reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
Dzień Dobry :-)
Ja dziś dzień rozpoczęłam od wywalenia z szafy ubrań.... za małych, że się tak wyrażę...i cholercia pusto się zrobiło :cool:
Ewa- wiesz co? Moja to też druga ciążą i nie ukrywam, że liczę na to iż ruchy malucha też zacznę odczuwać troszkę wcześniej chociażby z uwagi na fakt,że wiem czego się spodziewać :tak:... ale tak na zdrowy rozum...dziecko ma w tym okresie ok 6-7 cm, od naszego brzusia oddziela go ściana macicy, moim zdaniem dość gruba i dobrze zabezpieczająca malucha przesz urazami... jak taki mały 7 cm człowiek musi tam fikać, że Ty to czujesz????? To ciekawe...Chociaż nie powiem zazdroszczę :happy2:
A co do wizyty to nie martw się ja też dopiero za 2 tyg....Pocieszam się USG czwartkowym bo na oglądaniu bardzo bardzo mi zależy :tak:
Jolcia- współczucia :-(,.... ja ani razu nie rzygałam a już od dobrych 3 tyg nie wiem co to mdłości.
Mouse- ja też zazwyczaj wieczorami miałam mdłości i gorsze samopoczucie...teraz jest lepiej...
MMka- rodziłam w Warszawie na Żelaznej w Św. Zofii :tak: super szpital, super opieka!!!!polecam
marcia, nikaa- &&&&&&&&&&& za wizytę!!!!!
Babygg- masz rację ale rodzinni to też naprosić się czasem trzeba o skierowanie, że czasem wolę zapłacić niż tłumaczyć, błagać...i czasem się nasłucha jeszcze człowiek boszzzzz.:baffled:
Co do wyników badań moczu. Moim zdaniem najlepiej jak jest czysto. Więc może warto skonsultować z ginem. Mnie np. w 1 ciąży też zaczynało się niewinnie a wylądowałam w szpitalu z zapaleniem nerek :cool:... czasem żurawinę wystarczy podjeść, albo urosept połykać...ale to gin najlepiej powie.
MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNKI
 
nie robilam sobie notatek podczas czytania wiec teraz pozapominalam polowe:

kasiulek - leukocyty w krwi u kobiet sa zawsze podwyzszone (poszukaj w necie moze jest gdzies podana norma dla kobiet w ciazy), ale moga tez swiadczyc o infekcji - ja do porodu jak szlam mialam powyzej 16 i lekarze to zbagatelizowali i zrzucili na karb podwyzszenia w ciazy a pozniej okazalo sie ze mialam infekcje bezobjawowa i mala ledwo z tego wyszla (ja tez mialam antybiotyki podawane po porodzie)
kotti- to podwyzszenie PH jest neiznaczne poszukaj na necie jakimi produktami mozna obnizyc, podobnie z fosforanami - moze jadlas cos dzien wczesniej co tak wplynelo na badanie-ale dla sowjego spokoju moze skonsultuj wynik z rodzinnym?
tu macie dziewczyny artykuł o wynikach badań w czasie ciąży: http://www.dlarodzinki.pl/ciaza-i-p...niki-badan-krwi-i-moczu-w-ciazy,152_2233.html

aga - Tobie przynjamneij mąż coś poogarnia w domu a u mnei teraz lipa bo sama jestem, praktycznie samymi kanapkami sie odzywiam bo mnie muli na samo otworzenie lodowki juz nei mowiac o gotowaniu
jolcia - ty to uwazaj na siebie bo cos mi sie zdaje ze bardzo oslabiona jestes a o omdlenia w ciazy nietrudno
mouse, moniqa,mlodamamo - gratki udanych wizyt
mamusiasynka - a jak masz wygladac jak cie rzygawki tak mecza? wczesniej byl chlopiec i bylo podobnie wiec bardziej pzreczuciem twoim sie kieru a nie ze kispsko wygladasz to dziewcyznka :) mi na mulenie pomagaja...paluszki!
marcia, nikaa - kciuki za wizyty
mouse- ja koeljny dzien nie spie od 4 a pozniej w pracy padam na pysk

kurcze starsznie mi pzrykro i wstyd jednoczesnie bo nakrzyczalam wczoraj na Karolinke - nie wiem czy ona taka nieznosna czy to moje hormony szaleja, ale nie moge pozwolic soebie na cos takiego wiecej - ona i tak ma teraz ciezko bo bez tatusia no i dzidzius w drodze...
 
