reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Kamelija a ja byłam pewna, że salve to taka przychodnia, że problemów nie robią ze zdjęciami. Ja na USG chodzę do Centrum Ginekologii i Położnictwa przy ul. Zielonej i bardzo polecam. Zdjęcie z usg genetycznego dostałam i to nie jedno: 2 całościowe, 1 główki, 1 twarzyczki, 1 stópek. Wszystkie pomiary dokłAdnie lekarka mi tłumaczyła, nawet budziła mojego maluszka, żeby się poprzeciągał, bo spał sobie cały czas. Jeżeli byś chciała namiary to pisz prywatną wiadomośc to wszystko Ci napiszę.
Aniwar jeżeli teraz jest tak dobrze, to później też będzie, tylko musisz się oszczędzac, żeby nie przegiąc, bo nie warto narażac życia czy zdrowia dzidziusia. Choc jeśli jesteś osobą taką jak np ja, że nie potrafisz usiedziec w miejscu to będzie Ci ciężko :)
aniutka zazdroszczę Ci tego kopania, ja czuję ruchy, ale jeszcze nie czuję, żeby maleństwo kopało :( Choc wiem, że pewnie to już całkiem niedługo. Daj znac w sobotę po wizycie czy wszystko jest dobrze. Co do USG to ja też się nie mogę doczekac kiedy będę miała, a to będzie równo za tydzień :)
Życzę miłego dnia brzuchatki i piszcie częściej :))
 
reklama
Hej dziewczynki:-)
Ja dziś po wizycie u ginki jestem jeszcze bardziej rozczarowana... Po pierwsze pytałam, czy skieruje mnie na USG połówkowe - bo z tego, co słyszałam to powinnam je mieć za 3-4 tyg. A ona na to, ze przecież miałam teraz USG i wyszło dobrze, więc kolejnego nie potrzeba. Zapytałam też, co sądzi o USG genetycznym, a ona mi na to, że to USG dla kobiet po 35 r.ż. i obciążonych genetycznie, a że ja młoda i zdrowa, to niepotrzebne...:wściekła/y: Ech, ci lekarze to chyba oszczędzają na wszystkim, a szczególnie na badaniach.
Kinia1 ja już mam namiary na dobrego lekarza (dr L. Dudarewicz) i zadzwonię niedługo, żeby się umówić na konkretny termin. Ale bardzo dziękuję Ci dobra kobietko za chęć pomocy:-)
Padnięta jestem po 7 godzinach pracy, 2 godzinach (tuż po pracy) czekania na wizytę u ginki, a jeszcze ta pogoda mnie dobiła... :-(Dobrze, że już weekend. Będę leżeć plackiem i się "byczyć".
dentico29 wybacz, ze zapomniałam o tym wcześniej, ale już nadrabiam: witaj serdecznie i pisz jak najwięcej, bo lubimy sobie poczytać
aniutka ja też Ci zazdroszczę odczuwanych kopniaków. Ja tylko wyczuwam bąbelkowanie, ale już wiem, że to mój Skarb fika sobie w środku. Może za 3-4 tyg coś mocniejszego poczuję:tak:
Pozdrowionka dla wszystkich i wybaczcie moje "smędzenie", ale nastrój mi nie dopisał:no:
 
Kamelija ja byłam u Dudarewicza i Ci go gorąco polecam. Tak wszystko szczegółowo opowiadał, że nawet nie miałam do niego później żadnych pytań. Bardzo sympatyczny doktorek, nigdy takiego nie spotkałam. Co do wizyt to trzeba miesiąc wcześniej się do niego umawiać bo zawsze ma nawał pacjentek ale warto czekać.
 
Dziękuje za miłe powitanie.:-)
Ja byłam raz w Salve na usg chyba ok 20 tyg, dostałam zdjęcia ale bardzo słabej jakości .
Mam natomiast te wyraźne, jedno do tej pory stoi w ramce w naszej sypialni. Powiem Wam że kocham te fotki, potrafiłam przy nich ryczeć jak bóbr.:sorry: 3d to fajna pamiątka.
A ruchy to coś cudownego,ja odczuwałam pierwsze dopiero ok 21 tyg więc późno.;-)

Gratuluje udanych wizyt , oby maluszki zdrowo rosły.:-)

Kamelija masz śliczne zdjęcie w suwaczku;-)
Aniwar u Ciebie 7 tydz, tyle pięknych chwil przed tobą , ciąża to prawdziwy cud.:tak:

Przedtawiam moją córecke Julke, 6 i pół miesiąca.:-)
 

Załączniki

  • a7.jpg
    a7.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 32
hej dziewczynki, dawno mnie nie było... odpoczywałam troszkę ;-)

dentico29, witaj
śliczna córeczka, musisz być dumna :-)

Jeśli chodzi o usg w Salve, to mam robione praktycznie na każdej wizycie i zawsze dostaję zdjęcia. Nie miałam zastrzeżeń, aż do momentu kiedy zdecydowałam się zrobić usg połówkowe w Diason u dr Kozarzewskiego. Okazało się mam mięśniaka na macicy, Kozarzewskiemu wykrycie go zajęło 2 sekundy, to była pierwsza rzecz na jaką zwrócił uwagę.
Po 2 tygodniach miałam ponownie usg w Salve i nic nie było widać, przyglądałam się bardzo dokładnie, pani dr też nic nie zauważyła... Ewidentnie sprzętu nie mają tam najwyższej jakości, więc warto na te najważniejsze badania wybrać się do profesjonalnego gabinetu. Ja z pewnością w 30 tygodniu wrócę do Diason.

