reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Viv - no też myślę, że jej się na pewno pić chce, tylko, że podobno jak się karmi piersią to nie trzeba dopajać, że niby to wodniste mleczko ma taką pełnić rolę napoju..no sama nie wiem...a próbowałaś już z Marysią picia z tego specjalnego kubka? Moja butelki nie chwyci :( gryzie ją jakby to był gryzak...
a to wiercenie to u nas właśnie tak wygląda jak Ty piszesz...no nie wiem, może taki okres...
 
reklama
Asia ja daję małej doidy z wodą przegotowaną, oczywiście tetra pod śliniak i śliniak bo większość się rozlewa :-p ale trochę też popija, trochę się bawi, jak woda się skończy to zasysa sam kubek, myślę że spokojnie możesz próbować z kubeczkiem, nie od razu pewnie załapie, ale systematycznie jej dając w końcu się nauczy. Daj najpierw pusty kubek, zobacz jak zareaguje w ogóle :blink:
 
naty1990 - No u nas podgrzewacz chodzi tylko w nocy ciągle. No i chyba, że ktoś zapomni wyłączyć to w dzień też. :-p

Ja dziś od 12 byłam na zakupach i wróciłam o 15.30. Kupiłam Zuzi bodziorki x2, 2 opaski na głowę. I to tyle.
p.gif

A sobie kupiłam skarpetki x 8 + 2 x do balerinek. Gatki x 2.
p.gif

Spodnie i dwa staniki.
I jestem zadowolona. M siedział z małą to nie musiałam się nigdzie śpieszyć i w ogóle.
yes2.gif

Kupiłam Zuzi też jabłuszko z bananem - jutro jej troszkę dam.
Aa i przyszła mi dzisiaj paczka z Hipp. Kupony rabatowe na słoiczki, kosmetyki, herbatki firmy hipp. I jeszcze jedna paczka do odebrania.
Mogę się podzielić kuponami, bo ja na pewno nie wykorzystam. A są do czerwca.
sorry2.gif
yes2.gif



Karmi któraś z Wam mlekiem HIPP BIO COMBIOTIK?
 
aurelka a te kupony trzeba podawać w kasie czy tylko kod wystarczy podać? bo ja w sumie chętna jak miałabyś wyrzucać ;) Antoś lubi owoce z hippa ale obiadki mu nie podchodza...
 
4madlen - No trzeba dać kupon, ale to najwyżej mogę Ci listem wysłać, bo szkoda mi je wyrzucić, jak ktoś może wykorzystać. ;-)

Do oddania mam kupony na :
- Owoce Hipp (125 g) 20 % rabatu
- Dania, zupki Hipp - 20 % rabatu
- warzywa, pierwsze dania 20 %
- pielęgnacyjny płyn do kąpieli 20 % rabatu
- szampon z hipp 20 % rabatu
 
Witajcie mamuśki!
Do nas dziś przed południem przychodzi położna - pielęgniarka środowiskowa (tutaj takie wizyty, kontakt z tą panią muszą być aż do skończenia przez dziecko 2 lat). Na szczęście do nas przypisana jest bardzo fajna dziewczyna, mniej więcej w moim wieku, która sama ma dzieci a do tego też i wyuczona :) więc nawet lubię się z nią spotykać, zawsze rozwieje niektóre wątpliwości :)
Naty - no na szczęście po raz kolejny obyło się bez powikłań po szczepieniu :) jak Wojtuś, spokojniejszy troszkę??
Viv - zapytam dziś o to dopajanie tej pielęgniarki i jak coś to próbujemy z kubkiem :)
Aurelka, 4madlen - ja też dostałam z hippa tę paczkę i te kupony, większość wytraciłam a resztę - wyrzuciłam :zawstydzona/y: szkoda, że nie pomyślałam o dziewczynach z forum, faktycznie może się komuś przydać :( na przyszłość będę już wiedzieć :)

