reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

wiem ze w skoku sa lokaty systematycznego osczedzania bo sama tam pracuje:) kiedys byly fajnie oprocentowane teraz troche gorzej:/ to bylo tylko na 10 lat. oczywiscie to zadna reklama zeby nie bylo. 18 lat to długo potem to roznie moze byc. zadzwonie do pzu i avivy moze po weekendzie moze cos przedstawia jakas oferte to dam znac! sama nie wiem czy lepiej zeby to byla jakkas lokata czy wykupiona polisa czy jak.

dziewczyny po cc jak sie czujecie?? nosicie jakies pasy sciagajace?? ja ciagle czuje takie scierpniete miejsce na brzuchu i jeszcze troche boli a to juz 4 tyg po
 
reklama
Ja już 7 po i scierpniete dalej mam i to jeszcze będzie parę miesięcy. Mnie po 4 tygodniach zaczęło ciągnąć z lewej strony jak chodziłam po schodach po 2 dniach przeszło. A pas noszę baby ono za 60 złotych kupiłam. Trzeba kupic rozmiar mniejszy bo to musi cisnac :) potem trochę i tak się rozciąga
 
Dziewczyny my założyliśmy małemu lokate w BP po chrzcinach bo dostał dużo kasy i co mc wpłacamy tam po 200 zł ale mąż się tym zajmował i mówiąc szczerze jie wiem na jakich warunkach. Ale jakoś tam procent pewnie rośnie nie duży od tego ale jak skończy 18 lat to pewnienładna sumka się uzbiera ;)
 
Ja tez mam dretwe miejsce po cc, dziwne uczucie jak sie dotyka. Oficjalnie zamykam temat laktacji, mam dosyc sciagania, to syzyfowa praca, wczoraj przez caly dzien po 4 sciagnieciach mialam niecale 40 ml - syzyfowa praca :( Mysialabym 3 dni zbierac na jedno karmienie, poddaje sie, wytrzymalam miesiac, M mowi, ze i tak dlugo. Nie wiem tylko czy cos powinnam robic teraz, zeby mleko sie nie produkowalo? Mam z tylu glowy mysl, ze moja mama miala raka w przewodach mlekowych (17 szt) i boje sie, zeby mi sie cos nie zrobilo. Cycki miekkie, nie bola, myslicie, ze moge tak po prostu zaprzestac sciagania i nic sie nie stanie? Sciagalam tylko 3-4 razy dziennie wiec duzej produkcji nie bylo.
 
kasik ja też myślę ze nic nie musisz robić, samo przestanie się produkować... ja przez trzy dni musiałam raz dziennie odciągać trochę bo piersi robiły się twarde i bolały, po tych trzech dniach przestało się mleko produkować... chociaż są chwilę ze jeszcze kilka kropel samo pocieknie...

co do lokat to też się rozglądaliśmy, ale aktualnie przynajmniej nasz bank - wbk nie ma nic ciekawego w ofercie... więc wpłacamy małemu póki co na oszczędnościowe konto i myślimy co dalej... polisy pzu są na pewno jakieś, ale nie jestem pewna czy to taka fajna opcja jest...
 
Dziewczyny co do polis to kiedyś w tym siedziałam nawet skończyłam kurs na agenta ubezpieczeniowego ale dziś nie jestem do nich przekonana bo w nich kupuje się trochę kota w worku - te wszystkie symulacje ile będzie za 10 czy 15 lat to jest tylko teoria bo nie ma gwarancji na to , jeśli któraś się zdecyduje to bardzo ważne aby przeczytać dokładnie warunki ogólne . Sama też szukam dobrej lokaty dla Oli ale tak na poważnie zajmę sie tym jak juz załatwimy sprawy z mieszkaniem bo teraz nie mam głowy .Rozmawiałam też kiedyś z moim doradcą kredytowym co poleca to najlepiej szukać okazji i nawet skakać z lokatą z banku do banku co kilka miesięcy , warto też kupować obligacje bo tam gwarantują konkretny zysk - fakt mniejszy ale wie się ile kasy będzie przy likwidacji .
 
Kasik a wydawało się że już lepiej z tą laktacja prawda?

Joanna ja też mam jakby odretwiala blizne. Pasa na brzuch nie kupiłam, w sumie nie wiem czy powinnam bo został mi dosc mały brzuch - taki flaczek

Co do lokaty środków dla dziecka to myślałam raczej tylko o dodatkowym koncie oszczędnościowym bo nie bardzo mam ochotę grać agresywnie a z lokatami też różnie bywa, zależy jaką się wybierze to tyle czasu trzeba poświęcać na analizę warunków rynkowych by w razie co szybko się wycofać. Ja teraz też raczej myślę nad zmianą mieszkania i sprawdzamy czy w ogole nas stac więc kasę którą Ala dostała na razie mam 'w pamięci' i później coś zadzialam.
 
reklama
Kasik jak masz sprzed ciazy Bromergon to wez - on ci spali pokarm. Jak nit
e to do gina po recepta, pare dni i spalisz.

co do lokat - my zalozylismt Gosi w PKO BP konto oszczednosciowe Junipor na dosc dobry %. Wplacamy co miesiac i mamy zamiar az do jej slubu :)
 
Do góry