reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Aia, powstrzymuje się od wędzonych mięs i ryb. Przed ciążą sushi wciągałam przynajmniej raz w tygodniu, teraz nic, trzymam fason :-) ale tak jak piszesz, choróbsko może sie trafić w nieoczekiwanym momencie. Nie mam zwierząt, ani nawet kontaktu z czyimiś. Ale trzeba się pilnować i w ciąży powtarzać badanie.
 
reklama
Ale trzeba się pilnować i w ciąży powtarzać badanie.

O, wiedziałam, że miałam jeszcze o czymś ważnym napisać! Oto, oto, bardzo wielu lekarzy to olewa, a to strasznie ważne, żeby powtarzać regularnie badanie, bo ewentualnie przy zarażeniu w II i III trym. ciąży Bąbla w brzusiu można leczyć obecnie odpowiednimi lekami!
 
minima roznie bywa z tymi ruchami,osoby szczuple podobno szybciej ale chyba na nic reguly nie ma.Ja Victora poczulam koncem16 poczatek 17 tyg a teraz jednak duzo szybciej.
z ta tokso to bardziej koty "wychodzace" bo te siedzace w domu to przewaznie nie grozne :tak: i tu tez robia co trymestr plus na koniec ciazy
 
minima - moze to byc dzidzia.. aczkolwiek pukanie na tym etapie to troszke dziwne, dzidzia ma od 20 do 30g i watpie by miala sile tak mocno puknac by mama poczula..
ruchy teraz moga byc bardziej plumkajace i przesuwawcze;-) ja juz odczuwam ok godziny po jedzeniu, jeszcze 3 tyg temu myslalam tez ze puka mi dzidzia ale teraz wiem ze to nie bylo to tylko perystaltyka jelit
od paru dni natomiast czuje rybke;-)

ja tez mam kota i mialam koty i od dziecka z kotami i wszystko jest cacy:tak:
dokladnie, najwazniejsze to myc warzywa, nowalijki, wszystko co bylo w ziemi bo tam mogly byc kocie odchody np... i nie umyte dostana sie do organizmu i uwazac wlasnie tak jak poprzedniczki wspomnialy na surowe mieso i ryby:tak: higiena i higiena raz jeszcze:tak:

pozdarwiam i zycze slonecznego dnia!
 
z ta tokso to bardziej koty "wychodzace" bo te siedzace w domu to przewaznie nie grozne :tak: i tu tez robia co trymestr plus na koniec ciazy

to nawet nie chodzi o koty niewychodzące, ale nie jedzące surowego mięsa, które może być zarażone.
bo tak naprawdę, aby kot był nosicielem to sam musi się skądś zarazić czyli zjeść mięso zarażone np.
:-):-)
 
Maua_She pewnie masz racje,nie znam se na kotach :-) Wiem,ze niektorzy tak jak psom jak i kotom daja surowe miesa i pewnie z tad cale zamieszanie.Ale w poprzedniej ciezy jak i w tej lekarz pytal czy mam kontak z kotami i zabronil miesa surowego jesc.

U nas znowu slicznie,pranie sie kreci a pozniej za okna sie wezme.Przez te deszcze to brudne jak diabli ale zrobie ratami i beda czyste.Narazie sniadanko i tv :-)
 
oregano - to ja chyba dzis sie wezme za sushi :) albo ostatecznie jutro, bo juz wszystkie skladniki w domu czekaja na okazje zrobienia :) Kupiłam dziś łososia, upieke go i takie sushi tez dobre :) reszta skladnikow chyba nie zabroniona :)
 
reklama
Wszystkie dziewczyny mieszkające w Polsce, bo prawa zagranicznego nie znam, ale chciałam was poinformować, iż wskazaniem medycznym do przeprowadzenia cięcia cesarskiego jest również sam strach przed porodem naturalnym. Jest to czynnik psychologiczny i w takiej sytuacji nikt nie ma prawa wam odmówić cięcia, jeśli tak to łamie prawo, więc nie wiem czy jest sens płacić takie pieniądze za coś co się Wam prawnie należy :-)
 
Do góry