...:baffled: i sie poooceeeeeeee.... ale to stawia na nogi!:happy2:

dobrej nocy!
 
Do góry