reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Hej, ja na szybko, po wizycie.

Córcia potwierdzona już na 100% (między nogami nic nie odstaje i pęcherz jest trójkątny - macica u dziewczynek często ugniata, u chłopaków jest okrągły), cała i zdrowa, rozmiarami wpasowała się w wiek ciąży. Łożysko na tylnej ścianie, ale lekko haczy o szyjkę (która ma 5 cm), za wcześnie, żeby mówić o przodującym. Mam nadzieję, ze za 4 tygodnie pójdzie w górę...
Jak najbardziej mam ćwiczyć w ciąży, byle nie do utraty tchu (w końcu ciąża prawidłowa, niezagrożona).
Rozmówiłyśmy się też o porodzie i nie ma przeciwwskazań, zeby rodzić drogami natury, choć patrząc na poprzedni poród (dysproporcja płodowo miednicowa) to wątpi w sukces. Ale jak sama powiedziała, cc zawsze można zrobić. Co mi się podoba u mojej dr to, że gdybym się zdecydowała na cięcie, to jest przeciwnikiem umawiania się na termin, a woli czekać, aż się poród sam zacznie.
 
reklama
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt :-)


My tez po USG genetycznym... maleństwo ciągle zasłaniało to co ma między nóżkami, tak więc zostajemy przy opcji chłopak.
A z tego co się dowiedzieliśmy to wszystko OK.
"Średni wiek płodu obliczony z biometrii płodu: 21 + 5 Przypuszczalna masa płodu: (Shepard) 481. 59 g,
Położenie płodu: podłużne główkowe
Czynność serca płodu: widoczna - 150 u/min
Lokalizacja łożysk(a): ściana przednia.
Pępowina: trójnaczyniowa."
itd. :-D
Podsumowując... trzeba było spać w nocy, a nie denerwować się ;-)
 
Ewula, Moniqa - GRATULACJE UDANYCH WIZYT.
Zauważyłam u nas pewną prawidłowość ... najpierw stres czy serduszko i czy bije, potem USG Prenatalne, Teraz USG Połówkowe..żyjemy tak od etapu do etapu...REWELACJA :tak:
Zobaczcie jak czas szybko biegnie... Już mamy z górki :happy:
 
Mamusia synka mam nadzieję, że troszkę z tą wagą przystopuje ;-)
Ja przed ciąża miałam 45kg i jakoś 5kg noworodek mnie przeraża :sorry2:


Nie było mnie kilka godzin, a miałam co nadrabiać. Rozpisałyście się dzisiaj :-)


Nikusia82 rzeczywiście ten czas ucieka jak oszalały... Zaraz święta, sylwester....
Trzeba w końcu zacząć kompletować wyprawkę...

Dzisiaj kupiłam podkłady do przewijania w Rossmannie za 9,99zł. W sumie nie wiem po co mi one, ale mi wpadły w ręce to wzięłam, a dopiero potem się zastanowiłam :-D
 
Ostatnia edycja:
Moja dzidzia ma ~ 275 g
Zapomniałam od poprzedniej wizyty przytyłam 3 kg, jest postęp, bo poprzednio były 4 na plusie... Ale jak rozmawiałyśmy to może być przez to, ze młody odstawiony od jakiegoś czasu, z resztą w ciąży laktacja mi poleciała w dół. Karmienie przyspiesza przemianę materii, a zakończenie karmienia ją zwalnia i klops :p
 
Juszka - to może ja bym się skusiła na to ubranko jeżeli to dla Ciebie nie problem i nikt sie do tej pory nie zglosil
koreczek-pozostaje miec nadzieje ze znowu szybko wyjedzie ewentualnie mozesz traktowac jak powietrze; co do diety to postaw na zupy: syci a nie tuczy a z owocami tez tzreba uwazac bo duzo cukru maja, zamiast sokow woda; patelnie wyrzucic i robic wszytsko w rekawie/folii;
mamusia synka i coreczki - kurcze no tak piszesz o tym programie porodowka ze az poszperam po necie i sobie obejrze
oj tak troche ruchu brak - ja grałam w tenisa, jezdzilam na rowerze, nartach a teraz to w zasadzie basen mi tylko zostaje jezlei infekcji sobie nie pzrytule jakiejs a i to pewnie u mnie neidlugo sie skonczy bo z rozwarciem nie mozna a ja w 1 ciazy mialam od 30tc juz
jaspis - gratki!!! a tesciowa olej...
aneta, jaspis- ja tez prawie w ogole nie sole a kurcze w ciazy tej to mam jakos ochote wiecej solic np kiedys do glowy by mi nie pzryszlo posolic pomidora na kanapce a teraz tak - moze to moj organizm w ten sposob dopomina sie podneisienia cisnienia?dzisiaj na wizycie mialam 90/55..
ewula,moniqua - super same dobre wiesci!


ja tez po wizycie i wsio ok,u mnie 1kg na plusie czyli 53; lekarz bardzo przekonany ze kolejna dziewczynka, od teraz bede robic co wizyte proby wtarobowe bo od 20Tc wzrasta u mnie ryzyko ponownej cholestazy; takie stricte polowkowe na dokladniejszym spzrecie czeka mnie 15.11
 
reklama
Poczytałam o łożysku przodującym i mam nadzieję, ze moje jednak pójdzie w górę... W wyniku usg mam napisane, że dochodzi do ujścia wewnętrznego szyjki zakrywając je...
 
Do góry