reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
lara witaj :)

madziolina - USG jest bezpieczne, a jesli ma Cię to uspokoić to warto :)

co do badania krwi na krzywą cukrową - ja mam cukrzyce i mialam tak kilka razy juz. polecam wziać ze sobą nóż i cytryne i można wcisnąć jej sobie troszkę. Znacznie pomaga w wypiciu i przetrwaniu później 2h :)

Razem z mężem bardzo cieszymy się na wieść o dzidziusiu. I też myśleliśmy już o imionach - szczegóły wpisze na nowym poście :)

Dziewczyny jutro mam wizyte kontrolną. Przez plamienia to juz bedzie trzecia w ciągu tygodnia, tylko te dwie poprzednie to nieplanowane były. Ale się martwie czy wszystko jest dobrze. No ale plamienia ustały więc chyba powinno być dobrze. Dam znać jutro wieczorkiem co i jak z moją fasolka :)

Miłego popołudnia!
 
czesć dziewczyny, dawno mnie nie było bo nic tylko praca, a w domu etat II - czyli moja roczna córeczka.
Od dzis jestem jednak na zwolnieniu. Rano wstałam i zobaczyłam brązowy śluz- zawału o mało nie dostałam bo tak samo miałam w pierwszej ciąży, która niestety zakończyła się niepowodzeniem. Byłam na wizycie i na szczęście serduszko bije. Dostałam luteinę 2 razy dziennie i acard i L4. Do tego robiłam badnie krwi na CRP i P.ciała przeciw kardiolipinie i czekam na wyniki. No i odpoczywam w domu- staram sie nie myslec, no ale boje się jak ide do wc.
L-oka a ty jakie miałas plamienia? Czerwona krew czy brazowa? co zażywasz?
 
No no no pare dni mnie nie ma a tu taaaakie wiesci. Misiarska gratuluję dwóch fasolek, będzie dobrze zobaczysz kobieta to takie magiczne urządzenie że potrafi się dwoić i troić jak jest potrzeba. Super nowina jeszcze raz gratuluję.

A ja mialam nadrabiać ale przyszla siostra i całe popoludnie razem siedziayśmy dzisiaj też takze troszke malo czasu mam dla was ale sie poprawię obiecuję. Teraz mam troszke stresa bo synuś w poniedzialek pierwszy raz do przedszkola idzie i już sie zamartwiam jak to zniesie albo raczej jak ja to zniosę:tak: On raczej chętny od ponad roku ma gadkę przedszkolna bo mu się podoba plac zabaw,
boję sie poprostu ze jak zobaczy tyle dzieci na raz to sie wystraszy i zniechęci ale no zobaczymy.

Lara- witaj i inne młode tzn. nowe mamusie witam.

Madziolina- na pewno Cie to USG uspokoi takzee dobrze że sie umówiłas. trzymam kciuki żebyś zobaczyla w koncu bijące serduszko.
 
trawa ja miałam też brązowe plamienia. Co mnie dziwiło to to, że pojawiały się zawsze rano - od czasu jak wstałam z łóżka tak do godziny 11. Pózniej cały dzień już było w porządku. Lekarz powiedział, że brązowe nie są zazwyczaj groźne w tak wczesnej ciąży. W przypadku plamienia świeżą krwią kazał mi jechać od razu do szpitala - te byłyby znacznie groźniejsze.

Od razu na wizycie zrobiono mi USG i okazało się ze serduszko bije :) Dostałam duphaston 2x w ciągu dnia i Lutinus na wieczór. I tak przez 5 dni, a jutro jade na kontrole. No i L4 z zaleceniem, zeby z łóżka wychodić tylko na siusiu :)

No i pomogło - plamiłam do wczoraj a dzisiaj już nie. Z każdym dniem rzeczywiście było lepiej. Nie martw się, staraj się odpoczywać w miarę możliwości i zobaczysz, że będzie dobrze :)
 
L-oka- kciuki za jutrzejszą wizytę. Ja też plamiłam na początku i do tej pory biorę duphaston.

Trawa- odpoczywaj ile wlezie a bedzie dobrze. Wiem na pewno to trudne przy malenskim dziecku mój alan prawie 4 lata a latania przy nim jak przy niemowlaku. no a najważniejsze głowa do góry. a czemy masz brać acard przecież to chyba na serce czy cos pomyliłam.
 
dzięki dziewczyny za wsparcie. Mam na miejsc u na szczęście mamę to mi pomaga. Biorę acard, tak jak w drugiej ciąży, bo to rozrzedza krew i jest często zalecane przy takich właśnie problemach ciążowych. Tyle wiem, nie za bardzo się orientuje ale ufam lekarzowi.
 
Cześć Robalki. ;-)
Kurcze,w dzień nie mam zbytnio czasu,ale i siły by pisać. :sorry:
Rano wszystko dzielnie znoszę :-p ,ale popołudniu zawsze mnie zmuli do spania,jak i w żołądku. Nie jakoś tragicznie,ale miłe też to nie jest. :sorry: Za to wieczorem wzbiera się we mnie taki apetyt,że muszę się powstrzymywać. :zawstydzona/y::-D
 
Dziewczyny ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych badań.
To pewnie jest na oznaczenia gluzozy i dlatego na czczo. Ale napiszcie mi czy trzeba kupić wcześniej glukozę, czy to nie jest to badanie?

Wiatr i woda gratuluję nowego członka rodziny :tak:
Truskawkowa ja właśnie mam taki bardziej żółtawy śluz i juz myślałam, że to może coś sie przypałętało. A tu wychodzi na to, że to chyba po wczorajszym badaniu.

No to mnie uspokoiłaś, bo ja cały dzień świruję!!!!!!Co chwile do kibelka latam i sprawdzam:szok: Ale skoro jest nas dwie to znaczy, że wszystko jest ok:tak:
 
reklama
Jejkuś. Moja Dzidzia na kolację "upomniała się" o chlebek z dżemem. Zjadłam. Muliło mnie i muliło,więc teraz zapijam to gorącym rosołkiem. :sorry: Mam nadzieję,że pomoże. ;-)
 
Do góry