Do dr Dudarewicza chodzi moja przyjaciółka i również jest bardzo zadowolona.

Najbliższe dni nie zapowiadają się zbyt ładnie, ale mimo to życzę miłego weekendu :-)
 
Witam. Na początku muszę się pochwalic, że wczoraj dzidzia mnie skopała. Cudownie się czułam.
dentico29 śliczna córeczka.

kamelija
to chyba jedyne co mogę Ci poradzic to naprawdę zmień lekarza. USG genetyczne teraz robi się wszystkim bynajmniej tu u nas w Polsce to po pierwsze, po drugie USG połówkowe też powinnaś miec, ponieważ Polski system przewiduje 3 USG w czasie ciąży: 12-14 tydz, 20-22 tydz i po 30tyg. Więc co to za lekarz, który robi według własnego uznania USG? Tzn wiesz są lekarze, którzy robią na każdej wizycie i to np też jest fajne.

Olza a ja myślałam, że w Salve jednak sprzęt mają biorąc pod uwagę ile się tam płaci, bynajmniej z tego co słyszałam.

Również życzę wszystkim miłego weekendu mimo niezbyt ciekawej pogody.
 
Hejka:-)
Kinia1 ja miałam pierwsze USG w 17 tyg, więc moja ginka potraktowała to jak "prawie" połówkowe. Nie wiem, może jakbym miała wizyty prywatne, a nie chodziła na NFZ to byłabym inaczej traktowana. Tylko, że nie po to z wypłaty odciągają mi na NFZ, żebym teraz za każde badanie musiała płacić. Co do zmiany lekarza - to właśnie zmieniłam z wcześniejszej ginki na obecną (bo tamta pierwsza nie była zupełnie "wylewna"). Ta wydaje mi się kompetentna i na prawdę o wszystko mogę pytać. Ale niepokoi mnie to podejście do USG genetycznego. W końcu kobiety przed 30-tką też rodzą dzieci z wadami itp.
dentico29 dziękuję bardzo:-) Ty za to masz śliczną Julcię (też chcę tak dać na imię córci, ale chyba będzie synek).
olza może dostawałaś zdjęcia w Salve, bo akurat twój lekarz od USG jest typem, który je daje pacjentom. Ja byłam u takiego dość młodego i nic mi nie dał, oprócz wydruku. Jak pójdę na USG do Dudarewicza i spotka mnie taka niemiła niespodzianka, jak Ciebie, to chyba się wkurzę i zmienię przychodnię.Muszę jak najszybciej zadzwonić i się umówić na wizytę, ale nie wiem, czy w sobotę też można.
Wybieracie się może na Noc Muzeów? Pogoda nie zachęca do wychodzenia z domciu, ale kusi mnie zwiedzenie Pałacu Poznańskiego. Pozdrawiam cieplutko wszystkie Brzuchatki:-)
 
Ja byłam u Dudarewicza ale prywatnie i dostałam mnóstwo zdjęć i dość długi filmik.
A co do mojej dzisiejszej wizyty u ginki to wszystko jest w najlepszym porządku, a już się tak bałam przez to bolące krocze:) Teraz tylko czekam na usg, już bym chciała zobaczyć mojego skarbeczka:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny wybaczcie że narazie tak ogólnie ale nie moge jeszcze nicków zapamiętać:sorry2:

Świetnie że Wasze wizyty usg się udały. :tak:Ten ból krocza już niestety raczej zostanie do rozwiązania, ja też czułam jakby mi się nogi rozjeźdzały a to na szczęście tylko wiązadła się rozciągają.:-D

Ja byłam raz w Diasonie i nie byłąm zadowolona, chyba u tego lekarza co ty , taki po 50 tce. Pewnie dlatego że to był już 30 tydz a wcześniej u nich nie byłam, tak jakoś to odczułam.:baffled:

Ja też chodziłam do ginki państwowo , byłam super zadowolona, nadal do niej chodze, w czerwcu mnie cytologia czeka. Niestety u nas nie ma usg więc chodziłam prywatnie, znalazłam świetnego ginekologa z super sprzętem, koszt 70 zł więc nie tak źle. :-)

Skopanie przez dzidzie to piękne uczucie,.:-D:-D:-D:-D:-D

My Noc Muzeum spędziliśmy w domku, zimno , buro ,brrrrr
:-p
Dziękuje za miłe komentarze w imieniu JUlci.:tak:;-):tak:
 
Do góry