reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Witajcie dziewczyny.
monja16 witamy Cię. Akurat tak wyszło, że są tu same brzuchatki, ale doszłe mamusie są tu również mile widziane i bardzo nam miło, że postanowiłaś się z nami podzielic pewnymi informacjami.
kasfree Alicja ładnie. Będzie mała Ala :) My wybraliśmy Nadia. Ale to już było wcześniej wybrane, bo całe szczęście co do imion to zgodziliśmy się bez zastanowienia jak tylko dowiedzieliśmy się, że będziemy miec dzidziusia.

I znowu cały tydzień siedzenia w domu i nic nie robienia przede mną. Jak ja tego nie lubię. To co jest do zrobienia w domu zrobi się przez jeden dzień, a co zrobic z resztą czasu?? Zazdroszczę tym z was, które jeszcze pracują... Dzisiaj będę dzwonic i umawiac się na USG 4D. Dowiedziałam się, że tam gdzie chodzę na USG tzn na Zielonej jest niewiele droższe niż USG genetyczne i dostaję od razu płytę z 30min nagraniem. Niestety tu jest robione między 25, a 30 t.c., więc tak planuję dopiero pod koniec czerwca się zapisac, ale trzeba umawiac się jakieś 3 tygodnie wcześniej minimum.
 
reklama
Nie było mnie na forum jeden dzień a tu tyle nowych wiadomości :)
olza dzięki za adres komisu :) mam nadzieję, że uda mi się wybrać
dymelek jedno spotkanie w szkole rodzenia trwa 2 godz. na ćwiczenia wymagane jest zaświadczenie od ginekologa, iż nie ma przeciwwskazań aby w nich uczestniczyć (są to ćwiczenia oddechowe, relaksujące oraz wzmacniające i rozluźniające specjalnie opracowane dla ciężarnych) Jest 12 spotkań o następujących tematach:
1. Styl życia sprzyjający zdrowiu. Poradnictwo dietetyczne. Wpływ szkodliwych nałogów i nawyków.
2. Rozwój dziecka w wewnątrzmacicznej fazie życia. Dialog z dzieckiem.
3. Przebieg ciąży, problemy, niejasności.
4. Rodzić po ludzku - co to znaczy? Prawa pacjenta w placówkach opieki zdrowotnej. Komunikacja z personelem medycznym.
5. Poród nie jest chorobą. Przebieg naturalnego porodu. Porody zabiegowe.
6. Poród wydarzeniem rodzinnym. Rola osoby wspierającej. Zachowanie się rodzącej. Połóg po porodzie fizjologicznym i zabiegowym.
7. Ochrona, propagowanie i wspieranie karmienia piersią. Korzyści z karmienia piersią. Ryzyko związane ze sztucznym żywieniem niemowląt.
8. Postępowanie w karmieniu piersią. Jak uniknąć problemów.
9. Noworodek i niemowlę. Opieka w szpitalu i w domu. Wyposażenie noworodka, kąpiel - trening.
10. Dziecko w rodzinie. Model współczesnej rodziny oparty na zharmonizowanym macierzyństwie i ojcostwie. Rodzina wielopokoleniowa.
11. Powrót płodności po porodzie.
12. Program WHO/UNICEF Inicjatywa Szpital Przyjazny Dziecku. Przyjazny dom. :)

Kinia1
chyba mamy na myśli ten sam komis/sklep na limanowskiego. Znajduje się on niedaleko skrzyżowania bodajże z Kasprzaka, tak?

kasfree
dzięki za info o komisie w takim razie nie będę go szukać :)
miłego dnia kobitki :)

 
dymelek dziekuję :-) rzeczywiście porodu takiego jaki miałam nawet sobie nie wyobrażałam podczas ciąży (w ogóle wolałam za dużo nie myśleć o tym jak to będzie wyglądać, ale wiadomo jak się mówi o porodzie - że straszny ból, którego się nie życzy najgorszemu wrogowi hehe). Rodziłam pod kroplówką, około 7 godzin, z czego część sobie przespałam :-D bólu było troszkę, przy skurczach i sprawdzaniu rozwarcia, no i później może pół minuty dużego bólu przy parciu, ale najlepiej wtedy sobie pomyśleć że dzidzia za moment będzie na zewnątrz i po bólu :) gdzieś czytałam, że poród przebiega u córki podobnie jak u matki, ale wiadomo też że każdy poród jest inny nawet jak kobieta rodzi po raz drugi to nie musi być tak jak przy pierwszym dziecku...
Kinia1 ooo wybrałaś dla córeczki takie imię jak ma moja mała, czyli już 2 Nadie w Łodzi będą :-) choć ja planowałam mojej dac Julia, ale zmieniłam zdanie kiedy dowiedziałam się że to imię jest na 1 miejscu pod względem popularności.
Lecę nakarmić moją malutką, pozdrowienia dla Was wszystkich
 
Hej :)

