reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

hej hej

maly spi to zerkne co u was,po krotce odbebnie zaleglosci.

Lawina-ja juz nie miksuje malemu,on jada juz kawalki.przez przypadek sie nauczyl.raz zle zmiksowalam cos i plywaly kawalki kalafiora i marchewki.i on to ladnie zjadal.dziaslami rozciera te kawalki.

co do jajka-pisalas,ze kubus jest alergikiem.to nie wiem czy moze jajko.lepiej spytaj lekarza..a moze mamy alergikow podpowiedza?
choc pisalas,ze w sumie Kubus dobrze toleruje jedzonko,to i moze mu nic nie bedzie...

Izabell-ja mysle jak Quassandra.spokojnie z tym jedzonkiem.Pierwsze proby to maja polegac na tym by malenstwo nauczylo sie przelykac,memlac..
na nowe smaki przyjdzie jeszcze czas.
Mam kumpele,ktora ladowala w swoje dziecko-na sile obiadki i maly w koncu na widok lyzeczki mial odruch wymiotny.wiec nie ma co,nic na sile,nie chce jesc to nie.jeden dzien przerwy i znow mozna sprobowac.

wazka-raz pisalas(nie wiem dokladnie,nie znajde tego postu)ze Amelka zasysa smoczek.
ja mysle,ze moze dziurka jest juz zamala?Amela ma juz sile-duza dziewuszka i jak pociagnie to razem z calym smokiem:)

kamelle-trzymajcie sie...

co do akwarium-to ja sie pochwale:)Mamy 2.jedno ma 350 litrow a drugie 60.
kasjan spedza przed tym jednym z dobre 2-3 godziny dziennie.wpatrzony w te ryby.
Albo oby dwoje z em siedza,a maly chce te ryby przez szybe zlapac,polizac,kopnac.Licza razem te ryby,em je nazywa-mowi a to jest skalar,a to jest neonek,maly slucha.ubaw mamy:-D
ma juz swoja rybke-duzego czarno-zlotego skalara o imieniu AAAGUUU,jak byl mniejszy i go widzial to krzyczal aaaa guuuu aaa guuuu he he
przed akwarium zawsze je deser i kolacje.

takze jak macie okazje dziewczyny,polecam akwarium.
W nowym mieszkaniu to 60litrow bedzie stalo w pokoju Kasjana i jego AAAAGUUU tam bedzie mieszkac:-)

druga sprawa to utrzymanie takiego akwarium to niezly koszt:-(

 
reklama
Cześć Mamusie!
Zazdroszczę wszystkim przeprowadzki na nowe miejsce:-) Naprzeprowadzałam sie w swoim zyciu mase razy aż to polubiłam;-) A teraz nam tak się robi ciasno:shocked2:
Co ta moja córcia wyprawia to szok! dorwała sie właśnie do otwartej szafki ze swoimi ciuszkami i dalej wybebeszać...a najciekawsze są zawiasy-bo błyszczą:happy2:
Piszecie że dzieciaczki chcą na rączkach, moja wczoraj tez mi dała popalić, mam nadzieję że dziś będzie lepiej. Ale trzymanie jej to mordęga, wcale nie siedzi grzecznie tylko po pierwsze się buja na boki, a potem wyrywa na wszystkie strony, jak tylko coś zobaczy w pobliżu to musi to dorwać, co by to nie było...a mój dwulatek znosi wszystko. Ostatnio ma manię i znosi z lazienki, z kuchni co się da. Robi tego sterty na kanapach...zaraz oszaleję:szok: Ten bałagan zaczyna mnie doprowadzać do rozpaczy. Pomocy! (także Kamelle nie jesteś sama)
A córcię dalej wysypuje więc to nie bylo nieszczęsne jabłko tylko coś z tych rzeczy które jem:
chleb-własnie zmieniłam, od wczoraj jem tylko zytni na zakwasie
margaryna Flora
pieczony schab
pieczony lub gotowany drób
ziemniaki
gotowany kalafior lub cukinia lub fasolka szparagowa
banan
do picia herbata i sypana kawa
kiedyś jadłam dżem ale zrezygnowałam...

No to pożaliłam się...
 
szarlota współczuję takiej diety. ja podobnie odżywiałam się przez 5miesięcy i stwierdziłam,że musze jeść coś więcej bo zniknę ... no moja Marta je większość rzeczy które Jej podaje i na razie odpukać nic się nie dzieje, tylko mleko ma HA.
 
szarlota- w Niemczech ok 15 lat temu zniesli ten mit,ze poprzez to co mama je dziecko moze miec wysypke.wiem,ze w innych krajach tez tak twierdza.sa produkty typu jajka,miod,nabial ktore zawieraja silne alergeny.i to wszystkoco moze uczulac.

znam dziewczyny,ktore zyly o chlebie i wodze a dzieci mialy i tak wysypki.

nie chce ci nic narzucac,ale to moze byc od czegos innego ta wysypka u twojej malutkiej np:proszek do prania,krem.Moze ja nawet uczulac twoje ubranie(wyprane w jakims proszku)albo krem,ktorym ty sie smarujesz i potem przytulasz dziecko.

sprobuj moze znalezc przyczyne nie w sobie,nie w tym co jesz tylko naokolo sie rozejzyj,co moze mala uczulac.

nie chce sie wymadrzac,gdyby to tak brzmialo.chce tylko powiedziec jak tu mowia,co robia.
 