Ostatnia edycja:
Nikusia, ja tam nie wiem. Na chłopski rozum biorąc również, to 7 cm to już całkiem sporo ;) A takie dziecko już się naprawdę ostro wierci. Ręki sobie oczywiście nie dam uciąć, że to co czułam w poprzedniej ciąży, to już był dzidziuś, ale myślę, że jest to bardzo prawdopodobne :)
Teraz oczywiście jeszcze nic nie czuję ;)

Flower, nie zadręczaj się. Jeszcze nieraz Ci się zdarzy takie nie do końca zasadne zdenerwowanie. Przy dwójce dzieci nerwy inaczej funkcjonują niż przy jednym. Ja często wychodzę z siebie jak z dwójką idę gdzieś do sklepu, bo jestem dwa razy bardziej skoncentrowana i to się też na wytrzymałość przekłada. Jak całkiem niedawno poszłam sama z Frankiem na spacer i do sklepu, to uznałam, że gdybym miała jedno dziecko, to byłabym ostoją spokoju :)
 
Cześć dziewczyny! Widzę, że jest nas (marcowych mam) sporo na tym forum - witajcie :)
Mam przy okazji pytanie - czy wiecie jak to jest z ćwiczeniami w ciąży? 10 tydzień mija, a mnie aż nosi... Przed zajściem w ciążę prowadziłam raczej aktywny tryb życia - biegałam ok. 3-4 razy w tygodniu, dodatkowo ćwiczyłam w domu lub jeździłam na rowerze. Co teraz możemy robić na tym etapie ciąży?
I jeszcze jedno: chodzę ciągle głodna - nawet jak coś zjem to zaraz zaczynam być głodna, a podobno w pierwszym trymestrze nie powinnyśmy jeść więcej niż przed ciążą. Poratujcie - co robić żeby oszukać organizm? Woda nie działa, a nawet bardziej wzmaga apetyt.
Pozdrawiam Was wszystkie :)
 
Zuza, a po co oszukiwać? Jeśli chce Ci się jeść, to jedz, byle nie frytki i ciastka, tylko coś pożywnego, a w ramach przekąski jakieś warzywa, owoce :)
W ciąży tętno jest non stop podwyższone (ja mam np. cały czas ok. 100-110 spoczynkowe), więc organizm zachowuje się jakby ciągle był w biegu. Trzeba mu więc pewnie więcej kalorii.
 
czy robicie badanie na HIV w ciąży? ja w poprzedniej robiłam, ale teraz też mam zrobić. Czy to normalne, bo moja kuzynka jest tez w ciąży tylko chodzi w ramach nfz i nie musi. Nie wiem co robić, bo badania prywatnie, już zapłaciłam 155 zł a to nie wszystko.
 
czy robicie badanie na HIV w ciąży? ja w poprzedniej robiłam, ale teraz też mam zrobić. Czy to normalne, bo moja kuzynka jest tez w ciąży tylko chodzi w ramach nfz i nie musi. Nie wiem co robić, bo badania prywatnie, już zapłaciłam 155 zł a to nie wszystko.

Ja chodzę na NFZ i też dostałam badanie na HIV w pakiecie z innymi. To chyba standardowe badanie w ciąży- ale nie każdy lekarze przepisuje.
 
reklama
Witajcie
u mnie bez zmian... Poranek z kibelkiem i pod.... Eh...
flower ja to niestety tak mam że przy wymiotach mdleje :(:( dlatego też jak nadal tak będę się czuć jadę znowu do DeTe...

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:)
 
Do góry