reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

reklama
Kasik jakoś w tej przychodni taki zwyczaj że lekarze każą przyjść po mies na następne badanie.

Dzisiaj lekarz badał nie tylko bioderka ale ogólnie rozwój dziecka bo dr ten jest też fizykoterapeuta. Usg robił biodrek i przez ciemiaczko. Po badaniu Powiedział że jeśli Ala nie chce spać na boku to nie musi. Słabo jedynie podnosi się chwytana za rączki ale dr rzekł że nie jest najgorzej. Mam kłaść Ale na brzuszek 4 razy dziennie na ok 5 min, ułożyć ją ładnie na przedramionach i tak ma sobie wzmacniać kręgosłup. Jednym slowem po wizycie - Kamień z serca ;-)

Agaawa to faktycznie na ciekawego dr trafiłaś :-/ Tego dzisiejszego poleciła nam pediatra i faktycznie dokładny dr. Poprzedni zajął się tylko bioderkami. Wiem też że ten dzisiejszy wykrylby też np za słabe lub za mocne napięcie mięśniowe a o to też trochę się martwilam
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta dobrze, ze jestes zadowolona z wizyty. My w przyszlym tygodniu tez chcemy sie wybrac do tej pediatry co robila Juniorowi usg bioderek, jaderek, brzuszka i nerek. Teraz chce zeby zrobila tez usg glowki. U nas z lezeniem na brzuszku dramat. Prawie w ogole go nie kladziemy bo od razu placz a poza tym caly dzien jestesmy poza domem i Junior wowczas ladnie spi w wozku. Wiem, ze powinnismy ale mi go szkoda :(
 
Kasik u mnie tez byl dramat ale kilka razy pod pachy podlozylam zwiniety kocyk, pozniej dalej uparcie na chwilke kladlam na brzuszek przed każdym karmieniem a przed główką grzechotalam czymś i w pewnym momencie Alutka załapała ale wytrzymuje tylko 3 do 5 min
Nawet nie wiedziałam że robi się usg jaderek. Nie umiem obsługiwać chłopców ;-)

Kupiłam dziś sukienusie na chrzest. Jest śliczna ale chyba wytne ze środka tiulowa falbane :-) Zalatana jestem przed chrztem ale też sporo siostra pomaga. Sama chciała kupić tort, białą szatę i świecę więc na prawdę przyszła mama chrzestna spisuje się na medal :-)
 
ojej, ja to w ogóle nie mam kiedy na forum wejść. Mała zajmuje mi cały dzień, bo nie bardzo chce spać, więc nie ma mowy o komputerze.
Kasik, mamy jeszcze zielone pampersy, ale widzę, że jest za wcześnie na 2. Mamy też te białe i one są większe rzeczywiście.

Byliśmy dziś na echo serduszka i wszystko jest ok. A co do leżenia na brzuszku, to mała ostatnio zasypia na mnie leżąc na brzuszku. W ogóle jak ją kładziemy to tylko czasami się kręci i nie podoba jej się, a tak to nawet chętnie leży na brzuszku, więc staramy się ją kłaść jak najwięcej. Ciekawe jak długo to będzie trwało skoro wasze maluchy się buntują :)
 
Smerfeta pochwal sie sukienusia :)

Anulla niektore dzieci nawet spia na brzuszku wiec moze Twoja Wiktoria bedzie nalezala do tej grupy dzieci :) Moj Junior tylko raz byl zadowolony lezac na brzuszku, jakis miesiac temu az ze zmeczenia zasnal i spal w tej pozycji ponad godzine. Niestety sytuacja sie nie powtorzyla :(

Bylismy dzisiaj z Juniorem 5 godzin na 2 urodzinkach corki znajomych. Junior byl bardzo grzeczny, impreza na tarasie wiec prawie caly czas spal, z przerwa na karmienie. Mimo, ze bylo ponad 15 osob i krzyczace dzieciaki nie plakal :) Imprezowicz nam rosnie, po rodzicach ;)
 
Anulla niektóre dzieci lubią leżeć na brzuszku. Dlaczego robiłaś echo serduszka? Profilaktyka?

Kasik jeślibym weszła na komp to zarzucilabym zdjęcie ale rzadko go odpalam... no ale zobaczymy ;-)
A co do pieluch - Twoje przewidywania do zielonych pampersow roz 2 sprawdziły się? są już za małe?

My wczoraj mieliśmy wychodne - siora objęła dyżur nad małą a my na chwile skoczylismy na imieniny. Moja mała nie jest imprezowiczka jak Junior Kasik ;-)
 
Smerfeta a skad wiesz, ze Alunia nie jest imprezowiczka, sprawdzalas? ;) Nie wiem czy zielone pampersy bylyby juz za male bo nam sie skonczyly jakis 1-2 tyg temu i teraz uzywamy biale bo mamy jeszcze 2,5 duzego opakowania. Mysle, ze jak je skonczymy juz pojda w ruch zielone "3", juz zakupilam dwie mega paki jak byla promocja w Intermarche :) A jak bylo na wychodnym bez Ali? Dalas rade nie myslec czy z nia wszystko ok i sie wyluzowalas?
 
Kasik Ala na grillu ze znajomymi nie myślała o spaniu tylko o jedzeniu i marudzila. Latałam tylko wokół znajomych z małą na rękach więc już wiem jak wyglądają imprezy z moim dzieciem
A wczoraj myślałam raczej czy siora nie jest już zmęczona i wręcz głupio mi było że ciągle ją angażuje bo wcześniej razem wybieralysmy sukieneczki do chrztu. Z tym że do zakupów akurat sama się pchala :-)
 
reklama
Do góry