reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

reklama
czyli jak będę mierzyła np w pochwie to będzie dokładniejsza? i nie musze żadnych kresek odejmować? bo dzieciom małym się ileś odejmuje jak się w dupce mierzy :p:
tak, nic sie nie odejmuje robisz tak :
rano np o 6 rano wstajesz mierzysz w pochwie lub ustach (pod jezykiem) lub w odbycie czekasz az termoemtr piknie jesli to elektroniczny, jesli to rtęciowy lub lkoholowy mierzysz 5 minut i po 5 minutach zapamietujesz wynik i mozesz sie polozyc dalej spac ;]
potem na wykresie nanosisz tempke Obserwacja cyklu - enpr.pl tu jest fajny wykres do prowadzenia i za freee, w miedzy czasie w ciagu dnia badasz sobie śluz :
- i tak jelsi wyglada jak surowe baiłko jaja kurzego to ozncz ze jest to śluz płodny, jesli jest melczny ,bialy nierozciagliwy itd to jest nieplodny
- po stosunku w przeciagu 12-18 godzin moze wystapic sluz tzw plodny ale nim nie jest bo to wydostajaca sie z macicy plyn /sluz z plemnikami.


Jelsi masz malo sluzu - polecm siemie lnine w kapsulkach go mozesz brc clay cykl i nawet ciąże - a powoduje to ze sluz plodny jest bardziej przyjazny dla plemnikow, w takim przyjaznym płynie/sluzie jak sie okazuje plemniki moga i powyzej 72 h przezyc (sama jestem dowodem -wykres w podpisie) na sluz tez dobry olej z wiesiolka ale go sie bierze do owulacji - jelsi nie jestem zorientowana w temacie lepiej pierwsze specyfik o ktorym pislam

dl mez polecam supplement biety salfazin - tam jest duzo dobroci dla plemnikow i ich ruchliwosci


o reszcie specyfikow MOu powie bo on tu od tego jest ekspert ;p




MOU - test ci wyszedl pozywtyny czy jak ?

edit- zobczylam z emila negatywny - a moze otbie sie tak cykl skrocil ? po prostu ? jakie leki bierzesz teraz ?i czy mialas takie krtokie kiedys?
 
Ostatnia edycja:
MOU, ale Ty zawsze moałas krótka FL zobacz ile trwa ła w ostatnich cyklach i czy Ci sie zgadza... jak tak to pewnie @ zxrób dla pewnosci testa...daj mi tez adres na PW to Ci tą lutke wysle w koncu...

Kataszka
no dziwny Twoj lekarz szczególnie, ze szyjka jest taka sama jak przed @ i w ciąży... dopiero w późniejzym okresie szyjka się wydłuża... a tak w obu przypadkach jest zamknięta, twarda i napuchnięta... robi Ci złudne nadzieje...usg mogł zrobić bo już po samym endometrium by wiedział, czy jest mozliwa ciaza czy nie bo przed @ jest cienkie w ciąży jest grube... test z krwi wyjdzie na 100% jak doszło do zagnieżdżenia...bo jest wiarygodniejszy niz test sikany bo stężenie we krwi jest wy ższe niz w siuskach...
 
Staram się jak skończy mi się okres, zacznę mierzyć temp. a jak wyczuje dzień płodny to staranko co .. 3 dni :) nie ma co się załamywać!
 
kataszka i beta z krwi pokaże w którym tygodniu jesteś jakbyś była.. ja to betę ostatnio robiłam bo nie chciało mi się czekać do terminu @ a przy okazji miałam problem z zębem i dzięki becie wykluczyłam ewentualną ciążę z plamieniami na początku i mogłam sobie rtg zrobić na spokojnie
wiesz w prywatnym labie kosztuje to ok 24 zika, pewnie plus minus zależy od regionu, ale daje jednoznaczny wynik
 
Kasiurek - test robiłam wczoraj - negatywny. Powtórzę jeszcze za dwa dni. Ale raczej wszystko przesądzone już jest, bo to raczej @...
Pajkaa ma rację - ja mam po prostu krótką fazę lutealną - 10 dniową!!! czyli choćby skały srały, ja nigdy nie zaciążę, bo to nierealne jest !!! A lekarz ze względu na to nie chce mi dać progesteronu...
 
Mou ja mam progesteron tez w normie, ale moja lekarka mi przepisała na wszelki wypadek lutke... wiec nie wiem co to szkodz przepisac? przecież to jest lek na wydłużenie FL własnie

MOU a którym dc miałas robio9ny progesteron?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry