reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

reklama
aktywnośc na piłce.. są różne ćwiczenia, rower stacjonarny, spacery, basen mi gin zabronił ze względu na zapalenie i do końca odpadam bo nie chce znów załapać...

tak mi dziś niedobrze że jak tylko wstaje i ide siku to mnie z 5 razy naciągnie:( mam dość!!!!
 
zuza nie tylko basen mi gin powiedział że rower i motocykl nie są wskazane w ciąży, ale inne ćwiczenia jak najbardziej możemy wykonywać ale z umiarem i też nie wszystko. My z mężem tańczymy i jak tylko lepiej się poczuje chce wrócić do treningów:) i lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań:) zapytaj najlepiej lekarza o ćwiczenia dla kobiety w ciąży:)
 
Zuza, z basenem to słabo ;) Tylko jeśli nie masz tendencji do infekcji.
Wpisz sobie na youtubie ćwiczenia na kobiet w ciąży. Możesz się na jakiś pilates ciążowy zapisać. Sporo tego jest. Ale warunek jeden - idealna ciąża, bez krwiaków, bólów spojenia, skurczów itp.
 
Jolcia, z tańcem uważaj. Ja w ciąży z Frankiem byłam w 5 mies. na weselu i zatańczyliśmy o jedną sambę za dużo ;) Wylądowałam potem u gin. ze skurczami.
Teraz mamy wesele w październiku i się do wolnych fokstrotów ograniczymy ;)
 
Witam was wszystkie :-) witam takze nowe mamusie :tak:

bardzo wam wspolczuje nadal trwajacych dolegliwosci!!! Mnie na szczesie juz opuscily, nawet w drodze do wiednia, czyli 5 godzin w aucie nic mi sie nie dzialo, wiec jest dobrze ;-)

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!!! Ja jeszcze musze troszke poczekac, bo tydzien.

Gratuluje takze wszystkich udanych wizyt, ciesze sie ze wasze malenstwa zdrowo rosna!! :-D
Jesli chodzi o aminopunkcje, ja bym sie w to nie pakowala, bo to jednak niesie ze soba ryzko. Ja tez bede miala robiony test Pappa, wiec tez sie troche obawiam, ale jak wydzie cos to raczej bardziej inwazyjnych testow juz bym nie robila... no ale zobaczymy.

Ja ogolnie sie smieje, ze jesli naprawde dziewczynka odbiera mamusi urode to u mnie na 100% jest dziewczynka hehe :baffled:

Bylismy w tamtym tygodniu w Wiedniu i przynajmniej mielismy z mezem troszke spokoju od rodziny. Nakupilam sobie troszke ubran takich bardzo rozciagliwych co w sam raz beda za niedlugo i spodnie s pasem, bo w normalne juz sie nie mieszcze. Tak wogole to Wiedniu duzo nizsze ceny sa na takie ubrania. Bardzo duzo tez spacerowalismy i przez to chyba nawet lepiej sie czulam. A po powrocie od razu stres i nerwy :baffled: Moi rodzice sa teraz w Polsce i poprostu do wszystkioego sie wtracaja i jak oni sa to babcia z ktora mieszamy jest jeszcze bardziej nie do zniesienia :wściekła/y: Na dodatek jeszcze nie zaczelam pisac pracy i pomalu mi zaczyna uciekac czas.... masakra jakas.
I tak ogolnie to zaczynam sie troche stresowac, ze tak dobrze sie czuje a to dopiero 11 tydzien i juz nie moge sie doczekac wizyty za tydzien.

Ktos pisal jeszcze o opryszce na ustach. Ja mialam i smarowalam ja mascia cynkowa i bardzo szybko mi zeszla.

zuza84 jeśli chodzi o cwiczenia to moja gin powiedziala, ze jak tylko ćwiczyłam przed ciaza to ze nadal mogę, tylko w granicach rozsadku. Ja ogolnie na razie się kiepsko czulam ale teraz mi się poprawia i zamierzam czaczac znow się ruszac. Chce chodzi na aquazumbe bo normalna zumba za bardzo wyczerpujaca jest i może na jakies zajecia dla ciężarnych.
 
Mam przy okazji pytanie - czy wiecie jak to jest z ćwiczeniami w ciąży?
I jeszcze jedno: chodzę ciągle głodna - nawet jak coś zjem to zaraz zaczynam być głodna, a podobno w pierwszym trymestrze nie powinnyśmy jeść więcej niż przed ciążą. Poratujcie - co robić żeby oszukać organizm? Woda nie działa, a nawet bardziej wzmaga apetyt.
Pozdrawiam Was wszystkie :)

Witaj!! Ćwiczyć można, ale nie na tyle, zeby tracić oddech, raczej spokojniej niż przed ciążą. Na pewno basen nie zaszkodzi, są też pewnie jakieś zajęcia dla ciężarnych w szkołach rodzenia, czy fitness klubach. Ja w poprzedniej ciąży po górach chodziłam ;) Tak na prawdę możesz ćwiczyć tyle, na ile czujesz się na siłach.
Co do jedzenia - wg. mnie nie realne :p Ja mam już 3 kg na plusie ;)

Dziewczyny, ja od niedzieli wbiłam się w moje jedyne spodnie ciążowe, bo już mnie prawie wszystko uciska... Gorzej z koszulkami, bo z takich co mnie za bardzo nie opinają, ani nie podchodzą do góry to mam aż 4! Reszta rzeczy ciążowych pasuje na zimę, a nie lato :p
 
reklama
flower ja tez chrupię paluszki i zapijam colą.... u mnie podobno dziewczynka a z chłopcem w ciazy bylo chyba jeszcze gorzej i gorzej wyglądałam, zabobony!

byłam u siostry zjadłam loda sorbetowego mniam mniam, zjadłabym litr takich :-)wczoraj zjadlam budyń z pol litra mleka i 2 szejki w mcdonalds wypiłam.......
 
Do góry