Szarlota kurcze niedobrze ze tylko to jesz. Choc moze tym mieskiem nadrobisz troszke. A nie myslalas zeby juz sie wspomagac MM?

Saskiana Artur tez ma swoja ulubiona rybke CZARNA :) to jest najwiekszy welon w naszym akwa i jest taki smieszny gruby z wytrzeszczonymi oczami :-D bo wszystkie czarne sa jakies inne niz pozostale :-p niestety imienia jeszcze mu nie nadal.
Ale wczoraj powiedział nowe 2 słówka: "oł" i "najn"
 
kuzwa napisalam sie i mi wcielo wrrr

akwarium super sprawa, mojemu siostrzencowi rybki w nocy wyskakiwaly i rano je zdechniete znajdowal plus zainteresowany piesek ze to zabaweczki sa:/ ale problem rozwiazal pokrywka;P

Nika moze sprobuj tak jak pisze saskiana skoro dieta nic nie pomaga, bo moze wlasnie nie w tym problem..tez czytalam ze czesto mamy na diecie sa a krostki jak wyskakiwaly tak wyskakuja... i jakbys mogla focie wrzucic tych krostek? jesli nie to ok

co do malej i wciagania smoka...no to wlasnie tego Nuka wciaga rzadko(czesciej kiedy ssie jak opetana) a tomme tippe za kazdym razem zreszta juz jej nie daje z tej bytli...a i wiekszy smoczek juz probowalam hehe jakas krowa to jest ... i dziura jaka wielka:O sprobuje z tym smoczkiem i kasza manna aby mala przywykla do wiekszego...

Kamelle ten bunt to jest niezly cooo....ja z kazdym rokiem mowie ..oo Szymek bedzie wiekszy bardziej kumaty do pogadania to bedzie lepiej ale teraz jak potrafi mi powiedziec kiedy mowie do niego po co to ruszasz? A PO GUCIO to mysle sobie ze fajnie bylo jak byl taki maciupki do przytulania i całowania hhe

odpowiadam ogladasz Gucio i maje tak hehe on sie smieje z tego bo tatus mi tak czasem odpowiada:p
 
savanna-widocznie te czarne rybki przyciagaja wzrok naszych maluszkow:)

wazka-he he jak rybki wyskakiwaly temu koledze tzn.ze mial za jakosc wody:za duzo fosfatu,nitritu
a ten przykryl akwarium he he

dziewczyny jestem w szoku ile moj maly wlasnie zjadl!
zrobilam sobie i jemu jego musli i do tego wtarlam banana.i sobie mysle,to co zostawi to zjem.nic mi nie zostawil!a zrobilam taaakaa miske tego!
 
Saskiana ato ja juz sie na tym nie znam i to nie moj kolega a siostrzeniec ..mlody chlopak wtedy byl bo teraz ma 14lat i juz na pewno więcej wie na ich temat hehe

co do opylonej miski, bo tak jest ze dzieciaki nas beda nie raz zaskakiwac...;)
 
No i listonosz mi obudził córcię...wracając do wysypki. Kochane ja ten temat przerabiałam z synkiem pól roku byłam na podobnej diecie, tylko więcej warzyw jadłam. W końcu miałam pewność że uczulało go tylko mleko (czyli tez białe pieczywo). A tu z córcią jest tak że to jakaś zagadka. Bo potrafi być przez tydzień gładka a potem ciach i od nowa...dlatego zaczęłam podejrzewac ten chleb- że np,. coś im się tam czasem pomiesza w kadziach... Ten sam chleb jadłam z synkiem i było ok...juz sama nie wiem.
A inne przyczyny, typu proszki, kremy przeanalizowałam. Wysypuje ją pod ubrankiem więc to nie kontakt z naszymi rzeczami. Proszek jej zmieniałam i krem też. Poza tym potrafi być gładka przez tydzień więc to nie to...Mleko dla alergików juz stoi w szafce, jutro m będzie jej podawał-będzie wesoło wspominając zabawy z sinlakiem.:szok:
Lawina coś wspominałas o problemach z dzieckiem siostry. Napisz coś więcej. No i gratuluje pierwszych kroczków:tak: A zabek to co dwójka się pokazała??
 
reklama
wlasnie zrobilam malej kasze manne by to mleko zagescic i sprobowac z wiekszym smoczkiem i dupa ..ta dziura jest wielkaaa..chyba musialabym jej zrobic taka gescizne jak sie lyzczeka je aby sie nie krztusila taka dziurka wielka:O:O
bez sensu te smoczki..ten co ma jest od 0-6 miesiecy a ten krowa od 6-18miesiecy i miedzy nimi jest kolosalna roznica....jakbym miala jej samo mleko podac z tego wielkiego to by byla cala w mleku haha
zrobie otwor w starym smoczku i bedzie git...

teraz spi kruszyna...

Nika nie wiem naprawdę, obys znalazla przyczyne tych krostek...bo idzie sie wykonczyc na takiej diecie..ja to bym chyba zanikla:O
 
Do góry