reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

hi! ja jak zwykle, krotko i nie na temat, ale mam prosbe! moja uczennica jest nominowana do Hairdressing Award. nizej daje link gdybyscie mogly oddac glos, bylabym wdzieczna! wypelnic trzeba tylko pozycje z gwiadzka a link jest na austriacka strone gazety, wiec nikt nie bedzie mial do tego oczywiscie wgladu!!!! najwazniejsze TO TRZEBA WPISAC SLOWO FLAMMENGLUT- wiem jak to brzmi po PL :) to nazwa jej kolekcji!

Austrian Hairdressing Award: 2010 « typischich.at

bardzo dziekujemy za kazdy glos!
 
reklama
Buuu jakie zimno u nas 3 stopnie zaczyna się .....
Olena tak trzymaj nie popusc jej !!
Marcelina co do depilacji to mój M tylko na głowie włosków nie ma ha ha ale depiluje pachy i reszte podcina .Nie polecam całkowitej depilacji niżej bo raz to zrobił i drapał się przez parę dni póki nie odrosły ,miałam z niego ubaw :-)

Co do związków na odległośc to u nas może to nie jest typowy bo weekendy jesteśmy razem i całą zimę wieć nie narzekam . Zresztą M ma prace którą kocha i nie mogłabym mu tego zabronić .

Boże moje młode dorwało się gazet to palenia w kominku i cały dywan mam usłany nimi dotatkowo podarł je na kawałeczki wieć czeka mnie konkretne sprzątanie:szok:
 
Gosia ja byłam swego czasu na studiach nianią :-) Uważaj na te przesadnie uśmiechnięte. Zwróć uwagę na strój, czy pali papierosy chyba że Ci to nie przeszkadza... A i ja bym wolała młodą dziewczynę z powerem ale to Ty wybierasz i kieruj sie intuicją. Możesz zapytać czy opiekowała się już jakimś dzieckiem? Co robi na co dzień? O hobby? To dużo o człowieku mówi. No nie wiem co Ci poradzić. Najważniejsze żeby Marta ją zaakceptowała. Ja bym wybierała na podstawie reakcji dziecka i mojego pierwszego wrażenia po rozmowie.
A i psycholog by zapytał jaką książkę Pani ostatnio przeczytała? :-D
 
Hej:-):-):-)

Pochwalę się :-). Straciłam w 2 tygodnie 5,40 kg :-D:tak:!! Strasznie się cieszę :tak::-D. Wchodzę w rzeczy o 2 rozmiary mniejsze:-D:-D .


Nikamo hahaha ja też miałam nieraz podobnie;-). Teraz daje wszystko wyyysoookooo:-p. Młody nie sięgnie i mniej sprzątania;-). Czasem mi pilota dopadnie..:-p

Gosia ja bym zapytała o :
- używki (czy pali )
- czy jest dyspozycyjna
-czy myśli o tej pracy na stałe ( no chyba nie chcesz dziecku co 2 mieś fundować nowej niani)
-czy może czasem coś sprzątnąć lub ugotować( czy ekstra za coś takiego policzy)
-jakie ma doświadczenie
-co wie o rozwoju dziecka (w wieku jakim jest Marta )
- możesz ją zaskoczyć np. pytaniem czy można Martusie prowadzać za rączki . Pewnie nie będzie wiedzieć ,ale zobaczysz jak się zachowa .
-powiedz ile oczekujesz że dziennie będą na polu . Powiedz że interesuje Cię żeby w każdą pogodę dziecko chodziło . Co ona na to ( niektóre nie chcą w ogóle z dzieckiem wychodzić)
- zapytaj w jakie zabawy mogłyby się już bawić
- spytaj co by zrobiła gdyby Matusia połknęła duży przedmiot i zakrztusiła się.
- gdzie by najpierw dzwoniła w razie nagłego wypadku ( do Ciebie czy po pogotowie )

Najlepiej pytania zapisać na kartce:tak:. Przy takiej rozmowie ty tez będziesz zestresowana i możesz nawet zapomnieć o co chciałaś zapytać:-p.

Ładny mam suwaczek? Wczoraj nad nim siedziałam :D
 
Ostatnia edycja:
Vnika jestes fryzjerka???

Marcelina moj sie podcina tam na dole:p, pachy goli obowiazkowo:p

kiedys tez sie wygolil w miejsach intymnych i tez mialam z niego ubaw jak Nikamoo haha i jakos to dziwnie wygladalo;/
zreszta kiedys zastosowalam to u siebie i czulam sie jakos mniej kobieco;/ pasek musi byc:p

Gosia ja malo co pomoge, moze ten artykul wspomoze..

Casting na nianię

badz to

Dobrą opiekunkę do dziecka nie jest w dzisiejszych czasach tak łatwo znaleść, a powinniśmy wziąśc pod uwagę fakt, iż nasze dziecko będzie z tą osobą spędzać dużą część swojego dnia, prawdopdobnie nawet więcej niż z nami. Zatem możemy dojść do wniosku, że to jaką osobą będzie nasze dziecko, w jakimś stopniu będzie zależeć też od naszej opiekunki.

