reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Niestety też mi się tak wydawało,że przez żelazo można gorzej się czuć. Kurcze...tylko,że nie wiem sama. Skoro lekarz zalecił to trzeba zażywać na poprawę krwi,jednak z drugiej strony nie wyobrażam sobie tak zdychać nie wiadomo jak długo...bo chwilami czuję się gorzej niż w I trymestrze...:eek:
 
reklama
jagna - w moim urzędzie pracy jak się pryniosło zaświadczenie o urodzeniu dziecka to dawali 6 miesięcy wolengo od szukania pracy.
A co do ogólnej pracy urzędu - ja byłam przed porodem tamtym 1,5 roku na stażu, pracowałam normalnie 7-15. Czyli nie leniuchowałam a macierzyński oczywiście się nie należy bo przecież w papierach bezrobotna jesteś.

Tak ale danie skierowania do pracy tydzień po porodzie to sadyzm:wściekła/y: Najlepiej że koleżanka dostała prace, a lekarz medycyny pracy nie zezwolił jej na prace, bo nie minęło 6 tygodni od porodu. Urząd pracy wykreślił ją z listy bezrobotnych na 120dni, laska nie miała ubezpieczenia:wściekła/y:. Jak uzasadnili, to była jej wina, że lekarz nie zezwolił na pracę:wściekła/y: Lekarz uzasadnił, że nie minął czas połogu, że jeszcze nie wrodziła do pełni sił po porodzie. I tak wygląda polityka prorodzinna w Polsce:wściekła/y::wściekła/y:
Co do macierzyńskiego to na bezrobotnym, niech nie płacą, ale żeby mieć chociaż pół roku na siedzenie z dzieckiem w domu
 
Ostatnia edycja:
I po badaniach moczu wyszły liczne bakterie, fosforany liczne,nawet erytrocyty:( wiec to chyba jednak nerka i chcieli mnie zostawic ale udalo mi sie wrocic do domu z furaginą 3x2 femiseptem i nospa i w razie ataku mam jechac na oddzial:( ale mam stracha
 
Oj Młodamama, zdrówka życzę *)
Właśnie obcięłam córce grzywkę i przez jej wiercenie wyszła ciut za krótka. Ale krótkie grzywki modne, jej się podoba, więc oki
 
Hej,
Monia- na zgagę dobre są migdały.Zjeść ze 3 szt przed snem. Na mnie działa.
Młodamama21- współczuję i jednocześnie życzę zdrówka!
Ja nie wyspana dziś wstałam.Byłam na bazarku i kupiłam sobie świeżych orzechów laskowych(uwielbiam) .Do tego skusiłam się na bluzkę(taką luźną, żeby brzuszek się zmieścił jak podrośnie), pasuje do legginsów lub jeansów,a jest dość elegancka.Większość rzeczy mam obcisłych i nie mam za bardzo w czym chodzić.
Mąż dziś odwalił kawał dobrej roboty i pomył okna.:-)Zaraz będę podgrzewała obiadek.Przyjemnego wieczorku.
 
ja na telefonie mam inny problem, kursor mi przeskakuje i nie wiadomo gdzie pisze :szok: Zgaga? Miałam tylko raz na razie. Ale szybko przeszło samo, pije dużo mleka wiec jest dobrze:-)I jak narazie to z tych uroków ciaży to bola mnie plecy, no i dziiaj bardzo senna jestem, chyba dzisiaj znowu padne kolo 20:szok:
 
No witam dziewczyny :) dzieki ze mnie przyjelyscie.
Cos o sobie?
Jestem mama prawie 10miesiecznej Michelle. Mieszkamy w Norwegii jak widac po nicku. Na codzien zajmuje sie stylizacja paznokci i przedluzaniem wlosow. Pracuje w domu :) a tak ogolnie to mamuska na pelen etat. Miedzy moimi maluchami bedzie 15msc roznicy wiec roboty jeszcze mi przybedzie. Moj Moj facet jest kierowca tira wiec czesto go nie ma. A teraz ma zaczac jezdzic na dluzsze trasy i pracowac tydzien na tydzien. Posiada 2 synow z porzedniego zwiazku 4 i 2,5 latka. Sa u nas co 2 tyg na weekend.
Ciaza przebiega bardzo dobrze. Nie biore zadnych lekow ani witamin. Czuje sie ok ;)
W Norwegii robia tylko 1 usg w 17-19tyg. Ja mialam juz jedno w 10tyg ze wzgledu na to ze dosc wczesnie zaszlam w kolejna ciaze. Bylam juz na spotkaniu z polozna, ktora mnie bardzo dobrze pamieta. 01,10 mam wizyte u lekarza i badania krwi.
Obawiam sie jedynie porodu bo jeszcze nie doszlam do siebie po tamtym. Mam nadzieje ze bedzie lepiej.

Widzialam ze pisalyscie o wozkach. U nas na forum powodzeniem cieszy sie Roan Marita i chyba tez sie na niego zdeyduje a do tego musze kupic wozek "rok po roku" ;) ale chce taki zeby dzieci siedzialy jedno za drugim a nie obok siebie. I oczywiscie musze wozki kupic w polsce zeby nie zbankrutowac :p

Musze poczytac Was troche do tylu zeby nie poruszac tych samych tematow. Chociaz ciezko bedzie tyle stron przejrzec :p
 
reklama
jesli chodzi o przedłuzanie włosów, to te włosy są naturalne? :D pytam z ciekawosci, włosów nie mam zamiaru sobie przedłużac, wtsraczy, ze juz mam do pasa i mam problem z myciem, bo są bardzo ciezkie:szok: no ja bym nie mogla miec tylko jednego usg, musze zobaczyc dzidziusia:D
Jeśli dobrze sie odzywiasz jesz owoce i warzywa, to witamin nie musisz brac.

wszystkich stron nie da rady przejrzec, to jest niemożliwe wręcz:D
 
Do góry