reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

ruda_asia pisze:
dzięki Anetas.
Ja jestem z górnej i urząd mam na Politechniki. Tylko nie mam kiedy jechać bo nie ma mi kto z Bubolinką zostać.

Szczerze mówiąc to ja się dziwię. Ja tak uwielbiam małe dzieci, że jakby mnie koleżanka poprosiła żebym została z jej dzieckiem to nawet by mnie prosić nie musiała ;D ;D ;D
 
reklama
I też się dołączam do wypowiedzi
Anus pisze:
ruda_asia pisze:
dzięki Anetas.
Ja jestem z górnej i urząd mam na Politechniki. Tylko nie mam kiedy jechać bo nie ma mi kto z Bubolinką zostać.

Szczerze mówiąc to ja się dziwię. Ja tak uwielbiam małe dzieci, że jakby mnie koleżanka poprosiła żebym została z jej dzieckiem to nawet by mnie prosić nie musiała ;D ;D ;D
Anus :) :) :)
 
U wiekszosi kobiet w ciaży jest robione USG genetyczne, które ma za zadanie wykluczyc wady cewy nerwowej, zespół downa rozszczep kregosłupa , rozszczep wargi (zajęcza warga) Usg to wykonuje sie zazwyczaj standardowo juz w 10-11 tyg ciązy, aby mama miała czas na podjęcie decyzji co dalej?
 
Poprawka: W 13 tyg. sprawdza się przezierność karku co daj mozliwość oceny wystąpienia zespołu Downa u malucha. Ty tez pewnie miałaś to sprawdzone ale nikt Ci o tym nie powiedzał bo to już jest badanie standardowe na nawet na gorszych aparatach. Jeśli istnieją ku temu przesłanki (wiek ciężarnej, choroba genetyczna w rodzinie) robi się dokładniejsze USG, albo po to żeby sobie dokładnie obejrzeć dzidzię. :D Jak masz ochote to zajrzyj na stronę: http://www.genetyka.hg.pl/ A tak swoją droga to łódzki lekarz...
 
Do 13 maxymalnie poniewaz jezeli sa przeslanki ku temu ze cos jest nie tak to 14 tydzien jest tygodniem w którym robi się punkcję wod płodowych czyli tak zwany test PAPP-A I test potrójny.
 
:) Ja też uwielbiam dzieciaczki i zawsze chętnie się opiekowałam bratanicami i bratankami. No ale ja wtedy byłam bezrobotna...
Niestety większość moich koleżanek jest "strasznie" zapracowana. Ale licze na moją mame i bratanice ;).
 
usg genetyczne to jest co innego niż sprawdzanie przezierności karku. To drugie robi się do 14 tygodnia a USG genetyczne wykonuje się między 16-22 tygodniem.
 
reklama
Wiecie co? Jak czytam to w różnych rejonach jest różnie i to są już szczegóły! A wogóle to takie badania genetyczne: czy to USG genetyczne czy to test potrójny możemy zrobić ale ma to największy sens przy obciążeniu genetycznym w rodzinie lub po 35 r. z. ciężarnej. Wtedy rzeczywiście robi się go jak najszybciej. W innych wypadkach podjrzewam lekarze się nie spieszą. Jak szlam na USG w 13tyg. to moja lekarka nawet mi nie powiedzała, że coś takiego będę miała sprawdzane.
Kropeczko badanie przezierności karku jest elementem badania genetycznego bo wykrywa wadę genetyczną czyli zespół Downa - potrójność chromosomu 22 o ile moja pamięć mnie nie myli... ;D
 
Do góry