reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

reklama
Witam!
Ja na pneumokoki planuję zaszczepić dziecko dopiero po 2-gim roku życia. A co do szczepionek na rotawirusa to są dwudawkowe i trzydawkowe, każda dawka ponad 300zł. Z tego co opowiadała mi lekarka to niektóre dzieci w ogóle nie chcą wypijać tej szczepionki albo zwracają ją zaraz po podaniu a niektóre przechodzą tego rotawirusa tak jakby w ogóle nie były szczepione i też lądują w szpitalu bo ta szczepionka nie chroni przed wszystkimi szczepami wirusa. Jak byłam niedawno na szczepieniu to przed gabinetem była rozmowa na temat rotawirusa i zdania mam były podzielone. Sama nie wiem co robić a decyzję muszę podjąć jak najszybciej.
 
Witajcie!
Szukam kontaktu z łódzkimi mamami trojaczek/ów. Przydałoby się towarzystwo dla Mai, Kai i Gai z Retkinii (4,5 lat). Może coś wiecie?
Bardzo dziękuję :)
 
Witam po weekendzie u nas było troche imprezowo , a ja dzis załamana bo Maciej znów ma katar widać że żle sie czuje, mam nadzieje że sie to nierozwinie w poprzedni wtorek skonczylismy antybiotyk, i niechce mu dawkowac kolejnego:(
 
Ten Twój Maciej Marysiu to chorowitek... Trzymam kciuki za jego zdrówko :)
Mamuszka ja niestety nie znam nikogo takiego. Trojaczki to chyba nie tak często się zdarzają :))
aniutka, bo te szczepienia powinny być choć w części refundowane, wtedy większość by szczepiła dzieci i nie myślała nad tym czy się opłaca, czy dziecko nie wypluje, bądź nie zwymiotuje, a koszta spore ;/
 
Marysia868 ja też trzymam kciuki za twojego synka! Nie dajcie się tym okropnym "zarazkom"!
Jeżeli chodzi o szczepionke to ja wkońcu zadzwoniłam do połoznej i ona poradziła, żeby na rotawirusa szczepić jak się planuje dziecko posąłac do żłobka. Powiedziała mi jeszcze, że jak się szczepi w systemie refundowanym ( 3 zaszczyki) to ognisk zapalnych jest zancznie więcej i więcej możliwości powikłań. To wydaje mi się z sensem, bo w internecie to można znależć głownie informacje o negatywnych wpływie szczepionek skojarzonych. Nie znalazłam nic ciekawego co by porównywało obie szczepionki. Dostałam becikowe, to już bedę wiedziała na co je przeznaczyć.....
 
dziekujemy, narazie jest tylko katar. Mam do was prośbe , gdybyście słyszaly gdzies ze jest mieszkanie 2 pokojowe do wynajęcia, z oplatami wszytkimi do 1000zł. Dajcie mi znać i namiary, dzisiaj ide oglądać mieszkanie zobaczymy, ale cos mi sie wydaje ze nie wypali,
 
marysiu ja w łodzi to nie wiem, ale jak chcesz to ewentualnie tu w Zgierzu mogę się popytać?

Nadka ma alergię na sierść i dzisiaj musiałam się pozbyć mojej ukochanej Kici :( Smutno mi trochę, ale najważniejsze jest zdrowie dziecka, a biedną tak wysypało, że nie ma miejsca bez krostki i to w ciągu 2 dni dosłownie.
 
Kinia,ale dałaś kicię w dobre ręce ?
Szkoda kici,faktycznie
Miejmy nadzieję ,że ta alergia to tylko na sierść,a nie na jakieś żarełko,albo od ciucha,znaczy od proszku np/.
 
reklama
kurczak pojechała do takiej znajomej mojego taty, która uwielbia koty i ponoć Kicia się bardzo zadomowiła już wczoraj. Co do alergii Naduli to proszek ma ciągle ten sam, więc raczej nie od tego, a ponieważ ma skazę to dostaje mleczko specjalnie dla alergików czyli Bebilon Pepti. Mam nadzieję, że jej to przejdzie...
 
Do góry