U nas od kilku dni Lena zaczęła wymawiać takie coś jak "tsss" "thhh" :) ma z tego wielką frajdę i przy okazji cała jest opluta :)
 
naty u mnie tez podgrzewacz 24 na dobę ... są dni że je jak w zegarku co 3 h oprócz wieczora i nocy, próbowaliśmy ją przestawić na "wieksze porcje i karmienie co 4h" ale spełzło na niczym, ale są dni że po tych 3 godzinach wcale nie jest głodna lub chce jeść np za 2 h do dziś nie rozgryzłam swojego dziecka od tej strony i nie wiem co jest przyczyną takiego jej planu dnia :D jak patrze na dzieciaczka mojej siostry jak grzecznie czeka az mama podgrzeje mleczko i je regularnie każdego dnia to nic tylko pozazdrościć, czasem tylko pomruczy ze zdenerwowania w oczekiwaniu na posiłek, a moja mała pstryk i nagle tryb syreny alarmowej tak jakby ja ktoś ze skóry obdzierał wiec minuta i mleko czy kaszka gotowa a syrena milknie :D. Jedynie wieczorem czy z samego rana moge sobie pozwolić na podgrzewanie 15 minutowe odciągnietego mleka z lodówki. Po przebudzeniu rano mała "gada sobie sama ze sobą" i wtedy wiem że maxymalnie za 30 minut bedzie chiała jeść - wstaje o różnych porach. Wieczorem przed snem jest mega aktywna, ale gdy zaczyna lekko biadolic wiem że mam czas na podgrzanie mleka, zjada i zasypia. Sa to różne pory spi tez różnie, nigdy nie budziłam jej na karmienie "bo juz czas" i może dlatego mała robi sobie "co chce" ale wychodze z załozenia że organizm sam wie kiedy potrzebuje jeść. Ja sama nigdy nie byłam zmuszana do zjedzenia objadu z wylizaniem talerza i do dziś mam tak ze jem jem zostanie mi ostatni gryz którego nie przełknę i go zostawiam. Mała zazwyczaj zjada wszystko w trybie syreny, natomiast jak źle odczytam jej intencje to zje troszke a z reszty pokarmu - robi sobie banieczki i armatkę wodną z iwelką radością robi plująco-pierdzące odgłosy za pomocą mleczka :D

zapalam światełko dla twojego dziadka
[*]

pozdrawiam was wszystkie i zycze udanego dzionka
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny.
Wrzuce wam pozniej fotke Majci i Mateuszka :-D
My od dzis przechodzimy na Pepti, Mateuszkowi skora sie pogarsza z kazdym dniem.
Co do podgrzewacza, to u mnie od 4 miesiecy chodza dwa podgrzewacze non stop i nie zauwazylam jakis wiekszych rachunkow. A corki podgrzewacz to chodzi juz 1,5 roku. No ale u mnie jest tak ze on sie zalacza moze 4 razy na dobe zeby podgrzac troche wode.
Naty
[*] swiatelko dla dziadziusia
ok zmykam bo juz rodzina wzywa.
 
hej, mlody dzis mi cala noc przespal od 20.30 do 6.30:) wstalam zachwycona!:p
dzis u nas caly dzien pada wiec jest klopot z wyjsciem na dwor a on uwielbia spanie na swiezym powietrzu wiec malz wniosl woz na gore i wozimy sie po salonie przy otwartych oknach^^

