reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako Staraczki po raz drugi :-)

enya, na zielono to jeszcze nieeee...bo to zupełnie nie jak bj, jeszcze...najwyżej zmienię jutro...jem kalafiora, usypiam moją brykającą jeszcze latorośl i uciekam zaraz molestować mojego ;-)
 
reklama
Enya - po wiesiołku to śluz może być płodny non stop bez mała. Trudny do rozpoznania. Dlatego u Dotki po wiesiole może być płodny cały czas. No i jest płodny bo zmienia z kwasowego na zasadowy odczyn. Ale to że wiesioł powoduje obojętność lub zasadowość śluzu, nie znaczy że akurat są dni płodne. Ten śluz to tylko wsparcie na poślizg dla plemników. Dni płodne są jeśli pęcherzyk pęka. A to się stwierdza skokiem tempki do 4 dni po owu. Progesteron podwyższa tempkę podstawową.
U Kasika był ten skok i była owu. Od początku wykres faktycznie jak u Ciebie - Dotka. Ale u Kasiika jest piękny owulacyjny skok. U Ciebie też taki będzie. Ale jeszcze go nie było. Ja uważam że jeszcze nie było owu....


Mykam spać kobitki moje :-)
Miłej i owocnej w staraniach nocki

Kinga
- ciekawe co poleci endokrynolog.. a jak odległe masz normy???
 
Ostatnia edycja:
bardzo mocno Wam dziękuję dziewczynki, przepraszam że tak panikuję :zawstydzona/y: ale to właśnie pewnie ten wiesiołek sprawił, że zaczęłam się stresować, bo jak piszesz Mou, od kilku dni mam płodny śluz i myślałam, że skrócił mi się cykl po castagnusie :tak:
 
Pajka trzymaj się tam.... bedzie dobrze na pewno. uważaj na siebie i oszczedzaj bardzo. Nie martw się.

Mou co u ciebie kochana??

Dotka
działaj dzialaj!!!!!! :))))))))

Ja jutro rano idę jeszcze na pobranie krwi chce zrobić inne badanka z tsh. zobaczymy... potem do endokrynologa od razu w przyszłym tygodniiu jak sie uda.
 
Enya ja wiem, ze musi byc dobrze, wiesz inaczej jest jednak jak się ma starsze dzieci inaczej jak 20 miesięczne:( bo 3 latkowi wytlumaczysz a ja mojemu nie wytlumaczę :(:(ja już miałam problem utrzymać pierwszą ciażę tylko wtedy zagrożenie bylo mniejsze:(u mnie nie ma możliwośc iść do szpitala tak jak tamta dziewczyna :( wiem, ze Sebek strasznie to przeżyje jak mnie nie bedzie:(:(dlatego nie chcę dopuścić do tego momentu, zeby wylądowała w szpitalu:(

Mou niestety M nie weźmie urlopu przecież na 3 miesiące:(:(moja mama i sis zadeklarowaly się, ze będą jeździly, natomiast teściowa no cóż... ważniejsze od jej nienarodzonego wnuka jest pojście do fryzjera i zrobienie hennej.. jak ją M poprosił, zeby przyszla i nam jutro pomogla...
 
Fioletowa myślisz że Twój mąż zauważy nowy motek???

hehe enya - a 22 motki? bo tyle ich kupiłam ;-)

pajkaa ja też się strasznie boję komplikacji - pisałam ci na drugim wątku - leżałam od 19 tc, miałam krótką szyjkę i rozwarcie... nogi i tyłek w górze uratowały mi ciążę
wiesz, może by się udało by Sebcio jeździł do babci, wiesz jak do przedszkola, mąż by go woził i przywoził? czy twoja mama pracuje?
 
Enya a na jakiej podstawie lekarz ci stwierdzil PCO? ja dostalam na to metformine, ale badal mnie tylko na usg w pierwszych dniach cyklu, wiec nie wiem czy troche za szybko mi tego nie stwierdzil?? teraz mierze temperature i sledze cykl i zobacze co sie bedzie dzialo. wkrecilam sie w ovufriend.pl ktos korzystal z tego miejsca? mnie sie bardzo spodobalo.
 
Enya a na jakiej podstawie lekarz ci stwierdzil PCO? ja dostalam na to metformine, ale badal mnie tylko na usg w pierwszych dniach cyklu, wiec nie wiem czy troche za szybko mi tego nie stwierdzil?? teraz mierze temperature i sledze cykl i zobacze co sie bedzie dzialo. wkrecilam sie w ovufriend.pl ktos korzystal z tego miejsca? mnie sie bardzo spodobalo.

Szczerze to nie pamiętam:) Miałam jakieś 17 lat - wiem że miałam bardzo nieregularne miesiączki, robili mi jakieś badania, torbiele na jajnikach. Powiem Ci co wiem teraz - musisz zrobić w dniach 1-3 dc poziom FSH i LH. Stosunek LH:FSH jeśli jest powyżej 1 to może świadczyć o PCO. Poza tym przy PCO występuje podwyższony poziom prolaktyny i testosteronu. Mam nadzieję że Ci pomogłam:)
Metmorfinę też miałam brać ale w końcu nie wykupiłam ponieważ moje aktualne badania nie świadczą o PCO i albo się ktoś kiedyś pomylił albo po porodzie nastapiło u mnie cudowne uzdrowienie:-)
 
reklama
Szczerze to nie pamiętam:) Miałam jakieś 17 lat - wiem że miałam bardzo nieregularne miesiączki, robili mi jakieś badania, torbiele na jajnikach. Powiem Ci co wiem teraz - musisz zrobić w dniach 1-3 dc poziom FSH i LH. Stosunek LH:FSH jeśli jest powyżej 1 to może świadczyć o PCO. Poza tym przy PCO występuje podwyższony poziom prolaktyny i testosteronu. Mam nadzieję że Ci pomogłam:)
Metmorfinę też miałam brać ale w końcu nie wykupiłam ponieważ moje aktualne badania nie świadczą o PCO i albo się ktoś kiedyś pomylił albo po porodzie nastapiło u mnie cudowne uzdrowienie:-)

Enya dziekuje Ci bardzo! Dlaczego lekarz mi o tym nie powiedzial...
No tak, zdarza się że po porodzie rozne choroby zanikają (tak jest tez z endometriozą, nieraz tarczycą etc.). Dzieki!
 
Do góry