Jakie pytania zadać zatem kandydatkom na opiekunkę naszego dziecka?

- czy ma pani swoje własne dzieci?
- jakimi dziećmi się pani opiekowała i przez jaki okres czasu?
- jaki jest pani stosunek do bezstresowego wychowania?
- jak wyglądał pani rozkład dnia z dzieckiem?
- czy zrobiłaby pani, gdyby dziecko zaczęło się dusić?
- czy we wcześniejszej pracy miała pani nagłe wypadki przy dziecku i jak sobie pani z nimi poradziła?
- jak radzi sobie pani z długotrwałym płaczem niemowlęcia?
- czy można na panią liczyć wieczorami/weekendami (w razie gdybyśmy gdzieś chcieli wyjść)?
- czy pani pali?
- jakie kołysanki pani zna?
- jaka jest pani kondycja fizyczna?
- jakie są pani zainteresowania?
- na koniec poproś o rekomendacje i sprawdź je.

My dzis o 2 w nocy wyjazd i już 3 noc prawie nie spie;/..bosze te bagaze i dzieciak na rece makabraa
dobrze ze Szymek ma swoj bagaz na kolkach(misio) wiec sobie sam go zataszczy hehe
 
Nono Lawina chyba przejdę na Twoja dietę :-) Super! Ja tylko 1 kg schudłam na diecie mż. Z dnia na dzień się coraz bardziej ograniczam ale najważniejsze że waga nie rośnie.
Lawina ja bym nie pytała niani czy od czasu do czasu coś ugotuję czy sprzątnie :-) Ona ma sie dzieckiem zajmować i jak najwięcej wychodzić na spacery. Jakby mnie Gosia zapytała czy cos ugotuje od czasu do czasu to bym uciekała od takiej kobiety haha Uwierz mi że zajmowanie się nie swoim dzieckiem jest dużo bardziej męczące niz jak my się nim zajmujemy.
A odnośnie zabawy wszystko wyjdzie w praniu jak Gosia od czasu do czasu wróci wcześniej. Albo np. babcia wpadnie w ciągu dnia na chwilę.
 
Ostatnia edycja:


Ważka dasz radę :tak:. Lot krótko trwa :tak:. Kto was odbierze z lotniska? Ale będzie powitań :tak:.

Caroline ja celowo zadałam takie pytania . Wiadomo opiekunka nie jest od gotowania ,ale czasem różne scenariusze życie pisze. I przydało by sie żeby czasem mogła sprzątnąć np umyć gary któruch Gosia nie zdążyła . Goscie wieczorem przyjdą ...
Ja bym takie pytania zadała bo ja sama byłam opiekunką w sumie przez rok !!! 2 latka i 4 latka .I moje dziecko mnie tak nie męczy .To fakt .Tamtego po 2 godzianch miałam sedecznie dosc ;/
 
Ostatnia edycja:
co do mieszkasnia osobno iles tam czasu STANOWCZO MOWIE NIE..nie nadaje sie na takie zycie..poswiecic sie na jakis krotki czas ok damy rade ale mieszkac tak pare lat MAKABRA jednym slowem..jak tu M sam zjezdzal to oboje plakalismy..po tyg chcial wracac tak mu bylo ciezko..

mam sasiadek ktora tak 10 lat zyla, mezus ja zdradzal..a i ona jemu tez nie pozostala dluzna bo ilez mozna ciagle samemu i sie wcale nie dziwie..po tej akcji zjechal jej M na stale do rodziny by to sklejac;/(trojka dzieci)

Lawina moj brat po nas przyjedzie ..Longer hehe
ja lotu nie przezywam teraz ale te bagaze podreczne bo przed lotem trzeba sie nadzwigac..moglabym nie brac ale jak sa w cenie biletu hehe

co do kg ja sie ciesze bo na razie mi waga juz tak nie spada ufff
jak wroce to sie musze na postrzepionego boba obciac, wlasnie siedze i patrze jaka fryzurke wybrac..uwielbiam dlugie wlosy ale ostatnim razem jak sie obcielam na bob to bylo mi zajebiaszczo wygodnie, mniej wlosow do ukladania;P do oprostowania bo krotsze i chyba sie znow poswiece hehe
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej,
mamy już 2 ząbki (wyszły jednocześnie). I Alex dziś pokonał swój pierwszy metr do przodu. Uwielbia wiatraczek, któremu się już przygląda od 3 miesięcy , wcześniej trzeba było mu nim kręcić, a teraz działa jak "wabik" :) Bo dziś ruszył w pogoń za wiatrakiem. :D, ta mina jak do niego dotatrł była bezcennna, zmęczył się ale był taki dumny z siebie.

Fajne filmiki wrzucacie że swoimi Skarbami, Aleksowi najbardziej podobał się śmiech synka Qassandry.

Lawina gratuluje
 
Do góry