reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Baska czasem tak jest poprostu ja pierworodnego karmilam 4 i pol roku , najmlodszego juz jakby nie patrzec 22 miesiace a sredniego tylko dwa tygodnie bo glodny byl ciagle i plakal , a jak butelke dalam to po 3 godziny spokojnie spal
 
reklama
Witam! Jaka tu cisza czy wszystkie rodzą?! Czy wszystkie jeszcze śpią?! lub sprzątają na święta?;-):laugh2::-p:-) weźcie mnie kopnijcie na nic dziś siły nie mam, a w ostatnim dużym pokoju okna czekają:eek: a gdzie reszta, dziecko by przy cycu siedziało cały czas, a ja mam już tak poranione , że na samą myśl płakać mi się chce! No nic miłego dnia dziewczyny!
 
Ag, Ty nie bądź nadgorliwa, dziewczyno;-) jakie okna? dziecko masz!:p odpocznij sobie, żebyś miała siły, a Święta olej. w przyszłym roku też będą;-)
 
Witam! Jaka tu cisza czy wszystkie rodzą?! Czy wszystkie jeszcze śpią?! lub sprzątają na święta?;-):laugh2::-p:-) weźcie mnie kopnijcie na nic dziś siły nie mam, a w ostatnim dużym pokoju okna czekają:eek: a gdzie reszta, dziecko by przy cycu siedziało cały czas, a ja mam już tak poranione , że na samą myśl płakać mi się chce! No nic miłego dnia dziewczyny!
Mnie w takich sytuacjach bolesnych ratowały nakładki na piersi medeli. o takie: Medela nakladki Akcesoria dla mamy - Ceneo.pl

Ag Tigi ma rację nie wiem czy pamiętasz ale jesteś przez 6 tygodni w połogu, przemęczysz się i dostaniesz jakiegoś krwotoku, albo w najlepszym wypadku choróbsko cię rozłoży. Za mocno szalejesz, pomyśl o swoim dziecku i o tym że te jego pierwsze tygodnie już więcej nie wrócą. Maleństwo teraz potrzebuje twojej bliskości, zapachu, dotyku, a ty ciągle latasz i sprzątasz. Połóż się do niego niech poczuje bicie twojego serduszka, a Ty sobie odpocznij. Jedne święta z brudniejszymi oknami i chałupka jeszcze nikomu świąt nie zepsuły.

Musze Was nadrobić bo wczoraj poźno wróciliśmy z zakupów i basenu, a noc miałam dość ciężką. tyle się nachodziłam, że słabo dzisiaj spałam całą noc męczyły mnie skurcze ale kompletnie bezbolesne, tylko brzuch się stawiał. Mała się zapiera rękami i nogami nie ma najmniejszej ochoty wyjść.
 
Ostatnia edycja:
EDA u nas święta wyglądają tak samo, też mieszkamy z teściami i dom będzie pełen rodzinki. No i jedno szczęście że już porobiłam wszystkie prezenty z szafy mi się już wysypują. Większość mam już nawet zapakowane, teraz zostały mi tylko te wczoraj zakupione do zapakowania.

SZYSZUNIA i jak tam rezultaty ruszania miednicą ???
 
w sumie macie rację.. olałam całkowicie sprawę nie będę się wysilać na święta , potrzebowałam żeby mnie ktoś kopnął w tyłek cosiek dzięki za kopa internetowego ;-):tak: w sumie z tym krwotokiem to racja muszę uważać ..
 
Ja mówię Ag z własnego doświadczenia, urodziłam synka wróciłam do domu, teściowa była zakręcona, goście wchodzili oknami i drzwiami a ja wszędzie widziałam bałagan, zabrałam się za sprzątanie łazienki - całkowite (jakiś amok) i skończyło się tym ze mąż wzywał karetkę. Dostałam krwotoku, ale takiego lekkiego, dostałam leki w tyłek i nakaz całkowitego leżenia. Teraz już więcej tak nie zrobię, a jak oddałam się małemu całkowicie to aż łezki mi ze szczęścia leciały po policzku, bo nie ma nic ważniejszego niż pierwsze tygodnie we dwójkę. wiadomo nocne wstawanie jest wykańczające więc trzeba sobie w dzień odpocząć.
 
w sumie macie rację.. olałam całkowicie sprawę nie będę się wysilać na święta , potrzebowałam żeby mnie ktoś kopnął w tyłek cosiek dzięki za kopa internetowego ;-):tak: w sumie z tym krwotokiem to racja muszę uważać ..
Aga ja tylko mogę podpisać sie pod slowami cosiek, nie na darmo mówią ze kobieta w pologu powinna głownie odpoczywac, absolutnie nic nie podnosić (nie wiem czy u was polozne opowiadają o wypadaniu macicy lub obsuwaniu się narządów wewnętrznych bo kobieta za szybko zaczęła się przeciążać).
Byłysmy w koncu ponad 9 mcy w ciąży, trzeba dać sobie trochęczasu żeby wszystko wróciło na swoje miejsce :tak:

Jesli chodzi o sutki to nakładki moga pomóc, ale najważniejsze zeby Staś łąpał sutka+czesc otoczki, jak ja pozwalam chwilkę malej possac samego sutka to od razu boli jak cholercia :tak: czasami trzeba przy rankach trochę poodciągać laktatorem az się zagoją.


A u nas juz druga noc przespana, tzn w sensie ze mała budzi się 2 razy zjada i śpi dalej :-) Oby tak zostało


Szyszunia i co tam??
Która dziś w piątek 13-go się piszę?:-)

Spróbuje dzis ogarnąc listę
 
reklama
Do góry