Ale pogoda, nie ma co .... Połozyłam sie na chwilkę, poczytać książkę i zasnęłam. Jeszcze mi się nie zdarzyło uciąc drzemke przed połuniem :))

agulka z tym komisem na Próchnika, to opisałam swoje odczucie, nie chciałam Cię/Was zniechęcać :))

Jeśli chodzi o USG 4D, to chcielismy iść ale jak zapytałam o to moją gin a potem ginkę, do której chodze na usg, to zgodnie zaczęły nam odradzac. Że to niby taka moda, duzo kasy kosztuje, że z pukntu widzenia medycznego, to niczego nie wnosi, jedynie potwierdza płec. Poza tym nie ma żadnej gwarancji, że dzidzia sie fajnie ułozy i w ogóle filmik będzie ok. No i po tych opiniach to już sami nie wiemy :DDDD
 
Witam brzuchatki te "pełne" i już "opróżnione":-) Trochę mnie tu nie było a tu tyle naskrobane i miałam co poczytać :-) Na początku witam nowe osóbki: agula_32 i monja16.
Ja w domu mam przemeblowanie i wszędzie bałagan, nie wiadomo za co się złapać ehh. A co do imion to fajnie, że już wiecie jak będą się nazywały Wasze maluszki. My do tej pory mamy z tym problem. Dla córeczki mieliśmy imię wybrane już przed ciążą a tu się okazało na usg, że będzie chłopiec. Mamy wielki dylemat bo to imię co się mi podoba to mężowi nie, a to co jemu się podoba to mi nie :-) Może wkońcu dojdziemy do jakiegoś porozumienia bo do porodu już mało zostało. Monja16 jak możesz to napisz mi co jest potrzebne do porodu w CZMP bo też tam będę rodzić. Za tydzień idę na usg i będę zwiedzać tam porodówkę ale pewnie położne nie powiedzą mi o wszystkim co mi tam będzie potrzebne.
Dziewczynki a tak w ogóle to macie już jakieś wózeczki na oku?
 
Hej dziewczyny!!!

Potrzebuję pomocy! :szok:
Właśnie odebrałam wyniki badań krwi. Zrobiłam też hormony TSH. Wyszło że on mieści się w normie i wynosi:
TSH3 1,47 mlU/l norma 0,2-3,5
FT3 3,29 pg/ml norma 2,57-4,43
FT4 0,83 ng/dl norma 0,93 -1,7
Martwię się bardzo bo dopiero pierwszy raz mam badaną tą frakcjie FT4 a gdzieś czytałam że to właśnie stosunek tych frakcji ma wpływ na rozwój dziecka, a on właśnie się nie zgadza. Może wiecie coś na ten temat. Jestem już spanikowana....!!!:szok:


 
Dymelek bez paniki, te hormony lubią w ciąży wariować, poza tym jest obnizony nieznacznie. Zadzwoń do gina i zobacz co powie. Spróbuj się nie strasować, bo to dla dzidziusia niedobrze :)))

aniutka mnie czeka przeproadzka pod koniec tygodnia, więc juz teraz jestem zmeczona bałaganem :)) A co do imienia, to u nas było podobnie. Myslelismy, że będzie chłopak i tylko dla niego imię było, a tu niespodzianka na połówkowym i jest dzieczynka :))) Imie szybko nam przyszło do głowy :)))
Co do wózków, to podobają mi się x-landery. Słysząłm tylko pochlebne opinie i wygląd tez jest ok. Tylko mam problem, bo nabardziej podoba mi sie typ z 2008 roku i nie wiem czy za 2 miesiące jeszcze gdzieś znajde nowy ;((
 
Ostatnia edycja:
Jutro mam wizytę, więc jakoś wytrzymam. Jak pisałam wcześniej nie jestem pewna mojej lekarki i dlatego wolałabym wiedzieć czego po niej się mam spodziewać. Wyczytałam, że powinnam brać lek Euthyroxu i mogę mieć braki w jodzie. Lekarka kazała mi brać witaminy, ale w ich składzie nie ma jodu. Ja zwyczajnie nie wiedziałam że to tak ważne.:-(
 
Dymalek, jutro się zorientuj czy na pewno ta gin ci nie odpowiada i jakby co, to szybko zmieniaj na inną. Czasu masz jeszcze duzo. Zaufanie do lekarza to podstawa :))) poza tym jod możesz brać oddzialnie. A swoją droga, to jakie bierzesz witaminy??? ja łykam Filvit Mama i tam jest jod w składzie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Łykałam Feminal, ale chwilowo mi się skończył. Nie pamiętałam żeby w jego skład wchodził jod. Teraz jednak sprawdziłam na stronie :zawstydzona/y:.....i zawiera ten pierwiastek, więc może maleństwu nic nie brakło. W miedzy czasie zadzwoniłam do koleżanki, która też miał niedoczynność tarczy w ciąży. Chłopczyk urodził się zdrowy, więc trochę już jestem spokojniejsza. Zobaczymy co powie lekarka....
 
Do góry