IZW no to ladnie moja imienniczka daje Ci popalic z tym jedzeniem^^ nasz wojtek tak do 3go m-ca mial takie akcje ze jedzenie rowno co trzy godz i to ani minuty spoznienia bo jak za pozno to byl armagiedon^^:p
teraz to zalezy ile zje czasem nawet 220 a czasem tylko 100 wiec roznie ale najmniejszy czas miedzy posilkiem a posilkiem mlecznym to 3 godz a najdluzszy to 5 mowie oczywiscie o przerwach w dzien.. te dlusze ma zazwyczaj gdy zje wiecej mlesia i w miedzyczasie dostanie zupke owoc lub cos na przekaske:)
ciekawa jaka bedzie dzisiejsza noc bo ta z wczoraj cala przespqana a poprzednia to nie dosc ze usypianie na spacerze w kolo domu to jeszcze co dwie godz pobudka;/
basia ja trzymam kciuki za to zeby pepti wam pomoglo i zeby to juz byl koniec problemow skornych u Matiego:)
asiabp- dzieki, tak jak wyzej napisalam wojtek troche sfolgowal ale mi sie wydaje ze nie tyle co przez nasze nerwy zwiazne z odejsciem dziadzia jak przez zeby... ma juz taie biale przeswity na dziaslach i jak mu posmaruje mascia to od razu sie uspokaja, uzywalam dentinoxu ale tym mozna tylko 2 3 razy na dobe wiec za malo jak dla wojtka no to przerzucialam sie na calgel-mozna nim 6 razy i jest lepiej:)

a nie wiem czy pisalam juz o tym-kupilismy mlodemu nosidlo ost jak bylismy w smyku.. bo on juz 8200wazy a czasem jak sie go nie ponosi to jazdy robi;/ ja czasem chce cos zrobic albo zejsc na dol a on sie drze;/ no to teraz go pakuje w to i heja razem dzialamy^^ i tak podnosi glowe npatrzy sie na mnie i sie cieszy w glos haha^^fajna sprawa, moze nie uzywam tego codziennie ale jak jest kryzys to sie przydaje:)
aurelka- a jak to zrobic zeby takie z hippa dostac?ja tez chce zeby mi przyslali:) my pijemy soki i herbatki tylko z hippa, owoce i warzywka tez hipp juz od miesiaca bo wczesniej bobovita i gerber ale hipp mlodemu bardziej smakuje i kosmetykow tez hippa uzywamy tylko obiadkow nie kupuje, ale to zadnych, wole mu sama ugotowac wiec slecze nad garami^^ przydalyby mi sie takie kuponiki:p

we wtorek jedziemy do ortopedy na kontrol czy juz wszystko "poprostowane" :p 8 maja do radiologa na usg glowki zeby sprawdzic co z tymi poszerzeniami a 11 do neurologa na konsultacje, ale mam stres z tym usg glowki;/

dziewczyny a zastanawiam sie czy mu nie zrobic usg barku, no bo ta jedna fizjoterapeutka-ta fajniejsza mowila nam-juz wam o tym pisalam, ze ma taki troche lewy bark przesuniety, jakby mial wyrwany6 podczas porodu i nastawiany i chyba mu zrobie.. zeby sprawdzic co tam naprawde sie dzieje.. jak myslicie?:*

ja tez jade do gina jakos po majowym bo juz rok bedzie od cytologii jak w ciazy robilam, trzeba powtorzyc i obejrzec sie z nadzerka, bo w ciazy mi sie maluitka zrobila po porodzie byla tez mala ale od stycznie nie bylam wiec pojade sie sprawdzic:)
jedzie ze mna moja mlodsza siostra bo tez sie musi przebadac bo ona ma tylko jeden jajnik-cztery lata temu-jak miala 12 lat usunieto jej jajnik bo miala na nim 10x10 potworniaka;/ musi teraz dbac o ten drugi jesli chce mies dzieci.. a chce... no a jej kolezanka miala tez usuniety ale u niej byl tylko torbiel nie potworniak jak u klaudii-mojej siostry, ale niestety dwa tyg temy wykryto torbiel na drugim i tez musieli usunac;/ i zostala bez niczego:(

szkoda mi dziewczyny..


elak jak tam z tesciem ?:p
 
reklama
Naty a jakie nosidełko kupiłaś? Ja się zastanawiam nad jakimś ergo albo mei taiem ale zupełnie się na tym nie znam i nie wiem w co inwestować, żeby Maria bezpieczna była a nosidełko wytrwało z nami trochę.
 
Do góry