reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

reklama
Cześć mam do was nie typowe pytanie.Wiecie gdzie najbliżej można zaparkować auto w okolicy Restauracji Orfeusz na Narutowicza?Patrząc po mapie są jakieś parkingi od tyłu kamienicy,ale czy da się tamtędy wejść do restauracji?Czy to parking tylko dla mieszkańców?
 
Cześć mam do was nie typowe pytanie.Wiecie gdzie najbliżej można zaparkować auto w okolicy Restauracji Orfeusz na Narutowicza?Patrząc po mapie są jakieś parkingi od tyłu kamienicy,ale czy da się tamtędy wejść do restauracji?Czy to parking tylko dla mieszkańców?

Wiesz co, ja to widziałam, że ludzie głównie stają po prostu na ulicy-na Narutowicza. Ewentualnie jeszcze naprzeciwko jest Teatr Wielki i obok sąd i tam też można chyba próbować z miejscem. Albo jeszcze pod Dworcem Fabrycznym, tylko trzeba kawałek dojść. Co do tych parkingów od tyłu nie mam pojęcia:dry: Generalnie to jest centrum i wszędzie jest kocioł, ale możesz próbować coś ustrzelić na Narutowicz-może trafisz na jakieś wolne miejsce. Z reguły parkowało się naprzeciwko tej restauracji. Ale teraz tak Narutowicza przebudowali, jest tyle świateł, że już sama nie wiem.
Oj chyba nie za bardzo pomogłam:no:
 
Auto potrzebuje tam na wieczór postawić i kawałek nocy,a że nie ma jeszcze łódzkich rejestracji to boję się za daleko stawiać,żeby sobie go ktoś nie wzioł.:sorry2:
 
Auto potrzebuje tam na wieczór postawić i kawałek nocy,a że nie ma jeszcze łódzkich rejestracji to boję się za daleko stawiać,żeby sobie go ktoś nie wzioł.:sorry2:
Mi się kiedyś wieczorem udało dosłownie pod pubem obok postawić samochód, ale to było 2 lata temu przed remontami. Ostatnio jak tamtędy jechałam to nawet się nie przyglądałam, jak to teraz wygląda. Ale w okolicach Teatru jest raczej bezpiecznie, chyba właśnie bardziej bałabym się tych uliczek które przylegają do Narutowicza. A poza tym u nas często możesz spotkać panów, którzy Ci za 2 złote autka przypilnują;-) Na pewno ich wyczujesz-mają specyficzną woń alkoholu, ale mi się faktycznie jeszcze nigdy nic nie stało:-)
 
Próbuje jeszcze męża namówić,że pojadę busem a on po mnie przyjedzie autem,ale z nim to różnie bywa.:dry:W każdy razie dziękuję ci za odpowiedź.:-)
 
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]W listopadzie, w Łodzi, rozpoczyna się innowacyjny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt: Certyfikowany Opiekun Dziecięcy – zawód przyszłości. Projekt zakłada przygotowanie 32 bezrobotnych osób z terenu miasta Łodzi do profesjonalnego wykonywania pracy opiekuna dziecięcego. Twórcy projektu pragną dzięki temu zmienić stereotypy wiążące się z opieką nad dzieckiem i sprawić by zawód ten był kojarzony z profesjonalizmem, kreatywnością i pasją.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy projektu otrzymają stypendia.
Do udziału w projekcie zapraszamy:
- osoby, które nie ukończyły 25 roku życia
bądź
-osoby powyżej 45 roku życia
bądź
- kobiety wracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dzieci.
Projekt skierowany jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn, którzy łącznie spełniają następujące warunki:
-mają predyspozycje do pracy z dziećmi,
-mieszkają w Łodzi,
-w wieku 18-54 lata,
-nie pracują i nie są zarejestrowani jako bezrobotni lub są zarejestrowani jako bezrobotni i/lub poszukujący pracy,
-nie studiują w trybie dziennym,
-posiadają wykształcenie min. średnie i podstawową znajomość języka angielskiego.
Na projekt składają się dwie edycje trwających 6 miesięcy szkoleń na temat min. pierwszej pomocy, higieny dziecka, zdrowego żywienia, edukacji poprzez rozwój, logopedii, nauki angielskiego dla najmłodszych, efektywnego nauczania. Beneficjenci ukończą także kurs BHP oraz kurs prawa jazdy. Ponadto każdy uczestnik projektu może liczyć na wsparcie psychologiczno – doradcze, weźmie też udział w warsztatach z zakresu aktywnego poszukiwania pracy a także płatnych STAŻACH w instytucjach specjalizujących się w opiece nad dziećmi (przedszkola, żłobki, Dom Samotnej Matki, zawodowe rodziny zastępcze). W perspektywie kilkunastu miesięcy spodziewamy się, więc kilkudziesięciu świeżo upieczonych opiekunów dziecięcych, którzy zasilą rynek tego typu usług a poprzez swoją pracę dowiodą jak wiele zyskują dzieci pod profesjonalną opieką.
Rekrutacja do pierwszej tury trwa do końca grudnia 2009, do drugiej- do końca stycznia 2010.
Więcej informacji:
BIURO PROJEKTU
„Leader School” Katarzyna Rojkowska
ul. Julianowska 7a
Łódź
opiekunowie@leaderschool.com.pl
Leaderschool

PARTNER
Centrum Służby Rodzinie
ul. Broniewskiego 1a
Centrum Służby Rodzinie w Łodzi ť Wprowadzenie
 
reklama
Do góry