reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

kasfree spokojnie. W książeczce zdrowia masz miesiąc po miesiącu umiejętności ruchowe, jakie dziecko w danym wieku powinno osiągnąć. Siedzenie bez podparcia jest w ósmym miesiącu. Stanie w dziewiątym. Daj jej czas. A co do obrotów - konsekwentnie kładź na brzuch nawet na chwilkę.

Moja Nela ma rok, stoi od 3 miesięcy, łazi przy meblach, ale sama chodzić jeszcze nie umie. Jak wie, że nikt jej nie trzyma, to od razu ugina nóżki. I paniki nie ma - jak sama dojrzeje to zacznie łazić, nie ma pośpiechu.

Marysia, następnym razem się uda. A Maciek będzie trochę starszy to i mniej absorbujący ;-) U nas jest różnica 2 lata i miesiąc i szczerze mówiąc mniej byłoby ciężko, choć Mania była już bardzo samodzielna. Powodzenia!
 
reklama
Ulanka, dzięki za mądre słowa :-) niby to wszystko wiem i staram się nie nakręcać i dac luz, to czasami napada mnie panika czy aby na pewno wszytko z moim dzickiem jest ok :sorry:

Mamusie, jak ubieracie swoje skarby w taka pogodę jak dziś ??? Bo ja mam wiecznie zonka w co ubrac Ali na spacer
 
ja nie chce się mądrować bo mój smyk już sam biega ale maluszka ubrałabym mniej więcej tak jak siebie plus kocyk do wózka i czapeczka. Kurteczka wiosenna z kapturem zawsze się sprawdzi. Najgorzej chyba przegrzać dziecko.
 
Też uważam, że najgorzej przegrzwać. Mój Adaś dzisiaj miał rajstropki, ogrodniczki, cienkie body, kurteczkę na polarze i oczywiście czapeczkę oraz kocyk w zależności od danej sytuacji. Nie było mu za gorąco, bo w innym wypadku strasznie by krzyczał. Mój Adaś to gorący chłopak, nie to co jego mama.;-)
 
ja mackowi juz nie nakładam rajstop jak coś to przykrywam kocykiem , albo dłuższe skarpety. A tak to body z krótkim rekawem, bluza i kurtka, spodenki i kocyk, czapka, choc z tymi czapkami to róznie o jak mu za gorąco to hop i z głowy..
 
Hej,
wybaczcie że nie złozyłam Wam życzen świątecznych ale wcześnie wyjechalismy do teściów, a tam nie ma netu ...

Powiem Wam, ze własnie zaczęłam sie troche niepokioć tym, ze moja Ale nie lubi leżeć na brzuchu, nie mówiąc juz o samodzielbym przewracaniu sie z placów na brzuch :-( Troche pocieszające jest to, że wasze szkrabki maja podobnie, chociaż nie do konca, bo Alcia co prawda fajnie juz siedzi bez podpierania się ale o wstawaniu tez ani mysli ... Kurde, moim zdaniem to ona normalnie sie rozwija (pediata przed szczepieniem tez to mówił) ale co jakis czas mnie nachodzi panika, czy nie zgłosic się na konsultacje do neurologa ...

Pszczolka witaj :tak: Gratulacje podwójnego szczęscia :tak: Zaglądaj do nas jak najczęściej :-)
Marysia, trzymam kciuki za następne podejście :tak:

Maciek zaczął siedzieć jak miał ok10 miesiecy a wstawać jakoś teraz wieć myśle że nie masz co się stresować, albo poprostu idz do neurologa, ja teraz też ide bo w poradni patologi noworodka pani dr kazała mi iść do mały jeszcze nie chodzi sam
 
kasfree nie przejmuj się, moja Nadia dopiero zaczęła w miarę pewnie siedziec sama, a i tak jak jej coś nie pasuje to odchyla się do tyłu i woli leżec, zamiast pełzac po prostu turla się po podłodze, a na brzuchu też za długo nie poleży. Wiesz te wszystkie ramy czasowe co kiedy dziecko ma robic są trochę na wyrost, bo każde dziecko się rozwija w swoim indywidualnym tempie.

Marysia,to przecież jak Maciek ma rok, to dopiero teoretycznie powinien zamierzac się do chodzenia, a pani dr uważa, że już powinien sam biegac? Wiesz chyba trochę na wyrost to potraktowała :)
 
Witam, tak troszke sie wtrace ;-)
Co do raczkowania, to w sumie bardzo wazny etap w rozwoju dziecka, i mimo ze niektore z dzieci mijaja ten etap to warto stymulowac maluchow do tego, bo pomaga to ich rozwijac i fizycznie i psychicznie:tak:
Ja sama jako mama wiem jak to jest z panika:-D Mam 2,5 latka ktory jeszcze nie mowi i mam swiadomosc tego ze w sumie ma jeszcze czas ale zaliczylismy juz logopede, wiec jesli macie jakies watpliwosci to lepiej je rozwiac u specjalisty niz sie zadreczac.

Jesli chodzi o chodzenie to do 17 miesiaca dziecko powinno samo zaczac chodzic (najmlodsze zupelnie zdrowe dziecko na swieci mialo 6 miesiecy a najstarsze 24 miesiace kiedy zaczely chodzic - to taka ciekawostka;-))
Kasfree Bardzo czesto dzieci zaczynaja siadac z pozycji do raczkowania (wtedy latwiej im jest usiasc), a jesli chodzi o obracanie to tak jak dziewczyny radza kladz malutka jak najczesciej na brzuszku, zachecaj zabawkami do obrotow albo tez sama turlaj sie na podlodze z nia:tak:
Ludzi wokol nas tez tak troche nas nakrecaja, bo jak dziecko ma rok, to nie raz sie slyszy "rok i jeszcze nie chodzi????" strasznie to denerwujace.
Pozdrawiam cieplutko
 
Marysia, serio Maćka do specjalisty wysłała tylko dlatego, że jeszcze sam nie chodzi? No to może jednak zacznę się martwić ;-)

Anielka odkryła wózki dla lalek - pierwsza wielka fascynacja. Niestety, ma konkurencję w starszej siostrze, bo ona też uwielbia. A razem pchać nie można, tylko każda sama. Anielka traktuje go jak pchacza :-)
 
reklama
Ja na poczatku kwietnia byłam u neurologa i ona na podstawie tego, że Adaś kiepsko przy niej usiadł, stwierdziła, że widać po nim że urodził się 2 tygodnie wcześniej. Zaproponowała mi nawet rehabilitacje (ale ona nie widzi takiej konieczności). Tylko się zdenerwowałam, że się Adaś żle rozwija. Wróciłam do domu i na spokojnie wszystko przemyślała. Lekarka poprostu była zdenerwowana, bo miała dużo pacjientów. Nagadał mi dużo głupot, że to moja wina, ze dziecko ma główkę spłaszczoną z jednej strony itp. Bardzo się tym przejełam i naprawdę była zaniepokojona. Póżniej zajrzałam do mojej ulubionej książki "Pierwszy rok z życia dziecka" i tam wyrażnie piszą jaki procent dzieci w jakim wieku wykonuje dane umiejątności. Adaś wcale nie znajduje się w tej grupie najwolniej się rozwijających. Na razie nie mam zamiaru się tym przejmować. Codziennie kłade go kilka razy na brzuchu, ale to nie wiele daje bo on zaraz jest na pleckach. Leżec też nie chce, bo woli już siedzieć, a ostatnio tylko stać....
Jutro idę na kolejne USG bioderek i tym się bardzo martwię......
 
Do góry