reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Ema ja bym poszla prywatnie, to chyba nie jest bardzo drogie badanie.

Smerfeta moja bratowa jest dermatologiem wiec mam eksperta pod reka ;) Niestety u takiego maluszka trzeba metoda prob i bledow dochodzic wszystkiego :( i trzeba czekac na rozwoj sytuacji. Ja chyba @ dostalam 8 tygodni po porodzie. Pisze chyba bo byla dziwna, niebolaca, mega obfita i z przerwami. Jeszcze do dzisiaj zdarza mi sie zabarwiony na brazowo sluz co kilka dni. Od jakiegos czasu zaczal mnie bolec szew po cc. I to raczej nie ten zewnetrzny a wewnetrzny. Nie wiem czy jest to zwiazane z tym, ze powrocilo mi juz chyba calkowicie czucie czy moze cos jest nie tak. A moze to efekt tego, ze wrocilam na aerobic od 3 tygodni.
 
reklama
smerfeta - no właśnie dziś chyba w końcu będzie @... po 6 tyg po porodzie zaczęłam cerazette - przy nich nie robi się przerw tylko opakowanie po opakowaniu leci więc @ nie było, po czym bez robienia przerwy po zaprzestaniu kp przeszłam już na normalne pigułki i właśnie przedwczoraj wzięłam ostatnią i dziś zaczyna się coś dziać... aż dziwnie po takim czasie:)
 
Nam tez dwoch pediatrów mówiło zeby nie wybudzać. Jak przestaliśmy to mały sam zaczął sie budzić ale teraz juz nasZczescie po 5ciu godzinach w nocy , nad ranem cześciej ale to przez gazy. Nie płacze ale strasznie sie wierci, napina ..
Jak przystawiam do piersi to sie uspokaja...
Daje kropelki ale raczej nic nie dają. Natomiast pomaga choć trochę suchy termoforek... Teraz juz jak tylko zaśnie kładę mu jeża na brzuszku i kilkakrotnie zadziałało ..biedny ten moj lisek.

Kasik36, wow dla Juniora ! Moze niedługo przestawi sie na twoj tryb :-)

Smerfeta, no właśnie z tym ubieraniem. U nas np 99 procent w roku swieci słońce , ale czy to oznacza ze jest zawsze ciepło ?:) a niektórzy jak widza promyki słońca na zdjęciu np i liska w długim rękawku to swoje myślą :p

Dzisiaj jak do tej pory mały spisuje sie na medal, moze czuje ze babcia w drodze :)

Ed. A ten szumis na kolki to trochę bubel :)
 
Ostatnia edycja:
Ema właśnie byłam ciekawa jak z @ bo na opakowaniu cerazette napisane jest że można plamic więc ciekawe jak ja zareaguje

Kasik właśnie wiem że masz bratowa pod ręką, to ona wszystko poprowadzi w tym zakresie. Ból blizny - chyba stawialabym na aerobik

Liskka na gazy u nas najbardziej pomaga położenie Ali brzuszkiem na mój brzuch, a ja wtedy jestem w pozycji półleżącej. Gdy zjadłam coś po czym Ala cierpiała to poszło wszystko w ruch - masaże, termofor, brzuszkowanie a w końcu pomogła kąpiel po której zaraz poszła kupka i wszystko przeszło. Biedne te małe brzuszki
 
smerfeta - ja pięć opakowań zużyłam i nie miałam problemów z plamieniem, koleżanka za to tak jakoś po 3 zaczęła plamić i w końcu odstawiła bo prawie cały czas te plamienia ją męczyły... najgorsze w trakcie przyjmowania tabletek - spadek libido do poziomu na minus jakoś bo zero to przy tym i tak nie najgorzej...
 
Smerfeta ja tez biorę tabletki tak jak Ty, od dwoch tygodni i mam te same dylematy. Zobaczymy jak to bedzie z tym plamieniem. No narazie błogo mi bez okresu!
 
Agaawa, Ema mam wrażenie że mam trochę więcej pokarmu na tych lekach. W nocy to mi piersi rozsadza ale mała nauczyła się że wieczorem ma być butelka i nie chce piersi! Aż jestem w szoku że tak się wycfanila :-/

Medal a na którą godz? Delikatnie pytam bo raczej nie dam rady. Agaawa też kp :-)

Ps. Dziś mamy kontrolę bioderek. Mam nadzieję że jak pierwsza wypadła ok to teraz też bedzie dobrze. Z tym że teraz będzie lepszy dr więc mam stres
 
Ostatnia edycja:
reklama
Medalikaria tak, ja tez kp. Ostatnio lekki kryzys mam, bo młody dwie noce temu sie wybudzać zaczął częściej, co 2-3 h i wysysa mnie do cna. Ale nie poddaję sie, mam nadzieje, ze sie ureguluje. W domu nie mam nawet jednej saszetki mleka mm, ani nawet nie wiem co kupić w myśl zasady, ze jak nie ma w domu, to trzeba karmić cycem:-)

Smerfeta jak tam kontrola? Wszystko dobrze?

Nie uwierzycie - my byliśmy na NFZ dwa tygodnie temu na USG bioderek, weszliśmy, rozebralismy małego, dr przyłożył glowiće i powiedział, że nie ma zwapnienia i ze nie zrobi. Jak zapytałam jak to możliwe, ze wszyscy dostają zalecenia zrobić USG w 6 tygodniu, odpowiedział, ze mam przyjść za 5-7 tyg. Byłam w szoku! Poszliśmy oczywiscie prywatnie. Wszystko jest ok, chociaż cieżko było zrobić to badanie, bo mały strasznie histeryzował.
 
Ostatnia edycja:
Do góry